[ past_love2001 @ 08.09.2012. 16:03 ] @
Nedavno sam sa VIPom sklopio ugovor na 3 meseca, paket laganica. Konstantno me bombarduju sa spam SMSovima.
Trazio sam da mi vise ne SMSuju kojekakve promocije, nagradne igre itd. makar to zahtevalo prekid slanja SMSova o propustenim pozivima, dostupnosti korisnika itd
Rekli su mi da to nije moguce. Resio sam da, zbog neizbeznog maltretiranja, pre isteka pomenita 3 meseca raskinem ugovor, ali uzevsi i maltretiranje u obzir to navodno nije moguce bez placanja penala od oko 10k dinara.
Razmisljam da jednostavno platim sledeci racun a ignorisem svaki naredni pritom ne koristeci njihove usluge.
Kakve su mi opcije u ovoj nazovi drzavi? Da li u ovoj slucaju maltretiranje nije dovoljan razlog da mi bude omogucen raskd ugovora pre isteka roka?
[ Slobodan Milivojevic @ 08.09.2012. 16:59 ] @
Da li u ugovoru koji si sklopio sa njima stoji da si saglasan da primaš promo SMS ili nešto slično?
[ Dexic @ 08.09.2012. 17:17 ] @
Pa jel' te neko tera da koristis njihov broj, tj. da li ti je BAS taj broj bitan?

Nemoj da gasis telefon previse i manje ce ti stizati tih spamova (ozbiljno predlazem)
[ espresso @ 08.09.2012. 18:05 ] @
Citat:
past_love2001:

Trazio sam da mi vise ne SMSuju kojekakve promocije, nagradne igre itd. makar to zahtevalo prekid slanja SMSova o propustenim pozivima, dostupnosti korisnika itd
Rekli su mi da to nije moguce.

Onda su tebe slagali jer ja kada sam tražio istu stvar oni su prihvatili kao reklamaciju i rekli da neće stizati nikakve reklame.
[ past_love2001 @ 08.09.2012. 20:05 ] @
Ne gasim telefon.
Upravo sam prelistao ugovor, nigde se ne spominju promotivni smsovi ili slicno.
espresso, kome si se obratio, sta si trazio, i koje obrazlozenje si pruzio?
[ espresso @ 08.09.2012. 20:55 ] @
Zvao korisnički i rekao da ne želim da dobijam nikakve reklamne poruke. Reće žena da će proslediti moj zahtev. Ili su odradili to što sam tražio ili su se reklame mnogo proredile jer od tada nisam dobio ni jednu reklamu za kviz ili slično.
Uostalom ako se nisi složio da dobijaš reklamne poruke a oni te smaraju i neće da prekinu, to je kršenje zakona o oglašavanju i predlažem da odeš na Ratelov sajt i prijaviš slučaj preko njiihovog internet šaltera.
[ Predrag Supurovic @ 08.09.2012. 21:29 ] @
Presavij ti tabak i posalji RATELu \albu, Ako ima[ od njih napismeno da ne mogu da prekinu da ti šalju spam, utoliko bolje. Ako nemaš, traži.

To da ćeš da prekineš da korsitiš uslue i ne plaćaš račune ne pije vodu.

[ newtesla @ 09.09.2012. 07:28 ] @
Da, upravo tako: neplaćanje računa je inat, a odlazak Ratel-u, i informisanje pismenim putem - je pametan način borbe.
[ Anđelko Stojšin @ 15.11.2012. 10:19 ] @
Ja sam sad zvao Vip korisnicki servis da bi mi iskljucili promotivne poruke na prepaidu i posle 15 minuta se javio operater koji kaze da to nije moguce,nego ja moram da pisem MOLBU,4 puta mi ponovio da tako necu biti u prilici da pratim promocije,i kad sam mu rekao hvala na obavestenju prenecu broj broj u Telenor,5 puta mi je postavio isto pitanje na isti nacin " Mogu li nesto da ucinim za vas",i kad sam mu rekao ocigledno je da ne mozete opet je je ponovio i tek kad sam ucutao tad je prekinuo vezu pa se pitam da li sam pricao sa operaterom ili nekakvim automatom...