[ Librabicboj @ 22.09.2012. 16:51 ] @
Situacija je sledeca:

Malopre me zvali iz SBB, i to iz direkcije BG (a ne zivim u BGu), kazu da oni vode kampanju, a lokalna predstavnista se tu nista ne pitaju.
Kazu mi: "Vidimo da koristite nasu TV i postpaid flat internet, ali da nemate D3 resiver, blablabla...."
Pa mi u ovoj akciji nude da uzmem najnoviji D3 2.0 digitalni prijemnik i dobijam uz njega WiFi ruter i to u D3 start (osnovnom) paketu, uslov je samo da potpisem novi ugovor na 2 godine.

E, sad posto sam u dilemi, pitam forumase, da li se obavezti SBBu na jos 2 godine ili ne?
A zasto SBB me prvi put zove posle 2 godine, da mi nesto nudi? Nisam navikao na to :)
[ calexx @ 22.09.2012. 17:18 ] @
Ako planiraš da koristiš internet a nisi na nekom mestu gde se eventualno očekuje bum nekog drugog, onda nema ništa loše u ponudi. Ako nisi pod postpejd ugovorom, dobićeš veću brzinu i ostalo što je navedeno a ako jesi, onda je brzina ista ali dobiješ ruter, prijemnik, digitalnu televiziju i sve plaćaš malo manje nego što si dosad. Sve ovo ako si zadovoljan internetom jer ima i mesta gde ne radi baš dobro, što zbog preopterećenog čvorišta, što zbog loših instalacija.
Meni je ugovor isticao krajem godine ali sam jula potpisao novi i dobio novi prijemnik i ruter.
[ Librabicboj @ 22.09.2012. 17:26 ] @
Hvala na brzom odgovoru.

Imam trenutno 10Mbps i jos uvek radi extra.
Optika je na 50 metara od mene, i to mislim da je SBBova,ali mislim da nece jos skoro pocinjati sa njom u mom kraju.
A nameravi da i dalje imam net i cable tv, tako da cu izgleda ipak potpisati novi ugovor na 2godine, pa sta bude da bude!
[ calexx @ 22.09.2012. 17:50 ] @
Ako imaš 10Mbps, onda verovatno imaš i ugovor na 12 meseci pa ne gubiš nešto mnogo. Ako je tu SBB optika a kada krene bude povoljna, sigurno ćeš moći da promeniš postojeći paket za optiku. Mislim da to ipak neće da bude tako brzo.
Ako ti je sve OK a koristiš samo analognu televiziju, onda obavezno uzmi digitalnu, naročito ako imaš noviji televizor koji to može da iskoristi. Uz sve to ćeš da dobiješ i nešto nižu cenu ... a ne deluje mi de će neko drugi nekom drugom akcijom da bude bolji.
[ Dexic @ 22.09.2012. 19:08 ] @
Prvo pravilo: Ako te zovu iz banke da nesto nude, sigurno to rade jer im treba i na tvoju stetu a ne njihovu.
Drugo pravilo: Primeniti prvo pravilo i na telekomunikacione firme :)

Cena je mizerno manja na 2 godine ako se uzme Mix naspram godinu dana TV+net.
Zbog pisljivog rutera od 20e potpisivati ugovor na 2 godine umesto na jednu u prevodu - pitanje je sad.
[ Sceka @ 22.09.2012. 19:12 ] @
@calexx - Meni deluje kao da ti radis u SBB-u?! :)

@Librabicboj - Jel' te ne mrzi da, kad budes u situaciji, pogledas tu Optiku, cija je. Hvala.


Pozdrav!
[ calexx @ 22.09.2012. 19:33 ] @
Radim na tome ... kolega. ;)

Cena nije pomenuta kao bitan razlog ali ako mu internet odgovara, može da uz njega dobije i digitalnu televiziju a da ga sve ukupno manje košta. Plus ruter tek reda radi. Inače, ako me pozove banka kod koje koristim neku uslugu i zadovoljan sam njom a ponude mi malo bolje uslove ... zašto da ne? Alternativa je da ne prihvati dve godine i da plaća dva puta po godinu dana sve to a da za to vreme ima manje.
Pominje i optiku a ako je SBB onda još bolje. Priča o TT kaže da je tamo internet sličan po ceni (opet na dve godine) ali da se televizija dodatno plaća.
[ BluesRocker @ 22.09.2012. 20:04 ] @
@Librabicboj

Ja sam potpisao i nisam se pokajao. Jedino što bih preporučio da se pretplatiš i na paked HD kanala za dodatnih 400din. I vodi računa da pre kraja promotivnog meseca odjaviš sve pakete osim onih što hoćeš da pratiš.
[ bachi @ 22.09.2012. 21:40 ] @
Citat:
calexx: Radim na tome ... kolega. ;)


Jao Calexx ko te ne zna...
[ Librabicboj @ 23.09.2012. 12:55 ] @
Citat:
calexx:
Ako imaš 10Mbps, onda verovatno imaš i ugovor na 12 meseci pa ne gubiš nešto mnogo. Ako je tu SBB optika a kada krene bude povoljna, sigurno ćeš moći da promeniš postojeći paket za optiku. Mislim da to ipak neće da bude tako brzo.
Ako ti je sve OK a koristiš samo analognu televiziju, onda obavezno uzmi digitalnu, naročito ako imaš noviji televizor koji to može da iskoristi. Uz sve to ćeš da dobiješ i nešto nižu cenu ... a ne deluje mi de će neko drugi nekom drugom akcijom da bude bolji.


Imam ugovor na 12 meseci, jer mi je internet potreban stalno. Ne verujem ni ja da ce optika bas tako brzo, bar dok se ne pokrije BG, NS, i ostala velika mesta.
A i meni se cini da nece nekom drugom akcijom biti nesto bolje.

@Sceka "Optika" koja prolazi je SBBova. Ako se ne varam to je link iz Madjarske. A lokalno predstavnistvo SBB ne dozvoljava uvid u njihovu mrezu kroz moje mesto.
Inace, posto vidim da te interesuje optika, Telenor je bio pre 2 meseca postavljao isto optiku na ukupno 10Km, ali oni su na svoje crvene stubice "udarili" logo telenora, zasto su je postavljali, ne znam tacno jos, jedino znam da za stub sa antenama nije.

@Dexic Nije mi do rutera, imam ga vec odavno, nije na odmet da mozda postavim jos jedan, ili nekome da poklonim taj TP Link.
[ Sceka @ 23.09.2012. 13:14 ] @
Citat:
Librabicboj:...
@Sceka "Optika" koja prolazi je SBBova. Ako se ne varam to je link iz Madjarske. A lokalno predstavnistvo SBB ne dozvoljava uvid u njihovu mrezu kroz moje mesto.
Inace, posto vidim da te interesuje optika, Telenor je bio pre 2 meseca postavljao isto optiku na ukupno 10Km, ali oni su na svoje crvene stubice "udarili" logo telenora, zasto su je postavljali, ne znam tacno jos, jedino znam da za stub sa antenama nije.

...

Optika me interesuje u principu a najvise zbog SBB-ovog najavljivanja istog. Jos vise od toga me interesuje da neko pre SBB-a pocne sa Optikom nebi li SBB-u bio konkurencija pa da SBB obori cene...

Targo je imao sve uslove za to ali su usr*li motku i to debelo po svim pitanjima. Cak su dali podrsku SBB-u da nastupi sa povecanjem cena za sve usluge. Steta ali tipicno.

Inace da, zanimljivo to sa Telenorom.


Pozdrav!