[ Boyka @ 05.09.2012. 16:50 ] @
Hteo bih neke veće aplikacije da radim u C#, fali mi ideja..
Ako nekome nije problem da predloži nešto što je pravio i za šta mu je trebalo više od 10 dana..:)
[ mmix @ 05.09.2012. 17:29 ] @
Zavisi sta hoces.

Program za video klub je nesto sto mozes da odradis kao vezbu a pokriva ti sve osnove (baza, lepa sansa za uvezbavanje 3NF, data lyer, business layer, GUI, mozes da razvuces ideju koliko god duboko zelis)
[ Shadowed @ 05.09.2012. 17:42 ] @
Napravi klon Sokoban-a.
E onda dodaj mogucnost da moze sam da nalazi resenja.
[ Boyka @ 05.09.2012. 18:02 ] @
Citat:
mmix:
Zavisi sta hoces.

Program za video klub je nesto sto mozes da odradis kao vezbu :) a pokriva ti sve osnove (baza, lepa sansa za uvezbavanje 3NF, data lyer, business layer, GUI, mozes da razvuces ideju koliko god duboko zelis)


bilo šta nebitno, šta god da napravim saznaću dosta novih stvari.. :))
To sam pravio :)

Citat:
Shadowed
Napravi klon Sokoban-a.
E onda dodaj mogucnost da moze sam da nalazi resenja.

Ne znam tačno na šta misliš pod "Sokoban".. :)
[ mmix @ 05.09.2012. 18:42 ] @
http://en.wikipedia.org/wiki/Sokoban

Al vragolan je ovaj Shadowed , uvalio ti da resavas NP-hard problem
[ Shadowed @ 05.09.2012. 19:02 ] @
Pa, neka radi prvo ovaj prvi zadatak, posle neka resava taj drugi ako hoce.
[ the_tosic @ 05.09.2012. 19:11 ] @
Mozda neku board igru? Mi smo na faxu za domaci radili bot-a za Freedom. Interfejs bota su tri metode ( void reset(), void protivnikOdigrao(Field f), Field odigraj() ). Sa budzenjem bota se posle mozes zezati kolko oces vremenski (2-2000 dana) :)
[ Boyka @ 05.09.2012. 19:15 ] @
Nisam se puno bahćao PC igrama, mada te mozgalice nisu loša ideja, sad sam već zamislio šah i onako sam ljubitelj ove igre :)

P.C the_tosic

Jesi li ti jedan od osnivača ove igre *__*
[ the_tosic @ 05.09.2012. 19:27 ] @
Haha nisam :).

A sah moze da ti bude malo komplikovan za pocetak.
[ AMD guy @ 05.09.2012. 20:14 ] @
Citat:
the_tosic:
Mozda neku board igru? Mi smo na faxu za domaci radili bot-a za Freedom. Interfejs bota su tri metode ( void reset(), void protivnikOdigrao(Field f), Field odigraj() ). Sa budzenjem bota se posle mozes zezati kolko oces vremenski (2-2000 dana) :)



Kad smo vec kod igara moga bi da napravi neku textbased RPG igru(tu ima dosta da se racuna)
[ Boyka @ 05.09.2012. 21:02 ] @
Najverovatnije ću šah da krenem, mislim da tu mogu najviše da naučim jer nije nimalo lako, gde zapnem tu je google, ovaj forum pa ćemo videti..:)
[ Shadowed @ 05.09.2012. 22:35 ] @
Bolje radi postupno. Sokoban je dosta jednostavniji ali nije trivijalan. Mislim na to da napravis igru. Onaj drugi deo je malo tezi.
[ dragancesu @ 06.09.2012. 09:29 ] @
Od logike i igara imas: kule hanoja i tic-tac-toe (krizic-kruzic)

A za program sa bazom napravi vodjenje kucnog budzeta.




[ Boyka @ 06.09.2012. 19:57 ] @
Kule hanoja su prilicno jednostavne, ja bih rekao...
malo slike u kombinaciji sa drag n drop eventom, i par if provera sa timerom bi trebalo da bude resenje te igre.
[ Boyka @ 08.09.2012. 09:57 ] @
E ljudi resio sam da pravim aplikaciju za vodjenje kucnog budzeta, i sad me zanima sta mi je sve potrebno u bazi?
Mislio sad napraviti dve tabele, prihodi, rashodi

u prihodima:
-zarade svakog od ukucana
-trenutno stanje
-pozajmljena sredstva

u rashodima:
-dugovanja
-kupljena sredstva

Zaboravio sam racunovodstvo, pa mi treba mala pomoc :)
[ tdusko @ 08.09.2012. 10:55 ] @
Zadatak je dobar za vezbu, naucices puno toga ako ga uradis kako treba do kraja. Pre pocetka, ja bih se vratio korak nazad i proucio bih normalne forme i normalizaciju. Rekao bih da ti to fali sobzirom da ti sema nije bas najsrecnija.
[ Shadowed @ 08.09.2012. 23:59 ] @
Citat:
Boyka:
E ljudi resio sam da pravim aplikaciju za vodjenje kucnog budzeta, i sad me zanima sta mi je sve potrebno u bazi?
Mislio sad napraviti dve tabele, prihodi, rashodi

u prihodima:
-zarade svakog od ukucana
-trenutno stanje
-pozajmljena sredstva

u rashodima:
-dugovanja
-kupljena sredstva

Zaboravio sam racunovodstvo, pa mi treba mala pomoc :)


Hajd' posto je ovo tema o predlozima za projekte da ostavimo ovakve detalje za posebnu temu. Ovde neka budu samo predlozi i kako/zasto i sl. diskusija.
[ New Village DC @ 17.09.2012. 05:22 ] @
http://www.elitesecurity.org/p3165859
[ sallle @ 17.09.2012. 09:52 ] @
kad odradis program, onda skini neki domaci softver za knjigovodstvo. pogledaj kako je odradjeno finansijsko knjigovdstvo, Obrati paznju na kontne planove ... cisto da vidis kako profesionalni programi i struka tretiraju tu materiju.
[ wex-alpha @ 18.09.2012. 20:35 ] @
Migriraj podatke.

Zadatak je da napravis web servis koji ce da popuni odredjenu bazu, a sve to koristeci XML shemu.

Imas bazu kao destinaciju... a imas i excel fajl koji ne odgovara bazi. Dakle moras napraviti custom excel fajl i migrirati ga u bazu.

Sta ces nauciti iz toga? Pa dosta :)

1. Kako napraviti servis
2. Ras sa XML podacima
3. Kreiranje externog fajla (excel)
4. Parsiranje podataka iz jednog data source u drugi
5. LOGIKU!!!


:)


sta ja znam...

[ AMD guy @ 09.10.2012. 11:01 ] @
Probaj neki od ovih projekata da uradis