[ cole-legenda @ 09.09.2012. 10:07 ] @
Pozdrav svima!Hteo sam da vas upitam par pitanja.
Ovako uzeo sam jedan butik u Mladenovcu a trenutno zivim u Austriji
pa sam hteo da vas upitam dali sme u butik roba iz Austrije kupljena u njihove butike
kao sto su zara mango h&m c&a itd..
dali ta roba sme u moj butik u Mladenocu i koja je procedura?
I koliko jos para treba oko papirologije i fiskalizacije za otvaranje butika?
I trece pitanje sta je to komisiona roba i objasnjenje kako to funkcionira?
HVALA!!!!!
[ S A J A @ 10.09.2012. 09:37 ] @
Da bi robu uveo u svoj butik moraš da imaš fakturu od dobavljača. To znači da strani butik fakturiše tvom butiku i da se plate uvozne dažbine (carina i pdv). Ili da ti kao fizičko lice kupiš robu tamo, doneseš je u Srbiju pa daš u svoj butik kao komisionu robu. To je do skoro funkcionisalo bez provere a onda su uvedene neke kontrole pa moraš da dokažeš poreklo robe. To znači da moraš imati račun prodavca i da si platio uvozne dažbine (carinu i pdv). Znači opet dođeš na isto. Ako si mislio da kupiš robu za keš u inostranstvu pa da je prošvercuješ preko granice, to nema šanse da uvedeš u butik kao legalnu robu, bar ne na legalan način. Da, butici moraju imati fiskalne kase.
[ cole-legenda @ 10.09.2012. 20:10 ] @
Hvala ti puno na savetima.I ako mozes ili neko drugi da mi ogovori detaljnije malo kako to da ja kupim robu kao fizicko lice i da je carinim i da je prodam sam sebi kao komisionu robu nista mi nije jasno molim vas ako moze to detaljnije.i dali mogu naprimer marku kao sto je zara mango da kupim u becu u njihovim radnjama
i da prodajem u mojem butiku u mladenovcu.dali to sme ?
molim sve koji su upoznati da mi pomognu
hvala
[ igracc @ 11.09.2012. 13:05 ] @
Ok, koliko mislite da je potrebno uloziti. Po mojim nekim proracunima izadje izmedju 7000-1000e
[ cole-legenda @ 11.09.2012. 15:59 ] @
hvala vam puno na savetu i ako moze neko da mi odgovori na gore navedeno pitanje