[ Jorgovan88 @ 14.09.2012. 01:10 ] @
Imam ovde jedan laptop kome je otisao opticki uredjaj pa je sistem potrebno podici sa flasha jer ne mogu nigde da nabavim externi cdrom na USB. Imam jako gadan problem. Posle ocitavanja pocetnih fajlova za instalaciju (govorim o dizanju sa flasha) obavezno mi se pojavi "plavi ekran smrti" a ne znam u cemu je problem. Vidim da linux distribucije prolaze bez problema na ovaj nacin ali XP jednostavno nece. Sedmica hoce - XP nece. Sta god da podesim u biosu dobijem blue screen error. Pokusao sam i sa vise razlicitih software-a da postavim instalaciju na flash. Koristio sam YuMi i neki NovaSoft Pen Drive (valjda se tako zove). Kod ovog drugog desavalo se da jednostavno ne mogu svi fajlovi biti iskopirani kako treba - uspit sam "pokvario" flash jer sam morao ga formatirati u FAT16 da bi se brze kopiralo pa sam od flasha od 16GB napravio flash od 2GB.

Molim za pomoc. Ako je neko uspeo ovo da odradi kako valja neka baci neki komentar ili sheruje link... Pozz
[ calexx @ 14.09.2012. 06:22 ] @
Laptop ima sata hard a nisi ubacio drajvere u instalaciju ili pri instalaciji? Flešku nisi baš pokvario jer fat16 i ne može da vidi više od 2GB. Ako je laptop noviji i pristojan, zašto bajati XP a ne Sedmica?
[ Jorgovan88 @ 14.09.2012. 08:14 ] @
Citat:
Laptop ima sata hard a nisi ubacio drajvere u instalaciju ili pri instalaciji? Flešku nisi baš pokvario jer fat16 i ne može da vidi više od 2GB. Ako je laptop noviji i pristojan, zašto bajati XP a ne Sedmica?


Laptop nema sata hard. Flesku u principu znam da nisam pokvario - znam da GParted iz Linuxa moze da pravi particije na fleshevima tako da sam to vratio sa njim. Laptop nije noviji - da mogu bilo kako da ubacim sedmicu stavio bih je bez razmisljanja...
[ bakara @ 14.09.2012. 10:16 ] @
Citat:
Jorgovan88:Vidim da linux distribucije prolaze bez problema na ovaj nacin ali XP jednostavno nece. Sedmica hoce - XP nece. Sta god da podesim u biosu dobijem blue screen error. Pokusao sam i sa vise razlicitih software-a da postavim instalaciju na flash. Koristio sam YuMi i neki NovaSoft Pen Drive (valjda se tako zove).

Ja sam pre par meseci isto trazio, i imao sam strpljenja da bukvalno sve sto sam nasao od tog tipa softvera probam, i moj generalni zakljucaj je da win XP nema sanse na taj nacin da instaliras, sedmica ili neki linux se instaliraju bez problema sta god da odaberes.

Odustao sam i instalirao sedmicu.

Ako malo detaljnije procitas i uputstva od tih aplikacija cesto i pise da win XP ne moze da se instalira na taj nacin.

[ Djetvan @ 15.09.2012. 09:59 ] @
A zašto Windows XP ne bi mogao da se instalira preko programa WinToFlash ?
[ Jorgovan88 @ 15.09.2012. 18:27 ] @
Citat:
A zašto Windows XP ne bi mogao da se instalira preko programa WinToFlash ?


Probao sam bas sa tim programom i ne moze. Jednostavno nece lepo da se iskopiraju fajlovi a i moram flesh da formatiram u FAT16 je ako ga stavim na FAT32 onda jako jako jako jako sporo kopira fajlove. Sa tim programom izgleda kao da je sve ok ali redovno nece da podigne sistem posle prvog reboota. Znaci posle kopiranja osnovnih fajlova ide reboot i onda nece da se podigne
[ balavi @ 15.09.2012. 20:26 ] @
ja sam koristio ovo

Use UltraISO


1) Download the free UltraISO trial by clicking on this
2) Start UltraISO as administrator
3) "Burn" the iso image to the USB stick by following these steps

With UltraISO:
- Open the image of Vista/Win7 with UltraISO
- Under BOOTABLE tab choose WRITE DISK IMAGE
- Choose your USB stick under "Disk Drive"
- Choose a method (It's recommended to use USB-HDD+)
- Press Write
- Make sure to change your BOOT order in BIOS to boot from your USB drive first

[ Jorgovan88 @ 19.09.2012. 21:54 ] @
Jao sam odlepio. Laptop je Boze sacuvaj u smislu probao sam da bootnem linux cisto da vidim kako bi radilo pa se ispostavilo da laptop nema opciju da se butuje sa USB-a iako ima 4USB porta. ZNaci ni fora sa externim rezacem mi ne bi pomogla....


U pitanju je ovaj laptop

IPC SMARTBOOK 8575

Code:
http://nv-soft.rs/index.php?route=product/product&product_id=50


[ monkeyjob @ 25.09.2012. 23:15 ] @
podignes CMD kao admin
1. diskpart
2. list disk
3. select disk x staviti broj diska koji je USB flash
4. clean
5. create partition primary
6. format fs=fat32 quick
7. active
8. exit
9. iskopirati sadrzaj diska na USB
10. disk je spraman za BOOT