[ Gwarancija @ 03.09.2012. 20:13 ] @
Pozdrav svima.

Pocetnik sam, nesto malo znam, ali to je zanemarljivo.

Ono sto me interesuje je pomoc oko pretrage na osnovu dropdown boxa koji podatke vuce direktno iz baze.
To bi bila forma za pretragu na mojoj web stranici.

U bazi podataka imam tabelu LISTA u kojoj se nalaze podaci i adrese ljudi, njihovi opisi i tako to.

E sad naravno u toj tabeli se nalazi i polje GRAD koje bih ja rado :) koristio kao uslov pretrage u dropdown boxu na stranici.
Ideja je kada se izabere grad u boxu da mi prikaze rezultate iz baze kod kojih je GRAD iz boxa, npr. kad odaberem Sarajevo da mi izbaci popis raje iz Sarajeva, kad odaberem Beograd, isto tako.

I nemojte se odmah ljutiti, ja znam da je za vecinu vas ovo prosto, ali...zato i pitam :)

Zz
[ markkooo @ 03.09.2012. 20:21 ] @
Trebao si napraviti SQL-procededuri koja ti izlista sve ljude na osnovu mjesta koje se unosi kao parametar...pa nju pozvati iz baze(naravno neka ti vrati pored Imena i ID svakog covjeka na osnovu kojeg ces popuniti dropdown listu)
[ PHPovac @ 03.09.2012. 20:30 ] @
Da bi izlistao moguće gradove uradiš ovo
Code:

SELECT * FROM lista WHERE grad <> ''

Onda uradiš foreach rezultata i staviš u dropdown.
Kada korisnik submituje formu tada vršiš sledeću upit...
Code:

SELECT * FROM lista WHERE grad = '[ovde uzimas grad]'

I posle radiš foreach i prikazuješ rezultate.
[ Gwarancija @ 03.09.2012. 20:42 ] @
Citat:
markkooo:
Trebao si napraviti SQL-procededuri koja ti izlista sve ljude na osnovu mjesta koje se unosi kao parametar...pa nju pozvati iz baze(naravno neka ti vrati pored Imena i ID svakog covjeka na osnovu kojeg ces popuniti dropdown listu)



Da li mislis na nesto kao:

SELECT * from LISTA ali ne kontam drugi dio - ono na osnovu mjesta kao parametra, kako statement treba izgledati? Izvini, ako sam naporan
[ Gwarancija @ 03.09.2012. 20:54 ] @
Citat:
PHPovac:
Da bi izlistao moguće gradove uradiš ovo
Code:

SELECT * FROM lista WHERE grad <> ''

Onda uradiš foreach rezultata i staviš u dropdown.
Kada korisnik submituje formu tada vršiš sledeću upit...
Code:

SELECT * FROM lista WHERE grad = '[ovde uzimas grad]'

I posle radiš foreach i prikazuješ rezultate.


Hahahaha, sto me slatko nasmija :). Iskreno, nemam ja pojma sta si sad rekao, i sta treba da uradim, pa se smijem samom sebi :)
Moze li malo detalkjnije da sta god i naucim pls