[ tasicss @ 05.09.2012. 11:50 ] @
Dali neko zna dali je moguce ubaciti Ruski font u Nokiu 5800 Xpress music da bih dobio ona slova: й,ъ,щ,ы,я,ь,ю,ы prilikom pisanja dali poruka ili na netu, jako je nezgodno pisati na latinici, mada bilo bih odlicno kada bih imao odabir Cirilica-latinica.
Unapred se zahvaljujem.
[ ib.kroki @ 05.09.2012. 12:13 ] @
Jedno od rešenja.
Promeni productcode, pronadji koji je za RUS trziste. Posle promene koda izvrsi update softvera.
Nisam siguran, mislim da ćeš izgubiti SRB.
[ tasicss @ 06.09.2012. 10:29 ] @
A dali mi mozete reci sta se desava sa recimo beleskama u telefonu, call time, brojevima telefona.. Dali se sve to brise posle updatea? Mislio sam da ima neki patch koji sve to lepo prevede, bez ovih cimanja sa promenom product code-a.
[ ib.kroki @ 06.09.2012. 10:49 ] @
Gube se instalirane aplikcije, kontakti, beleške ...
Ali, pre pokretanja update u nokia suite uradi se backup imenika, poruka, kalendara, beleški tako da se gube samo instalirane aplikacije.
Nisam siguran, mislim da je moguće ubaciti samo jezik. Čuo sam da to moze, da rade u servisima mob tel.
[ tasicss @ 06.09.2012. 11:07 ] @
Hvala na odgovorima, probacu da pitam u servisima da samo ubace Ruski jezik, ako i to ne uspe sacekacu promenu mobilnog telefona koji cu najverovatnije kupiti u Rusiji jer kod nas cisto sumnjam da takav moze da se nadje, svi su skinuti sa mreza EU pa i ovaj koji trenutno koristim.
[ nmilosev @ 20.09.2012. 16:17 ] @
Ne znam da li je problem rešen, ali pre promene softvera ja bi pokušao da nađem virtuelnu rusku tastaturu za Symbian OS koji je na telefonu, sigurno postoji. Ako bi se promenio softver ceo sistem bi bio na ruskom?


Pozdrav.
[ tasicss @ 20.09.2012. 16:38 ] @
Tražio sam virtuelnu ali je nisam našao za Simbian, i meni je bilo čudno da je nema, baš zbog takvih stvari Android je najbolji, za njega ima sve i svašta. Nokiu nikada više, što zbog nje same što zbog partnerstva sa MS.