[ boban_dm @ 16.09.2012. 16:16 ] @
zdravo svima,
imam supejack motor i superjack pozicioner sve to povezano na dbox2,medjutim nece da radi...
taj sistem imam godinama i bio sam digo ruke al sad mi nesto doslo da probam jos jenom da ga nateram da radi..
lepo odradim stelovanje u dbox-u pozicioner upise satelite po brojevima ali kad hocu da prebacim sa jednog na drugi satelit (menjajuci kanale)
desava se da pozicioner samo podje jedan stepen u desno i to je sve.opet kad vracam nazad on ponovo u istu stranu podje stepen.
tako da ja to godinama rucno menjam satelite.pridjem do pozicionera i menjam..
neko mi rece da u motoru postoji neki kao senzor sta li,koji radi po principu magneta.skidao ga ja stavljao drugi proveravao na instrumenat i ne.to je sve ispravno..
ako neko moze da pomogne ili ima ideju neku..
hvala unapred.
boban
[ commando @ 17.09.2012. 15:31 ] @
Motor otvoris poklopac. Prve dve zice na klemi su za motor levo-desno zadnja dva polja - zice su za senzor. Te 4 zice u pozicioner. Pa potom na pozicioneru postaviti limite e-w tek potom memorisati pozicije.
[ kosovac54 @ 17.09.2012. 21:08 ] @
Ajde kolega molim te objasni mi kako da odradim limite na pozicioenru E I w
ja sam hiljadu puta pokusavao to da odradim ali nikako ne ide, ja sam obicno izvrsio reset pozicionera , i onda sam odradio postavke pozicija
i na dm -800 hd i na dm -500 s, a to isto preporucujem kolegi koji se muci oko D-boxa , mislim da bi to trebalo raditi jer i Dbox ima isti meny kao dm -500
poozz


[ commando @ 17.09.2012. 21:34 ] @
Na vbox-2 imam na daljincu reset. limit, shift, store tako da je vrlo jednostavno. Normalno posle u risiveru prepisati pozicije. A ide lnb-pozicioner-risiver.
[ kosovac54 @ 22.09.2012. 22:21 ] @
Upravo imam isti pozicioner kao i tvoj , upisem pozicije i tog trenutka rade
sutradan kad pokusam ponovo da promenim kanal ili paket nikako da krene , provedem po pola sata da ga nekako nateram da okrene antenu , i to sa Astre prebacim na Hellasat i tek onda prebaci antenu na zadatu poziciju kod mene 20 ali sad kad idem na poziciju 03 , ili 16 na primer , nikako da okrene , znaci mucim se cas prebacim na Astru pa tek onda na neku drugu poziciju
i nakon nekog vremena pozicioner se seti pa pokrene antenu
uopste ne mogu da mu udjem u sustinu koji mu je problem
verovatno sam nege pogresio u startu , i zbog toga mi se ovo desava
poozz
[ commando @ 22.09.2012. 22:58 ] @
Prvo limite u pozicioneru levi i desni. Potom memorises pozicije. Kada napravis da radi prelazis na podesavanje u risiveru.
[ commando @ 23.09.2012. 00:41 ] @



Code:
http://www.sadoun.com/Sat/Products/Moteck/V-Box-II-control.htm


Limite ovako. Ja idem od w ka e. Na motoru su vec postavljeni - mikroprekidaci za e i w.

Znaci idem w i pre mikroprekidaca reset pozicionera 0000 potom limit dugme pa strelica desno ka w pa kada se pojavi znak limita na displeju dugme store, pa enter i
desni je memorisan.

Sada premotas motor levo do pred istocni mikroprekidac pa limit dugme pa leva strelica pojavi se LL na displeju potom dugme store pa enter i to je to.


[Ovu poruku je menjao commando dana 23.09.2012. u 10:30 GMT+1]
[ commando @ 23.09.2012. 09:44 ] @
Evo komplet manuel knjizica sve pise i sve nacrtano.

Code:
http://www.strong.tv/downloads/manuals/v50_um_en.pdf








[ boo021 @ 23.09.2012. 10:10 ] @
Verovatno sam upao gde ne treba i izvinjavam se,može li pomoć za resetovanje passworda na kopernikus dvb sat risiveru?Hvala!
[ commando @ 24.09.2012. 11:40 ] @
[ kosovac54 @ 24.09.2012. 21:45 ] @
Promenio sam mu 2 imagea i isto se ponasa , vratio stari Gemini 4,70 i ponovo odradio postavke na pozicioneru i na dreamu , i ponovo nece da kad stavim na neki kanal ali iz drugog paketa i druga pozicija nece da pokrene antenu . Sutra cu da probam sa dm-800 hd da vidim da li sa njime radi pozicioner.
Jedino ako nesto nije u redu sa pozicionerom?
Uopste mi nije jasno da nece , neki put hoce kad ga bacim na 10 poziciju on okrene antenu i kad hocu na Astru ( pozicija 1 ) on vrati antenu na Astru
da li ima neki redolsed pozicija ili mogu nebitno da odradim pozicije po mome ili bi trebalo po onim brojkama kako su poredjani sateliti u dreamu
Poozz
[ commando @ 24.09.2012. 22:05 ] @
Evo kako to ide imas na mom blogu tutor

Code:
http://commando-srbija.blogspot.com/2012/04/konfiguriranje-satelita-kod-dreambox.html
[ kosovac54 @ 25.09.2012. 09:31 ] @
Sve sam ja to odradio , znaci ipak me zeza pozicioner , ne vidim drugi razlog
probacu sa drugim pozicionerom
poozz
[ commando @ 25.09.2012. 09:52 ] @
Ja sam ti rekao. Prvo namestis limite i pozicije na pozicioneru i memorises. Potom probas daljincem ide li po pozicijama, tek onda prepises pozicije iz pozicionera u dm. I ide lnb-pozicioner-pa iz pozicionera u dm a iz dm ka tv
[ kosovac54 @ 25.09.2012. 20:50 ] @
Mislim da je do dm-500 , danas radio postavke na DM-800HD sa istim tim pozicionerom
i sve je pozicije prihvatio i zapamtio, tako da kad mu zadam odredjeni paket bez problema pokrece antenu, bez razmisljanja .
poozz