[ vlade011 @ 03.09.2012. 11:29 ] @
U stanu sam zatekao Aling prekidace koji za kupatilo imaju svetlosnu indikaciju ali nije povezana. U doznu prekidaca dolazi jedan petozilni kabl sa tri faze, nulom i uzemljenjem. Odatle na sijalice ide takodje petozilni kabl sa tri faze (za tri sijalice), nulom i uzemljenjem. Zatim ka tri potrosaca idu trozilni kablovi sa po fazom, nulom i uzemljenjem. U dozni su sva uzemljenja spojena kao i odlazne nule sa dolazecom a odatle ide nula u prekidac za grejalicu. Faze su rasporedjene kao na semi koju sam dao. Na ovaj nacin svetli samo indikacija za grejalicu a za ostalo ne. Pokusao sam da iz prekidaca za grejalicu vodim nule i na ostale (s obzirom da su vec sve one spojene) medjutim dogadja mi se da kad upalim jedan prekidac za svetlo pali se indikacija na druga dva, kad upalim i druga dva indikacija se gasi i slicno. Imate li neki predlog kako ovo da povezem ispravno? U prilogu dajem semu stanja koje sam zatekao. Moze li mi neko napraviti ispravnu semu povezivanja za ovaj deo instalacija? Unapred hvala...
[ Vasastajić @ 03.09.2012. 12:53 ] @
NAJdobonamerniji savet koji ti mogu u ovom slučaju dati je da NE PETLJAŠ sa time apsolutno ništa, već da pozoveš kvalifikovanog električara da ti to poveže.
Kažeš da dolaze u indikator TRI FAZE, što jeste ok, ali te samo pitam jesi li ikada bio svedokom dešavanja kada se prespoje dve faze?

Ovakva je pitanja svojevremeno bakara sofort stavljao pod ključ.
[ test1234 @ 05.09.2012. 13:42 ] @
Ispremostavaj "N" nule i ako je povezano ovako kao na ovoj shemi trebalo bi da radi sve pa i signalizacija. Naravno ostale "N" nule moraju ici direktno na potrosace, ves masina bojler, sijalice i ostalo.