[ PedjaZ @ 20.09.2012. 08:59 ] @
Odlucio se za ovo programce (dosta opcija, moguce dodati komentare mailovima...) i sve zivo podesio, prebacio oko 3000 ovogodisnjih mailova sa Outlook-a,
kad ono brlja pri ispisivanju nasih, nemackih verovatno i ostalih "nezgodnih" slova.
Da li ga neko koristi i da li moze to da se resi?
Hvala
[ calexx @ 20.09.2012. 10:31 ] @
Probao sam ga na virt makini, jedino što vidim je podešavanje fontova u interfejs delu. Ako ti je windows dobro instaliran i imaš podršku za naša slova, ovo bi trebalo da radi. Ajd probaj pa ako ne radi da ubacim neki mejl tamo i vidim ima li nekog rešenja.

Zašto baš ovaj program? Već u prvom koraku je zabrljao, ponudio mi je da bude instaliran na D:\DreamMail ... a meni je D: optički drajv.
[ PedjaZ @ 20.09.2012. 11:47 ] @
Kada sebi posaljem čćšžüöä
ta slova mogu lepo da vidim.
Kada sa drugog kompjutera posaljem, ili ih ne vidim ili su kockice ili vec sta.
Kada mi neko vrati moj mail (reply) opet ta slova ne vidim dobro.

Probao u podesavanju western, central european
ali ne vredi.

Outlook Express na starom XP je lepo radio.
Outlook Express na ovom novom win7 nisam probao.
Mozda je i do win 7 mada imam podrsku za nasa slova (Serbian, Latin) i ovo sada sto sam kucao lepo vidim.

Mislim da je i meni tako nesto blesavo ponudio pri intalaciji



[Ovu poruku je menjao PedjaZ dana 20.09.2012. u 13:02 GMT+1]
[ In a viviD mock @ 20.09.2012. 22:11 ] @
Pa nemaju svi Email klijenti unicode podrsku.
Ocigledno je taj Dream Mail jedan od tih koji nemaju.
[ PedjaZ @ 24.09.2012. 08:10 ] @
Nista ne pomaze.
Nekada se OK vidi ali kada prosledim mail on ubaci kineska slova


Kineska:






Da li imate neku dobru zamenu za ovaj program.
Potrebna mi je podrska za unicode i da dodeljujem komentare mailovima i razne oznake (flagove).
[ valjan @ 25.09.2012. 09:21 ] @
Da li očekuješ besplatno rešenje, ili ti možemo ponuditi i komercijalno, odnosno ono koje se plaća za upotrebu?
[ PedjaZ @ 25.09.2012. 09:55 ] @
Racunar je firmin tako da gledam sve da bude free tj. legalno.

[ calexx @ 25.09.2012. 09:59 ] @
Pa ako firma ima neku zaradu kojoj doprinosi korišćenje mejlova, mogla bi i neku paru da odvoji za to. ;) Ja sam preterano probirljiv baš po pitanju podrške raznim kodnim rasporedima i zato sam nekada koristio Netscape mail a sada odavno samo Thunderbird.

Ipak, ovi problemi mi više liče na probleme onih koji šalju nego na problem programa, ako tvoji mejlovi lepo izgledaju, trebalo bi da takvi budu i ostali. Ajd probaću večeras da proverim te detalje.
[ PedjaZ @ 26.09.2012. 06:31 ] @
U outlook-u ovih problema nisam imao.
Svaki mail je stizao se ispravnim slovima.

Ako nista ne pomogne, Thunderbird deluje ok.
Samo sada je patnja sve prebaciti tamo.
Taman sam sve lepo organizovao.
[ calexx @ 26.09.2012. 10:03 ] @
Malo sam probao program, deluje da nije baš dobro napravljen. Poslao sam jedan mail sa mešanim ćirilično latiničnim slovima i sasvim je zabrljao. Ako hoću da promenim font, onda jedan popravi, drugi strada. Izgleda da ne ume da se snađe sa raznim tekstom.
Zaboravi na ovaj pokušaj i koristi neki ozbiljan program.
[ PedjaZ @ 26.09.2012. 14:59 ] @
Ok
Hvala ti na pomoci.
Kada nadjem vremena prebacujem se na Thunderbird.
Probao ga i radi OK
Svidja mi se i zbog korisnih add-on

Jos jednom hvala