[ miljan9602 @ 08.09.2012. 14:15 ] @
Dobar dan
Ovako poceo sam da se bavim programiranjem trenutno radim u C++
Pa mene sada zanima
Ako bi hteo da se u budusnosti bavim PHP programiranjem da li je za to C++ uopste potreban i ako jeste koje jezike dalje uciti posle C++
Tako isto i ako bi hteo da se bavim C# programiranjem koje programerske jezike treba dalje da znam ?
Jos me zanima:
Razlika izmedju C# i PHP programer, koji programeri imaju vecu platu i koji su trazeniji ?
Znam da PHP programeri prave web stranice ali sta tacno rade C# programeri ?
[ AMD guy @ 08.09.2012. 15:41 ] @
Citat:
Razlika izmedju C# i PHP programer, koji programeri imaju vecu platu i koji su trazeniji ?


Za platu ne znam tacno ali po potraznji vidi sam
C# poslovi 31,933
PHP poslovi 19,582

I jos jedan relevantan tekst

Citat:
Znam da PHP programeri prave web stranice ali sta tacno rade C# programeri ?


i C# programeri mogu da prave web stranice kao sto je ASP.NET MVC isto tako desktop aplikacije koje se mogu koristiti u svim sferama drustva, od programa kao sto je npr za vodjenje kucnog budzeta pa do programa za vodjenje bankarskih sistema.
[ miljan9602 @ 08.09.2012. 16:15 ] @
Hvala ti mnogo !
Jos me zanima da li mi mozes reci koji jezici trebaju za PHP a koji za C# programiranje ?
I citao sam jedan tekst i kazu da je PHP programer lakse postati nego C#, ali da su C# programeri mnogo jaci od PHP programera, jel to istina >
[ AMD guy @ 08.09.2012. 16:35 ] @
Ne razumem sta zelis da kazes, PHP i C# su nezavisni jezici.

Objektivno gledano C# i PHP su alati sa kojima zavrsavas neki posao, svaki od njih ima svoje mane i prednosti, bilo koji odaberes neces pogresiti.
Sve zavisi od tebe i tvojoj posvecenosti pa bilo to C# ili PHP nije vazno, vecina tih teksova tipa C# vs PHP je dosta subjektivna pa ih citam samo iz radoznalosti.

Ja sam se malo vise posvetio C# i .NET svetu.
[ miljan9602 @ 08.09.2012. 16:42 ] @
Aha hvala ti.
Ali koji jezik da ucim posle C++ odma da idem na C# ?
[ miljan9602 @ 08.09.2012. 16:44 ] @
I da li bi mogao da mi das tvoj email ako nije problem :)
Napravio sam digitron u C++ pa bih zeleo da cujem tvoje misljenje :)
[ AMD guy @ 08.09.2012. 17:02 ] @
Imas privatne poruke opciju, probaj tamo
[ plague @ 08.09.2012. 17:04 ] @
Ne znam sto bi morao da ucis neki drugi jezik? C++ je veoma dobar, relativno popularan jezik. Jedino sto nije web jezik.
Pitanje koje se namece je, cime ti hoces da se zapravo bavis? Hoces da programiras samo desktop applikacije ili ne? Da li ti je bitno da pises programe za odredjenu platformu ili ti je bitno da bude portabilan?
[ miljan9602 @ 08.09.2012. 17:41 ] @
Pa hteo bih i da radim desktop aplikacije a i da pravim sajtove na internetu :DD :)
[ mr.zhile @ 08.09.2012. 19:29 ] @
Cao
Neznam koliko sam podoban da odgovaram na ovakve teme,ali pazi C++ ti je temelj programiranja,nauci njega extra,sto znaci da radis negde bar 1,2 godine kao junior,sa tom osnovom preazak na drugi jezik je |boza" C++ je kamen temeljac za programere.
Php je ok jezik ako hoces da ga radis u "ozbiljnim alatima"a nesto tipa click app...kao word press...su po mnogim misljenjima prograera sa kojima sam saradjivao ne ozbiljne...to je igranje kako rece jedan lik...
C# je od prilike sve kao PHP+ C++ i web i desk i sve moze samo treba znati\
Moj drugarski savet je peglaj C++ jos par godina pa vidi onda kud te put vodi...
[ miljan9602 @ 08.09.2012. 20:20 ] @
Zhile hvala ti ! Mnogo si mi pomogao !
[ Shadowed @ 09.09.2012. 00:07 ] @
C# i PHP su jezici. Ne trebaju ti "neki" jezici da bi programirao u njima. To je kao da pitam koje jezike trebam da naucim da bih programirao u C++u.
Za desktop programiranje - c# a mozes i u C++u, ne moras da menjas.
Za web - c# ili php a ako si dovoljno zaludan, mozes i u C++u.

Sta god da odaberes, nije ti potreban ni jedan dodatan jezik, a opet, mozes ako hoces, koji god bilo, ali je totalno nebitno.

