[ Mnogo Mudar @ 08.09.2012. 13:26 ] @
Pozdrav svima!

Hteo bih da kupim kvalitetan HD kamkorder ali sa sto manje luxa.Da li neko ko je iskusniji moze da mi preporuci neki model?Hvala
[ kimborad @ 09.09.2012. 07:38 ] @
Za koja snimanja ces da je koristis?
[ Backy @ 09.09.2012. 14:14 ] @
koliko malo? sve za koje ja znam se prodaju bez ijednog luxa :D generalno pravilo je: što veći senzor, bolja slika u mraku...
[ vizia-pro @ 09.09.2012. 19:07 ] @
Ako hoćeš solidan da kažem kvalitetan snimak u Ful HD-u ništa ispod ove cifre 5000€-6000€ sony PMW-EX1R ili ovu novu sony PMW-200 (novi kodek 4:2:2 i 50mb/s)
Panasonic i Canon u toj visini novca dosta se slabije snalaze pri slabom osvetljenju, to iskustvo me je koštalo par hiljadarki.
[ Mnogo Mudar @ 10.09.2012. 02:12 ] @
Moja greska,nisam malo detaljnije objasnio situaciju...
Snimam svadbe prvenstveno i slicna slavlja,po koju reklamu i tako to.Problem u zadnje vreme nastaje sto svi zivi vec koriste kamere koje ne zahtevaju mnogo svetla pa ne koriste reflektore.A ja koristim Panasonic MD 9000 kojoj ipak trebaju reflektori da bi slika bila bas dobra.Sto se tice para,nisam planirao da dajem bas preterano mnogo.Sto znaci 2-3 hiljade eura ako nesto nadjem bas da mi odgovara.Gledao sam neke sonijeve kamere,mogu da kupim polovnu koja radi sa ok luxom za oko 800 eura,ali nije full hd,starija je...Opet sam cuo da ove novije rade sa vise luxa i da im ipak treba osvetljenje.Ne znam ni sam sta da radim.Da rezimiram,treba mi full hd kamera kojoj ne treba reflektor kada snima u salama sa normalnim svetlom.
[ kimborad @ 10.09.2012. 07:46 ] @
Ako hoces kameru za svadbu za malo para a idealan kvalitet i stabilnost uzmi sony cx 730.Kamera je oko 1000 evra i dodaj jos oko 200 za baterije i kartice.verujmi da je kamera odlicna za svadbe....provereno
[ vizia-pro @ 10.09.2012. 08:30 ] @
Ja kada bi se u mom kraju pojavio sa ovakom kamerom da snimam svadbu izbacili bi me naglavačke iz restorana sa sve kamerom (sony cx 730) :).
[ kimborad @ 10.09.2012. 09:05 ] @
Zao mi je sto tako mislis, pogleaj neke njene snimke a evo i jedan moj radjen sa njom i cx 550. http://www.youtube.com/watch?v=UaMdu5KJw6Y&feature=plcp pre nje sam imao 2100 i odmorio sam se od kad koristim ovu kameru,bez problema sam sastavljo po 4 dana snimanja....i na kraju odmoran... Radim vec dve godine sa cx 550 i niko me nije nikada pitao sto je mala kamera,ljudima je bitan kvalitet koji im dajem.Odakle si?
[ vizia-pro @ 10.09.2012. 12:54 ] @
Što se tiče spota dobro zamišljeno još da ste imali neku bolju kameru ispalo bi baš pravo a i kada se nađu mladenci koji dobro sarađuju. Što se tiče kamerice nije loša ali njena veličina onda stabilnost, verovatno ste koristili neka pomagala. Ovde se mnogo radilo u postprodukciji. Voleo bih da vidim njen snimak iz nekog restorana a na dnevnoj svetlosti svaka kamera će dati kvalitet. Zašto niste stavili snimak u Ful HD, ovaj je dosta nejasan. Ali u svakom slučaju mogu da kažem svaka čast kad ste vi sa ovakvom kamerom ovo odradili, deluje dobro ali je daleko od savršenog (sa nekim sliderom bi ispalo super).
