[ Knindza1995 @ 22.09.2012. 22:20 ] @
Pozdrav, zanima me kako je moguce da komandujem kompjuterima u mrezi, na primar jedan s wifi mreze da komanduje onima vezanim lan-om, racunari su u istoj homegroup, sharuju zajedno i ostale stvari ali mi navedeno ne polazi za rukom, kada je nekoliko njih vezano u lanu administratior moze da upravlja ostalima, ali ovako nemam predstavu dali je uopste to moguce...

Dali je i kako?
[ valjan @ 23.09.2012. 02:44 ] @
Šta podrazumevaš pod "komandovanjem"? Remote desktop, montoring, neka VNC/TeamViewer/LogMeIn/Go2Meeting varijanta, telnet...
[ Knindza1995 @ 23.09.2012. 09:44 ] @
Pa tipa da primenjujem kill komande na odredjene programe, iskljucivanje neta, gasenje restartovanje, zakljucavanje.... Konzolne komande cmd... A mozda neki program, ali da je uocljiv samo na administratoru da ga ne moze klijent ugasiti, ali vise me interesuje cmd....
[ valjan @ 24.09.2012. 00:11 ] @
Tip konekcije ne bi trebalo da ima bilo kakav uticaj na to šta radiš u mreži. Da li koristiš nešto poput SysInternals PSTools ili postojeće komande iz OS-a?
[ Knindza1995 @ 24.09.2012. 23:18 ] @
Ma ne treba meni nista posebno, samo postojece komande, ali na primer za shutdown dobijem poruku
User: Accsess is denied.