[ steve87 @ 26.09.2012. 00:21 ] @
Zanima me da li je moguce kada se u jednoj formi unese na pr. datum za tabelu po imenom a da se u tabeli b pojavi isti taj datum?
[ SLOJ.1973 @ 26.09.2012. 06:20 ] @
Nije mi bas najjasnije pitanje.Hajde malo vise detalja:da li su tabele vezane,da li forma ima za Record Source jednu od te dve tabele,ili jednostavno želiš da u unbound text polje ukucaš datum,pa da se taj isti ubaci u drugu tabelu? Konkretno šta je cilj? Pozdrav,i ako može primer bilo bi još jasnije.
[ srdrazic @ 26.09.2012. 16:19 ] @
Polja koja hoces da se vide i u drugoj tabeli moras napraviti ista, i po nazivu i po tipu.
U glavnu formu ubacis drugu tabelu kao subformu, a onda je linkujes sa trazenim poljima.
U properties, u polju link master field i likk chield field napises polja za koja ae vezes.
Subformu prikazi u datasheetview a zatim stisni ta polja koja se u drugoj tabeli koja se ponavljaju tako da ih suzis do njihove nevidljivosti.
Kada budes ubacivao podatke pri prelasku u subformu automataki se kopiraju podaci.
Nemam access pred sobom pa se mucim sa kucanje na telefonu, nadam se da ne gresim u gore navedenim engleskim recima.
[ steve87 @ 26.09.2012. 21:30 ] @
Evo uspeo sam nesto da uradim ali opet imam sad problem. Mislim da je problem smesan ali ja ne mogu da se snadjem :(. Uspeo sam da mi ubacuje u dve tabele ali sada mi format polja na formi pokazuje broj bez decimala ne znam kako da ga formatiram u kodu da pokazuje decimale a i datum u tabeli nece da mi pokaze kada ga dodam iz forme pretpostavlam isto zbog formata zato sto kada ga stavim u short text on mi pokaze.
Postavio sam bazu pa ako neko moze please neka mi odgovori. Hvala vam
[ SLOJ.1973 @ 27.09.2012. 19:05 ] @
Postavi u tabelama za Field Size za polje Cena1 i Cena2,kao i SumaCena umesto Long integer- Double i rešena stvar.
[ steve87 @ 27.09.2012. 20:43 ] @
Hvala znao sam da je smesno. Ali ne znam kako datum nece da pokaze u tabeli kad ga ubacim iz forme. Zna li neko zasto je tako?
[ srdrazic @ 27.09.2012. 20:49 ] @
Nije ni važno kakav će biti u tabeli, važno je da ga u report-u možeš formatirati kako hoćeš.
[ steve87 @ 27.09.2012. 20:51 ] @
Znam da je tako ali zanima me da li postoji mogucnost da se i u tabeli pokazuje datum ako stavim date picker kada ga ubacim iz forme. Meni ce pokazati datum jedino ako ga stavim u short text