[ Ordamir @ 19.09.2012. 20:24 ] @
Kućište ATX Midi Tower Spire 202, black
Matična ploča ''MB FM1 A55 MSI A55M-P35, PCIe/DDR3/SATA2/GLAN/7.1
Napajanje 500W
Garancija proizvođača 24
Takt procesora 2.70GHz
Zvučna kartica Integrisana
Memorija DDR3 8GB (2x4)
Procesor APU FM1 AMD A6-3670K, Radeon™ HD 6530D/4MB Black Edition
Model Altos Hydra
Optički uređaj DVD Multi Writer 22XDVD/12xDVD-RAM/2MB
Grafička kartica AMD Radeon™ 6570 1GB DDR3 + AMD Radeon™ HD 6530D Crossfire
Kapacitet hard diska 500GB

Kupio sam gore navedenu konfiguraciju inace je ALTOS HYDRA u pitanju, potrebno mi je da koristim istovremeno dva monitora, u propertizu nece da prepozna nikako drugi monitor, ma sta mu radio, i na njemu i pise no signal, ma gde ga prikopcao, inace mi radi samo ako ga prilkucim na kartici u VGA konektor dok u d-sub ( ili kako se vec zove) konektoru nece da radi... teoretski imam dve graficke kartice, a nemogu da koristim samo jedan monitor, i kako da znam da li mi rade obe graficke ili ne?
Problem 2. U bios u mi pise da imam 4 gb memorije, dok u windowsu pise da imam 8 ali je usable 3.92, sta to znaci?

Hvala na pomoci unapred..
[ boyan3001 @ 19.09.2012. 20:41 ] @
A jesi li ti podesio prosirivanje desktopa na drugi monitor u Catalys Control Centru?
[ Ordamir @ 20.09.2012. 15:17 ] @
Nemam catalyst za njega, nisam ni dobio sa original CD om, vec neki AMD vision control centar, tamo sam vec sve ispokusavao, i nista...
[ Binary Mind @ 20.09.2012. 17:06 ] @
Prvo da resimo problem memorije. Koji operativni sistem je instaliran? VGA i D-Sub konektori su inace jedno te isto
[ Ordamir @ 21.09.2012. 17:18 ] @
Da, jesu, moja greska, DVI i VGA imam na grafickoj. WIN 7 64 bit mi je OP, sto se memorije tice, u medjuvremenu sam nazvao prodavca kompa, koji mi je rekao da je verovatno jedan od memorija sa greskom, samo jos nisam stigao da ga odnesem u servis. Ali na problem sa monitorom mi nije znao dati odgovor. .

Sve mogucnosti prihvatam i ocekujem, posto mi je dosta cudno crtati sa jednim monitorom, pogotovo kad sam navikao sa dva :D


Usput sam uspeo da resim da mi rade obe graficke tj. u crosshare modu, u biosu sam trebao da podesim taj mod, jos mi preostaje da nekako uspem da upalim i drugi monitor....

[Ovu poruku je menjao Ordamir dana 21.09.2012. u 20:00 GMT+1]
[ Binary Mind @ 21.09.2012. 19:21 ] @
Koja su 2 monitora u pitanju?
[ Ordamir @ 21.09.2012. 19:36 ] @
acer g236HL, i gericom cy - 965 23 i 20 inca
[ Binary Mind @ 21.09.2012. 20:19 ] @
Acer na DVI na izdvojenoj grafickoj kartici (ne APU grafici) sa DVI kablom a Gericom na D-SUB za VGA kablom... Da li si probao tu kombinaciju?
[ Ordamir @ 21.09.2012. 20:29 ] @
Sve moguce kombinacije spojeva kablova, monitora i grafickih sam probao, jedino mi preostaje da je graficka u pitanju, posto ni na HDMI izlazu za tv ne daje nikakav signal, ili su izmislili kod ove serije nesto s cim se svih ovih godina nisam susretao, do sad kad god sam bilo koja 2 monitora prikopcao (vec 5 godina konstantno koristim 2 monitora, i do sad nikad nisam imao ni slican problem, uvek samo prikljucim i sve je ok..) uvek je radilo...
[ Binary Mind @ 22.09.2012. 17:47 ] @
Posto si, kao sto si sam napisao, "sve probao" onda ti jedino preostaje da se obratis firmi gde si kupio racunar i pozalis se na svoj problem. Medjutim, postoji mogucnost da nam napises detaljno sta si sve probao pa da na osnovu tih informacija probamo da pomognemo sa nekim savetima.
[ Ordamir @ 22.09.2012. 20:36 ] @
Skinuo sam sve najnovije drivere, i AMD VISION engine control center. U biosu sam pregledavao, i tako sam primetio da mi je APU ugasen, i resio jednu problematiku. sve kombinaceje prikljucivanja sa kablovima sam probao, ukljucio sam multi desktop, ali nikako nece da rade monitori samo preko VGA izlaza, kad ga prikljucim na DVI ili HDMI, koji nisam odmah ni primetio da ima, ne dogadja se nista, i na monitoru pise da "no signal".... znci jedino mi radi na grafickoj VGA izlaz (ni integrisani neradi), bilo gde isao na detect display, samo mi nalazi monitor koji je prikopcan na VGA, na hdmi i dvi, nista...
[ Binary Mind @ 22.09.2012. 23:46 ] @
Imas sve 3 vrste kabla (i VGA i DVI i HDMI) i sa svim vrstama si probao?
[ boyan3001 @ 23.09.2012. 00:58 ] @
Meni to sve izgleda da je nesto poluisprvano. Jer bi morao da ti radi i jedan monitor sam, bez ikakvih ukljucenih multi-desktop opcija, na DVI izlazu... a koliko sam razumeo ni to ne radi, vec samo VGA na grafickoj. Ja bih to odneo njima, tamo gde si kupio, pa nek se oni zezaju i gledaju sta ce s time.

Samo usput jedno pitanje, da li u BIOS-u imas negde neko Hybrid-Crossfire podesavanje, odnosno sad bi trebalo da se zove inventivno Dual Graphics?