[ Pajica Ristic @ 06.09.2012. 15:50 ] @
kupio sam pre neki dan ovaj tv

Toshiba 3D LED TV 40" 40TL963G Full HD

http://www.comtradeshop.com/40...d_poklon_ekterni_hdd_1tb-16447

toshiba 40" full hd, led, 3d, Tjuner:Analogue, DVB-T, DVB-T2, DVB-C / DVB-C (HD), DVB-S / DVB-S2 (HD), DVB Common Interface+ (CI+)

još uvek ne hvatam zemaljski dvb-t2. šta bih još mogao sa njim, obzirom da imam i satelitski tjuner na njemu, a imam i satelitsku antenu ?
čemu služi DVB Common Interface+ (CI+), da li bih u njega mogao nekako da gurnem total tv karticu, pa da ne moram da koristim dodatni resiver?
ima li negde da se nadje u srbiji toshiba usb wifi dongle, da bih mogao da koristim opciju WiDi (wireless display), posle update-a tv-a mi se pojavila ta opcija..
i još jedno pitanje u vezi povezivanja ovog tv-a na LAN. imam na njemu net, youtube, fb, twitter, itd, može da strimje sadržaj iz mreže, ali mi baš nešto i ne ide.
podesio sam na računaru da mi "D" disk bude vidljiv u mreži ali tv vidi samo prazan folder, dok ostali uređaji u mreži normalno vide sav sadržaj sa diska.
podigao sam serviio server na kompu, i tv ga vidi i normalno mogu da strimujem sve sa serviio-a, ali nemam prevode... :(
dobio sam uz tv i eksterni HDD od 1 TB i to sa USB 3.0 konekcijom, odlično radi :)
[ comi 1342 @ 08.09.2012. 20:43 ] @
Možeš gledati satelitske programe na njemu, ja konkretno gledam tri satelita preko diseq switcer-a, a podržava i motor.
Možeš tražiti, mislim samo od SBB-a, cam modul sa njihovom karticom za D3 uslugu, ako ti se to isplati, i sve ćeš imati na jednom daljinskom, bez STB-a. Jedino, ako zavrneš na to jedino mesto za DTV kablovsku, onda nemaš više mesto za antenu za naš DVB T2... nisu predvideli tako nešto.
I bez cam modula ćeš videti sve njihove kanale, ali je samo RTS 1 i SBB info free.

Toshiba WIFI dongle nisam tražio, probaću sa nekim koji nađem, ništa po forumima nisam našao o tome...

To sa šerovanjem diska nisam probao, tek ovaj septembarski updejt je oslobodio snimanje na disk, to me dugo mučilo.
Ne podržava naše znake u titlovima, to me baš razočaralo, za DTS ton manje više.
Pretraži Astru na 19, pa da vidiš šta je slika, na ARD-u ili ZDF-u HD,... praznik za oči...
[ Pajica Ristic @ 09.09.2012. 14:21 ] @
nemam kablovsku, imao sam digi pa sam presao na total tv- juče. vidim da na zadnjoj strani total tv resivera ima i OUT za kabal sa satelitske. mogao bih samo sa tog OUTa spojiti na TV, ne treba mi jos jedan LNB ?
mislio sam taj cam modul iskoristiti za otkljucavanje satelitskih programa (a ne kablovskih), ako je tome namenjen ?
a snimanje na disk..i to mi nije najjasnije. on moze da snima samo digitalne programe? nece da snima ono sto gledam preko SCART kabla(total tv) i nece da snima analogne programe, ako sam dobro shvatio ?
da, bas mi je krivo za titlove... meni toliko i nije bitno, uglavnom razumem engleski, ali ostalim ukucanima je bitno.. mozda ce neki naredni update to srediti ?
[ comi 1342 @ 09.09.2012. 20:04 ] @
Možeš spojiti prolazno sateltsku, ali će ti onda jedan od uređaja određivati koju polarizaciju možeš da gledaš, a i sumnjam da toshiba daje napon na LNB kad nije izabran SAT DTV. A i šta ćeš da dekodiraš uopšte na tom eutelsatu na 16 ? Trebalo bi da može da služi za otključavanje satelitskih kanala taj CI slot,ali... jako malo opcija nudi sam satelitski DTV, ne mogu nikako da dodam neki satelit koji nema uoprogramiran, samo transponder.Zato sam sumnjičav.
Zovi podršku pa pitaj, ljubazni su ali nemaju pojma, tek kad sačekaš da pitaju njihov servis ili centralu onda saznaš nešto.

