[ zoran subotica @ 14.09.2012. 17:09 ] @
Sta uraditi ako te odbiju zbog slabog znanja jezika,supruga sa decom je prosla posto dobro govori madjarski jezik a ja slabo? U sustini dosta razumem medjutim tesko odgovaram na pitanja? Molim savet !! Papire sam hteo predati u Subotici ako zna neko gde bih mogao da predam a da ne traze znanje madjarskog?!! Hvala
[ endre85 @ 14.09.2012. 23:29 ] @
Pricati sa suprugom i decom na madjarskom dok se ne uvezba jezik i resena stvar.
[ zoran subotica @ 19.09.2012. 12:02 ] @
[ Branko Santo @ 19.09.2012. 13:20 ] @
Podneses zahtev za spajanje porodice?
[ endre85 @ 19.09.2012. 15:28 ] @
^Nisam siguran da to funkcionise u ovom slucaju.

No svakako smatram da prema OP covek samo treba da se oslobodi "inicijalnog straha". Mislim, svi mu u kuci govore madjarski a on ih relativno dobro razume. Deluje ko da bi par meseci vezbanja ucinilo svoje. Koliko ja znam ljudi sa daleko losijim pocetnim uslovima su uspevali u dobijanju drzavljanstva. Najbezbolnija varijanta je da intenzivno vezba nekoliko meseci i da ponovo aplicira. Hej, cak ni ne mora upisivati skolu jezika. Dovoljno je da kod kuce vezba. Mozda gresim, ali mi tako deluje.
[ junakmarkokraljevic @ 16.02.2014. 23:03 ] @
Da li neko zna da mi objasni proceduru? Potreban mi je madjarski pasos, a ako ima neko semu moze i na pp da se javi. hvala.