[ misahidroo @ 22.09.2012. 17:12 ] @
Da li je moguće raskidanje Mix 24 ugovora? Ranije sam imao mix 12 pa su mi nakon njegovog isteka po automatizmu dodali mix 24 paket. Ja naravno ništa nisam potpisao.

I još nešto, da li je moguće osporiti ugovor sa SBB-om budući da sam u trenutku njegovog potpisivanja bio maloletan? Na ovaj razlog bih se pozvao u slučaju da mi SBB ne odobri ukidanje gore pomenutog paketa.
[ calexx @ 22.09.2012. 17:45 ] @
Ne znam da postoji mix 12 paket, svi mix su bili na dve godine. Ne znam ni da se automatski produžava, osim ako nije u pitanju isti paket tj ako se ne prijaviš na vreme, onda se produži paket koji si koristio. Ne verujem da su ti sami promenili postojeći paket u drugi.
Moguće je da se ugovor raskine a koliko znam to rade tako što ti naplate sve što si trošio za vreme ugovora po cenama za to isto bez ugovora. Kada je krenuo taj novi paket i koji paket je u pitanju?
Ne znam kako si potpisao ugovor osim uz ovlašćenje vlasnika stana/roditelja ili već kako to ide.
[ waikiki @ 22.09.2012. 17:58 ] @
Citat:
misahidroo:
Da li je moguće raskidanje Mix 24 ugovora? Ranije sam imao mix 12 pa su mi nakon njegovog isteka po automatizmu dodali mix 24 paket. Ja naravno ništa nisam potpisao.

I još nešto, da li je moguće osporiti ugovor sa SBB-om budući da sam u trenutku njegovog potpisivanja bio maloletan? Na ovaj razlog bih se pozvao u slučaju da mi SBB ne odobri ukidanje gore pomenutog paketa.

Neces platiti nista ako odmah raskines ugovor!
Mada, SBB nudi odlicne pogodnosti za mix24 tako da je steta sto raskidas!

[ Dexic @ 22.09.2012. 19:10 ] @
Kad je istekao prosli Mix i da li u ugovoru stoji da se automatski obnavlja?
Takodje, penali su ili placanja zaostalih pretplata ili fixna kazna - zavisi kada je potpisan ugovor.
[ misahidroo @ 22.09.2012. 19:10 ] @
Kad se tek pojavio Mix paket mogao sam da biram da li ću na 12 ili 24 meseca. Kad je istekao taj od 12 oni su mi odmah aktivirali taj od 24, pa kad je istekao taj od 24 opet su mi aktivirali isti taj od 24 i trajaće narednih 18 meseci.

Nisam najbolje razumeo to plaćanje za uslugu sa i bez popusta jer je razlika u ceni za internet u mix paketu i običan flat 50ak dinara. (u mix-u flat s 1.490 a običan flat 1.540) Nemam nikakvih dugovanja prema njima.

Ugovor sam potpisao tako što su oni došli u zgradu da pitaju ko hoće a ko neće kablovsku, pošto moji nisu bili tu rekli su mi da se prijavim i dao im svoje ime. Kad su došli da ugradjuju i da potpišemo ugovor opet sam bio sam kući pa sam ja potpisao, uzeli su moj jmbg i od tada računi dolaze na moje ime.
[ calexx @ 22.09.2012. 19:41 ] @
Koliko se sećam, mix je odmah bio na dve godine dok je samo internet po ugovoru bio na 12 meseci. Nisam baš siguran, možda je bila i neka promocija. Ako je i bilo tako pa si posle toga imao pun mix dve godine ... sada to nije više promena nego nastavak postojećeg.

Razlika u ceni ... Ako raskineš posle šest meseci, onda plaćaš priključnu taksu za digitalni prijemnik i mesečnu rentu za ovih šest meseci. To je za televiziju. Za internet plaćaš cenu koja važi za postpejd, ne za postpejd pod ugovorom jer je i ugovor na najmanje 12 meseci. Običan postpejd 10Mbps košta 2140 mesečno pa računaj, 660 dinara mesečno.
[ waikiki @ 22.09.2012. 21:01 ] @
Prvi SBB Mix paketi bili su na 12 i 24 meseca (moglo je da se bira) a 2009 (kad je bilo ubrzanje sa 1 na 4 Mbit) uveden mix samo na 24 meseca!

@misahidroo
Jel imas nesto povoljnije od SBB ili je drugi razlog za raskid?
[ misahidroo @ 22.09.2012. 21:17 ] @
Razlog je selidba a na tom mestu uopšte nema sbb infrastrukture.
[ Sceka @ 22.09.2012. 23:12 ] @
Pa sto se selis tamo gde nema SBB-a? :)


Pozdrav!
[ adzo_ @ 23.09.2012. 15:10 ] @
Citat:
misahidroo:
Razlog je selidba a na tom mestu uopšte nema sbb infrastrukture.


Idi u poslovnicu SBB-a u tvom mestu i reci im da se selis.
Daj im novu adresu(prebivaliste) pa kad oni utvrde da nema tehnickih mogucnosti za preseljenje "prikljucka" mocices da prekines ugovor bez placanja bilo kakvog penala.
[ calexx @ 23.09.2012. 15:58 ] @
Ovo bi trebalo da je već nešto drugo, nije baš raskidanje ugovora nego viša sila. Nadam se da imaju rešenje za takvu situaciju.
[ misahidroo @ 25.09.2012. 18:53 ] @
Zvao sam ih. Nakon isticanja potpisanog mix ugovora oni odmah puštaju novi mix paket koji može biti rakinut kad god hoću bez plaćanja penala.
[ slsimic @ 16.11.2012. 21:14 ] @
Citat:
misahidroo: Zvao sam ih. Nakon isticanja potpisanog mix ugovora oni odmah puštaju novi mix paket koji može biti rakinut kad god hoću bez plaćanja penala.


Jel ovo 100% sigurno? Imaš li to napismeno negde ili su ti samo usmeno rekli telefonom?
U Ugovoru piše da se po isteku automatski produžava na isti vremenski period.
Meni se bliži istek MIX paketa pa gledam šta da se radi... ne volim da budem vezan 2 godine :)