Tako je kod svih novijih uređaja sa PVR opcijom, snimaju samo ono što je u njemu digitalizovano hardverski, nažalost... Izuzetno lepo su rešili snimanje sa EPG, milina kad pogledaš kod Švaba, par nedelja unapred...
[ Pajica Ristic @ 12.09.2012. 21:10 ] @
sada se zanimam sa dodavanjem satelitskih kanala.. sve mora rucno, a satelita ima samo nekoliko.. kad unesem frekvenciju transpondera, onda po nesto i nadje.. hm..veoma zamarajuce

mada nisam uspeo da snimam ni ove satelitske kanale koje sam dodao. samo pritisnem REC dugme ili treba jos nesto da se podesava ? probao sam da pritiskam ali nista se ne desava.

[Ovu poruku je menjao Pajica Ristic dana 12.09.2012. u 23:23 GMT+1]
[ acme @ 14.09.2012. 09:49 ] @
Da li ovaj televizor radi sa domacim dvb-t2 signalom? Na jednom domacem web shop-u, na moje pitanje da li imaju televizore sa dvb-t2 tunerom, dobio sam odgovor "Ima vise modela ali ni jedan ne radi sa nasim signalom.". O cemu se tu radi?
[ comi 1342 @ 14.09.2012. 19:33 ] @
Samo neke Toshibe i neki Sony-jevi modeli, trgovci pojma nemaju. Ovaj konkretni hvata i naš mux, ovakav kilav i nikakav, i mađarske i hrvatske u starom sistemu, i novi hrvatski koji je isto u DVB_T2, doduše beskorisno jer su kodirani.
Koliko sam samo trgovaca obučio... i koliko su mi živaca pojeli...
[ sabah @ 21.09.2012. 18:14 ] @
Citat:
Pajica Ristic: bas mi je krivo za titlove... meni toliko i nije bitno, uglavnom razumem engleski, ali ostalim ukucanima je bitno.. mozda ce neki naredni update to srediti ?


Sto se tice titlova č ć đ š ž postoji resenje a jedno je da se titlovi smeste u sam kontenjer avi formata ili mvk kontenjer te se tako moze vidjeti sva nasa slova

programi koji to mogu odrati ti su jako mali i ne zahtevaju neko veliko znanje i sto je najbitnije to rade jako brzo par sekundi za film

za avi format potreban je program AviAddxSubs

AviAddxSubs

Podesiti kao na sliku:



s tim da za veći TV može se stavljati veći font.
Ako je standardni tv (50tak cm) kao kod mene, veličina 24 može ako je najduži red do 42 znaka. To se može provjeriti tako što se otvori titl u SW titl pa Ctrl+Alt+I i piše tamo.
Ako ima max 37 znakova, može se staviti veličina 26-27.
44 znaka, 22 veličina. To govorim iz iskustva, sve sam testirao, nisam nigdje našao uputstvo.
To zavisi i od fonta koji izaberete. Ja koristim samo Trebuchet MS i za njega sam provjeravao.
Odčekirajte Break Long Lines da bi automatski smanjio ako nešto ne mogne stati u jedan red.
Ako treba crna podloga, check-irajte Opaque Box. Pošto to nije baš lijepo, radije stavite Outline Size na 3, dobro će se vidjeti i na svijetloj podlozi.
Može se dodati više titlova, a veličina fajla se vrlo malo poveća.
Može se npr. u prvom ostaviti bez podloge, u drugom sa podlogom, pa kad idu potpisi glumaca, onda gledaš sa podlogom, a kad prođe, prebaciš na onaj bez podloge.

Kad se otvori program, na dnu, iznad dugmeta Create Subtitled...
ima polje gdje piše:
Output folder.
Ako je prazno, .divx fajl će biti tamo gdje je i .avi.
Ako se upiše npr.
C:\Users\ime_racunara\Desktop biće na desktopu. Klikom na ... bira se gdje da ga postavi.