Pitali ste odakle sam, mogu da kažem da sam iz grada koji je na drugom mestu odmah posle Beograda po kvalitetu snimanja svadbi.
[ Nebojsa Milanovic @ 10.09.2012. 14:44 ] @
A što je to problem da se kaže? Jel' to neka tajna koji je to grad?
[ kimborad @ 10.09.2012. 17:00 ] @
Jbg hocu coveku da pomognem da za malo para dobije kvalitet a on mi prodaje neke price.......sto postavljas pitanje sta da uzmes kad se vec "odlicno razumes".U ovom spotu je u post produkciji koriscen samo blur efekat i nista vise a sto se tice kamere,sve je radjeno iz ruke bez ikakvih kako ti kazes pomagala.Dalje ko kaze da beograd prednjaci po kvalitetu snimka?Svaka cast izuzetcima ali ja do sada nisam video nista dobro.Voleo bih kad bi me neko demantovao sa nekim linkom.A ti onda baci pare na kameru od 3-4 hiljade,uzimaj 100-150e od tezge pa nek je okupaju sampanjcem i ceo zivot radi za sony ili panasonik umesto za sebe.Pozdrav i hvala
[ vizia-pro @ 10.09.2012. 17:36 ] @
Možeš da se ljutiš koliko hoćeš ali i dalje mi nije jasno što će se složiti većina sa ovog foruma kako te dosad nisu izbacili iz restorana sa kamerom koja se jedva vidi iz ruke. Kod mene u gradu gde ima 30 ekipa koje se bave videom i fotografijom čisto sumnjam da bi te neko angažovao, nego možda imaš neki imidž od ranije kada si radio sa 2100-tkom pa te zovu stari mušterije ili namaš konkurenciju.
Uzgred ja nisam pitao šta da kupim, već sam čoveku lijepo napisao iz iskustva da za dobar HD snimak ništa ispod 5000€.
Pozdrav i kraj debate što se mene tiče.
[ Mnogo Mudar @ 10.09.2012. 18:04 ] @
Ljudi,sad smo otisli predaleko u nekoj raspravi...Ja sam samo pitao dal postoji neka kamera od 2-3 hiljade eura max da moze da radi full hd i da ne zahteva reflektore u sali.Po mogucnosti da bude normalne velicine kamera,ne mala.Gledao sam sony Z1 stariju i Z5,Z7 novije modele,takodje i FX1 i FX 1000,ali za te novije modele mi rece lik sto se bavi prodajom da ipak zahtevaju osvetljenje...pa sam mislio dal vi sto ste malo iskusniji znate koji bi model mogao biti dovoljno dobar? Ne mora biti Sony...
[ vizia-pro @ 10.09.2012. 18:33 ] @
Ove sve kamere što si naveo nisu ful HD već HDV one snimaju 1440x1080 i dosta su loše, ja sam imao Z7 i totalno sam bio nezadovoljan sa tako skupom kamerom mnogo šuma. Ako hoćeš do 3000€ onda sony NX5E ili AX2000 (obe sam imao i odma prodao naravno štetovao po 1000€) nisu zadovoljavale.
Ima jedna jeftina ali solidna kamera NEX VG20 (veliki čip 23.4 × 15.6mm) sa izmenjivim objektivima ali meni je smetalo što ima samo manualni zum, daje dosta dobar kvalitet.
Ako bi mogao da nađeš negde polovan Canon XF105 ili Canon XF100 super kamere.
Pozdrav i srećno sa kupovinom, moj savet kupiš dobru sony VX2100E i radiš dokle dobro ne zaživi HD makar još 3 godine.
[ felino @ 18.12.2012. 22:57 ] @
Postavio sam pitanje o izboru kamere na drugom podforumu (nemam ništa protiv da se prebaci ovde) ali tamo odgovora uopšte nema pa ako neko ima savet...pogledajte moje pitanje ovde:

http://www.elitesecurity.org/t458809-Profesionalna-kamera-koja-od