I ja ti predlazem da se drzis C++a.
[ miljan9602 @ 09.09.2012. 01:12 ] @
Razumem te u potpunosti, zanima me kako da znam da sam dobro savladao C-- i da mogu preci na C# ?
[ Shadowed @ 09.09.2012. 01:17 ] @
Mozes preci na C# i bez da si video C++, nije ti neophodan.
A znaces da si ga dobro savladao kad te vise ne bude mucilo to pitanje :)
[ miljan9602 @ 09.09.2012. 01:31 ] @
Vazi, hvala
Nego bi me zanimalo sta bi sve mogao da pravim u C++ nemam nikakve ideje, pre neki dan sam napravio digitron (ja msm da je dobar a mogu ti i poslati kod u pm)
pa ne znam sta dalje da pravim da li ti imas neke predloge sta bi neki pocetnik mogao da pravi ?
[ Shadowed @ 09.09.2012. 02:50 ] @
Isti predlog kao za Boyku pre neki dan - klon Sokoban igre. Kad to napravis, onda dodati mogucnost da program sam nalazi resenje.
[ Predrag Supurovic @ 09.09.2012. 09:22 ] @
Citat:
miljan9602:
Ovako poceo sam da se bavim programiranjem trenutno radim u C++
Pa mene sada zanima
Ako bi hteo da se u budusnosti bavim PHP programiranjem da li je za to C++ uopste potreban i ako jeste koje jezike dalje uciti posle C++
Tako isto i ako bi hteo da se bavim C# programiranjem koje programerske jezike treba dalje da znam ?


Dobar programer će se prilagođava svakom programskom jeziku. Naravno da je dobro imati veliko iskustvo i najbolej je da probaš od sveg apomalo da bi bio u toku.

Koji će ti jezik trebati to zavisi od konkretnog posla koji budeš radio, a neretko, radićeš paralelno u više jezika.

Ako dobro savladaš C++ to ti je odlična osnova za bilo šta drugo. Štaviše. kada probaš neke druge jezike, biće ti čak i lakše neko u C++.

Drugo, od programskog jezika mnogo je više bitno koje oblasti programiranja poznaješ. Verovatno ćes se vremenom specijalizovati za neke obalsti, a da bi to mogao treba da se probaš u što više raznovrsnih zadataka.

[ Boyka @ 09.09.2012. 12:41 ] @
Citat:
miljan9602:
Hvala ti mnogo ! :)
Jos me zanima da li mi mozes reci koji jezici trebaju za PHP a koji za C# programiranje ?
I citao sam jedan tekst i kazu da je PHP programer lakse postati nego C#, ali da su C# programeri mnogo jaci od PHP programera, jel to istina >


C# se može koristiti i u desktop, i u internet programiranju..

PHP kao php jeste jednostavniji od C#-a, ali uz PHP skoro da moraš znati HTML, CSS, JS(JQ,AJAX) i MySQL...

C# za internet programiranje koristi ASP.NET koji je glavna zamena PHP-u...

Sve zavisi od pojedinca, imaš eksperte u Pythonu koji prave stvari koje neki .NET-ovci mogu samo da sanjaju, i obratno naravno... C# je jedan moderan OOP jezik, sa mnogo novih tehnika, ispravljanja grešaka drugih jezika, ima sjajno okruženje, ima WPF koji možda predstavljaju budućnost programiranja, Silverlight sa kojim se mogu praviti internet aplikacije, strašan je za rad sa bazama itd itd...
[ 574nk3 @ 09.09.2012. 13:05 ] @
Citat:
pa ne znam sta dalje da pravim da li ti imas neke predloge sta bi neki pocetnik mogao da pravi ?


Što ne prođeš neku od fakultetskih zbirki / knjiga ...

Laslo Kraus
http://home.etf.rs/~kraus/knjige/index.html

Milićev ima takođe ok knjige:
Milicev, D., "Object-Oriented Programming in C++," Mikro knjiga, Belgrade, 1995, 470 pages (S)
Milicev, D., Lazarevic, Lj., Marusic, J., "Object-Oriented Programming in C++," Mikro knjiga, Belgrade, 2001 (S)
[ miljan9602 @ 09.09.2012. 13:11 ] @
Kupio sam knjigu C++ za 21 dan od Jesse Liberty
pa je polako radim
[ Boyka @ 09.09.2012. 15:25 ] @
Ja sam ranije čitao Java za 21 dan, dobra je knjiga, ali naslov je ekstremno glup, bolje da su napisali 21 godinu. :)
[ HanibalPunski @ 06.10.2012. 22:29 ] @
Drž se dalje od tih knjiga "za 21 dan/čas"...
[ mmssm @ 12.10.2012. 10:18 ] @
Postovani,
molim vas za savet u vezi programiranja,
Sta izabrati PHP ili android programiranje. Sta je bolje nauciti i gde su vece mogucnosti honornog rada.
[ Shadowed @ 12.10.2012. 10:34 ] @
Svejedno ti je.
[ mmssm @ 12.10.2012. 10:38 ] @
Uh...
moze li bar da mi objasnis zasto je svejedno. Oba su losa ili...?