A sto se tice MVK formata potreban je program MKVToolnix 5.4.0

MKVToolnix je software koji omogućava spajanje i pravljenje video fajlova MKV formata, kao i pregled tehničkih informacija o MKV fajlovima.



1. Osnovni podaci:

- veličina instalacije: 6.4 mb

- operativni sistem: Windows All

- link za download:

MKVToolnix



2. Instalacija

Pokrenete instalacioni fajl - izaberete jezik - 2 x next - Install - Yes - Next - Finish.






Kad se mkv učita izgledati će ovako.(sl 2)
Znači imaš tri kvačice redom video (MPEG4..),zvuk(A_DTS) i titl u mkvu (S_TEX/UTF8) moze biti ubačen titl ali u vecini sličajeva barem ja nisam naišao da je bilo ubačenih titlova

ako postoji titl najbolje bi bilo da se skine kvacica sa titla i da se naknadno ubaci novi titl razlog je taj sto nije podesen za nasa slova



Kako bi dodao vanjski srt u mkv trebaš napravit slijedeće:
-open klik na karticu add i odabrati željeni srt pa klik na open
-kako se vidi na sl. 3 u input files je dodan odabrani SRT i isto tako pod tracks je dodan kao četvrta kvačica (SRT)



(ovaj korak možeš i ne moraš radit, ako ga napraviš lijepo će ti kod prebacivanja titla na playeru bit sr (Srbija= oznaka za titl)
znači označiš dodani SRT i pod general track options-language odabereš hrv ostalo ostaviš kak je (vidi sliku 4)



potrebnoje jos format specific options podesiti charest: WINDOWS-1250 zbog nasih slova da bi bila čitljiva

pod Output filename odabereš željeni folder i ime kako ćeš snimit mkv i stisneš karicu Start muxing

i za par sekundi ce biti gotova stvar i mozete uzivati u svim nasim slovima.



