[ Ivo29 @ 12.09.2012. 12:18 ] @
Dakle, kada upisem novi kontakt direktno na Gmail u kontakte sa brojem telefona uredno se sinkronizacijom prebaci na mobitel pogonjen andoidom. Kada to isto uradim prvo na telefon i uradim sinkronizaciju, kontakt se ne prebaci u Gmail.
Druga stvar koju sam otkrio nedavno je da sam nakupio preko 500 kontakata a kada sam ušao u Gmail vidim da svaki trideseti tek ima broj telefona pored imena. Sta je sa ostalim brojevima?
Hvala

Lp

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.09.2012. 12:23 ] @
Jesu li ti ti brojevi upisano pod poljem za telefon? Postoji li neka sličnost između tih kontakata koji su ti na Gmailu sa brojem telefona? Da li su možda svi sa +385 prefiksom, a ovi ostali nisu ili su svi sa telefonom u polju Mobile ili nekom drugom. Da probamo da vidimo postoji li neka logika u tome koje prebacuje.
[ Ivo29 @ 12.09.2012. 12:32 ] @
Imena upisujem vecinom u polje IME u mobitelu,poneki ako je veći i ima ime firme npr upisem i u polje PREZIME, a vecina brojeva i nije sa prefixom drzave. Mada ih ima sa prefixom.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.09.2012. 12:38 ] @
Da li ti je telefon rootovan, koji je Android/ROM i koji telefon?
[ Ivo29 @ 12.09.2012. 16:31 ] @
Nije, ovo se događalo na HTC SENSATION, a kako se pokvario (oksidirao ??? ) sada imam privremeno LG P350....i na njemu pokusavam vratit sve kontakte, pa sam tako i skuzio da nisu bili dobro pohranjeni na gmailu.
[ Zoran Milovanovic @ 12.09.2012. 17:02 ] @
Mislim da je tu lose ulugu odigrao Sense UI, meni je na Desire napravio lom po kontaktima, duplirao, prepravio, dodao neke njegove komentare/beleske.. Ali ne mogu da se setim kako sam to resio (davno bilo).

Od tada nisam koristio sense (ni nove ni stare verzije), ali mislim da on ima nekakve veze sa tim, skoro da sam siguran.

[ ninjaz @ 12.09.2012. 18:03 ] @
Kad kreiras kontakt imas mogucnost da biras Phone, Google i SIM. Sinhronizovace ti samo ukoliko kontakt snimis pod Google. Tako je bar na Sensu.