[ miljan9602 @ 14.09.2012. 12:35 ] @
Pozdrav
Radio sam programiranje u dev cpp i doslo je vreme da se radi grafika i tu imam veliki problem
pa sam odlucio da predjem na Visual C++.Skinuo sam sa neta visual c++ i upisao sam obican program "Zdravo svete"
Kada krenem da ga kompajlam uvek mi izbaci neke greske a nemogu nikako da skontam sta je to pa trazim vasu pomoc.

1>------ Build started: Project: Hello world, Configuration: Debug Win32 ------
1> stdafx.cpp
1> Hello world.cpp
1>c:\users\korisnik\documents\visual studio 2010\projects\hello world\hello world\hello world.cpp(1): warning C4627: '#include <cstdlib.h>': skipped when looking for precompiled header use
1> Add directive to 'StdAfx.h' or rebuild precompiled header
1>c:\users\korisnik\documents\visual studio 2010\projects\hello world\hello world\hello world.cpp(2): warning C4627: '#include <iostream.h>': skipped when looking for precompiled header use
1> Add directive to 'StdAfx.h' or rebuild precompiled header
1>c:\users\korisnik\documents\visual studio 2010\projects\hello world\hello world\hello world.cpp(14): fatal error C1010: unexpected end of file while looking for precompiled header. Did you forget to add '#include "StdAfx.h"' to your source?
========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

A cesto mi se pojavi i ovo:

Microsoft Visual C++ 2010 Experss

Unable to start program 'C:/Users/Korisnik/documents/visual studio 2010/Projects/Hello world/Release/Hello world.exe'.

The system cannot find the file specified

To mi se uvek pojavi i ne znam sta da radim tako da bi vas molio da mi pomognete !
Inace ovo mi je prvi put da koristim Visual studio i apsolutni sam pocetnik
Hvala unapred !
[ Burgos @ 14.09.2012. 15:57 ] @
Dodaj

Code:
#include "stdafx.h"


na početak fajla, ili isključi Use precompiled header opciju u Properties dijalogu projekta.

Takođe, u C++-u ne koristi .h kod uključivanja standardne biblioteke:

Code:
#include <cstdlib>
#include <iostream>


Verovatno ćeš morati da dodaš

Code:
using namespace std;


ispod include direktiva da bi kompajler simbole koje upotrebljavaš (cout, endl...) tražio u imenskom prostoru standardne biblioteke.


P.S. Valjda će se ovi iz Gugla setiti da zabrane DevCpp.
[ Nedeljko @ 14.09.2012. 19:57 ] @
Odmah da ti kažem, bataljuj VC++ dok je vreme i prihvati se Qt-a.
[ miljan9602 @ 15.09.2012. 02:33 ] @
Kakav je taj Qt ? Nikad nisam cuo za njega Ako je dobar za pocetnike mogu i besplatan mogu poceti onda raditi u njemu
[ Nedeljko @ 15.09.2012. 18:11 ] @
Skini Qt SDK odavde

http://qt.nokia.com/downloads

Odlican je i besplatan i za komercijalne svrhe.
[ miljan9602 @ 15.09.2012. 20:03 ] @
Evo upravo skidam taj program Mozda mi bude trebala pomoc kasnije jer neverujem da cu znati kako sve funkcionise
[ miljan9602 @ 15.09.2012. 23:50 ] @
Citat:
Nedeljko:
Skini Qt SDK odavde

http://qt.nokia.com/downloads

Odlican je i besplatan i za komercijalne svrhe.


Nedeljko instalirao sam taj Qt znaci skroz mi je zbunjujuc nemogu se snaci :P