[ comi 1342 @ 22.09.2012. 08:29 ] @
Radi ja sa ovim MKV programima, ali mi treba neki koji samo šiša kvačice na čćžšđ u SRT fajlu, to još nisam našao .
[ Pajica Ristic @ 25.09.2012. 09:58 ] @
hvala za detaljno uputstvo, probacu
[ comi 1342 @ 28.09.2012. 21:20 ] @
Da ispravim sebe, pušta naše znake, samo treba prekonvertovati u UTF-8. Subtitle editor odlično to uradi, može valjda i notepad-om.
[ goluba @ 29.10.2012. 22:52 ] @
Imam ovaj tv i zadovoljan sam! Više gledam satelitske kanale,pogotovu one u hd rezoluciji koji se vide super!
Imam problem sa usnimavanjem liste kanala na određenim satelitima! Kada pomerim antentu na drugi satelit moram ponovo da pretražim kanale i tako mi se izgubi prethodna lista!? Kako da to rešim? I glavno pitanje:
Kako da uradim abdeit i omogućim sebi snimanje na hard? Nemam lan,nego bežični usb MTS internet sa protokom od 1000MB!? Probao sam da povežem TV sa netom,ali ga u opšte ne prepoznaje!?
Da li bi se to omogućilo abdeitovanjem? Pozdrav
[ comi 1342 @ 30.10.2012. 17:55 ] @
Skineš fajl odavde
http://www.dl.toshiba.com/tsb-dtv/NA/GB/EN/40TL936G.html
pa ga raspakuješ na prazan usb, na FAT32 sistemu.
Priključiš na tv taj usb, i on će videti apdejt.
Posle biraš za državu Nemačku, a snimaće samo na FAT32 diskove, i samo digitalne kanale.
Satelitski mu je sramota što se tiče korisničkog softvera, pretraži sve satelite automatskim pretraživanjem u zajedničkoj pretragi.
Teško ćeš to izvesti ako imaš ručni pozicioner, ali snađi se...
[ goluba @ 01.11.2012. 09:55 ] @
Hvala na odgovoru i pomoći!
Sve sam radio kako treba,ali u nisam siguran da sam abdeit odradio kako treba!? Sve radi normalno.Snima,naravno sve sam podesio kako treba,ali kada treba da pdregledam snimak piše-
Nedostupna datoteka!
Probao sam da instaliram ponovo,ali piše nema nove verzije soft.
Hvala unapred
[ comi 1342 @ 01.11.2012. 21:37 ] @
Uradio si apdejt ako radi snimanje. Idi u podešavanja /postavke pa tamo imaš i test hard diska i njegovo formatiranje. Prvo mu pusti da formatira, pa onda ga istestiraj.
Iako radi pod nekim linuxom, mislim, često je neophodan restart televizora...
[ goluba @ 04.11.2012. 09:28 ] @
Uradio sam reset tv,i podesio kako treba i sada je dobro-snima!
Jedino mi ostaje da rešim pitanje da li mogu da koristim moj bežični usb MTS modem na TVu! Mislim da je to u bežična podešavanja,ali sam i sam skeptičan po tom pitanju!
[ comi 1342 @ 04.11.2012. 16:17 ] @
Mislim da ne možeš direktno, ne možeš taj usb koristiti ako ga ne pokreneš kroz MTS-ov softver, a to direkt iz tv-a ne može. Ruter je valjda rešenje...
[ Pajica Ristic @ 05.11.2012. 15:58 ] @
jedino rešenje za net na tv-u je da nabaviš ruter koji podržava konekciju sa tim mts usb modemom, a tv ćeš nakačiti na taj ruter. podešavanje bežične mreže koje vidiš na tv-u se odnosi na Toshiba USB WiFi Dongle (kupuje se posebno), i preko njega se možeš nakačiti bežično na neki WiFi ruter.. samo je pitanje koliko ti se isplati da kupuješ ruter, jer sa tim netom na TVu ništa ne dobijaš ako imaš ograničen data saobraćaj. jedino korisno je YouTube koji ne možeš koristiti komotno ako imaš ograničenje..
[ Pajica Ristic @ 17.12.2012. 14:06 ] @
koje 3D naočare da kupim za ovaj tv?
vidim da ima raznih cena - od 1000 din za 5 kom, preko 10000 din za jedne naočare, pa i skuplje.
po čemu se 3D naočare razlikuju, i kakve mi trebaju za ovaj tv?
[ comi 1342 @ 20.12.2012. 19:32 ] @
Vežbaj malo bugarski :
http://forum.setcombg.com
idi na toshiba deo, naravno...
[ Pajica Ristic @ 26.12.2012. 17:07 ] @
ne ide mi bugarski baš najbolje :) našao sam nešto na engleskom pa i srpskom.. hvala u svakom slučaju.

nego sad opet imam pitanje.

ovaj tv ne može da pušta ništa sa mreže koliko sam shvatio (dakle iz šerovanog foldera na kompu da pusti film)?
može izgleda samo preko DLNA standarda, ali tu se ubih od podešavanja, a nikako titlove da poteram na TV.
probao sam dva DLNA servera za sada - Serviio i Mezzmo. navodno ovaj drugi ima podršku da šalje titlove na TV
ali meni i dalje ne ide. dakle, prevod je naravno u folderu sa filmom i istog je naziva, npr

film.mkv
film.srt

i preko DLNA, na TVu nema uopšte titlova. probao sam da titlove ubacim u MKV kontejner, ali i dalje ista situacija.
a npr kada pustim isti film direktno na TVu, sa externog HDDa, normalno pušta titlove, i kada su u MKV kontejneru
i kada su samo u istom folderu sa filmom, naravno ako je isti naziv..

ima li neko neki predlog ?
[ Pajica Ristic @ 12.02.2013. 17:31 ] @
izasao je update danas.. sada imamo i Deezer aplikaciju na TVu ;)
ništa drugo nisam primetio novo.
[ comi 1342 @ 25.06.2013. 17:18 ] @
Ima ponovo apdejt, iz maja...
[ sabah @ 27.07.2013. 13:26 ] @
Prvo sto se treba uraditi jeste da se prevod prebaci u UTF-8 da bi bila vidljiva slova š,čć,đ,ž,

evo resenja za pustanja tilova preko servio.

Podesavanje u servio



zatim ova podesavanja snimiti,kada se ovo uradi treba da pusta prevod

[ Pajica Ristic @ 27.08.2013. 18:14 ] @
probao sam ovo podesavanje u serviio-u, ali i dalje nemam titlove.. je l radi jos nekome ?