[ Lighttwen @ 26.09.2012. 01:20 ] @
Dizajn ES-a se nije menjao već 10 godina, planirate li uraditi re-dizajn valjalo bi i oživelo bi ovaj forum.


[Ovu poruku je menjao Lighttwen dana 26.09.2012. u 02:55 GMT+1]
[ reiser @ 26.09.2012. 01:56 ] @
[es]-u nije cilj da privuce sto veci broj random ljudi, jer je IT specijalizovan forum i dizajn sasvim lepo sluzi svrsi. Uostalom, ne vidim sta mu fali, brz je, cist i pregledan, sve potrebne funkcije su tu, a nije natrpan svakojakvim glupostima.

I svakako je dizajn menjan tokom vremena i to podosta, ne znam odakle ti ta informacija da nije.
[ Shadowed @ 26.09.2012. 09:33 ] @
Upravo kao sto kaze reiser, ali ako imas neki konkretan predlog za neku izmenu, ti reci pa cemo uzeti u obzir.
[ Lighttwen @ 26.09.2012. 12:00 ] @
Ala vi lupate minuse, evo drugi predlog, da se izmeni način ovog ocenivanja, opcijom za negativan glas širite mržnju na forumu.
[ Tyler Durden @ 26.09.2012. 12:12 ] @
Nije to mrznja nego samo ocjena kvaliteta nekog posta.
Ako postoji mogucnost da neki post oznacis kao vrlo koristan i pametan, sto ne bi mogao neki da oznacis i kao glup ili besmislen.
[ Lighttwen @ 26.09.2012. 12:14 ] @
Ovo je bio dobronameran predlog ali vi ste bezobrazni!
[ ime.prezime @ 26.09.2012. 12:17 ] @
sto volim ove koji juce dodju na forum i vec danas bi da ga menjaju po svom ukusu ... a naravno ne pada im na pamet da prvo porade na sebi ...
[ Lighttwen @ 26.09.2012. 12:19 ] @
Nemam komentara
[ Miroslav Jeftić @ 26.09.2012. 12:21 ] @
Forum svakako nije "mrtav" da bi mu trebalo neko "oživljavanje". Što se tiče dodavanja novih funkcionalnosti, to uvek može biti zanimljivo, ali menjati nešto samo da bi bilo šarenije je gubljenje vremena
[ bakara @ 26.09.2012. 12:32 ] @
Citat:
Lighttwen: Ala vi lupate minuse, evo drugi predlog, da se izmeni način ovog ocenivanja, opcijom za negativan glas širite mržnju na forumu.

Po minusima mozes da vidis da je forum vrlo ziv, a i sta drugi misle o predlogu
[ Bufalo Kikiriki @ 26.09.2012. 12:40 ] @
Citat:
Lighttwen:
Dizajn ES-a se nije menjao već 10 godina, planirate li uraditi re-dizajn valjalo bi i oživelo bi ovaj forum.

Jel to lečiš frustracije na ovom forumu što te odbila Lady Gaga?



[Ovu poruku je menjao Bufalo Kikiriki dana 26.09.2012. u 14:04 GMT+1]
[ zderavko @ 26.09.2012. 13:15 ] @
Nije ES MySpace

Evo, ja sam jedan od random ljudi. Više sam tu da prikupljam informacije od "pametnijih" od mene. Ako mogu da pripomognem nekom - još bolje. Dizajn se svakako menjao s vremenom u cilju poboljšanja funkcionalnosti. Nekom primetno - nekom ne...



[ Lighttwen @ 26.09.2012. 13:23 ] @
Očigledno je da su ES-ova ciljna grupa intelektualci i ljudi od struke zato je ovakva i atmosfera...
[ 3okc @ 26.09.2012. 13:56 ] @
Citat:
ime.prezime: sto volim ove koji juce dodju na forum i vec danas bi da ga menjaju po svom ukusu ... a naravno ne pada im na pamet da prvo porade na sebi ...

Čovek je doslovno rekao da se Dizajn ES-a nije menjao već 10 godina - što i ja mogu da potvrdim, a obaška implicira da je i sam taj period upoznat kako sajt izgleda. Koliki to staž nekoga kvalifikuje da bi predlagao izmene? -Elem, mogao bi sam malo da poradiš na stidu, baš nedostaje.

Lično smatram da je dizajn "bruka" ali podršku @Lighttwenu izražavam bez palčevanja, da mi neko ne bi prišio "ocenjivanje posta izrazito pametnim i korisnim".
Više puta sam ovde predlagao izmene na koje se retko ko udostojio da odgovori a sad vidim da sam još i dobro prošao. Ako ćemo uopšte da nastavimo o dizajnu (a ne o patologiji pojedinaca) fakat da je prevaziđen ali džabe je govoriti nekom ko te ne čuje.

Citat:
Lighttwen: Ala vi lupate minuse, evo drugi predlog, da se izmeni način ovog ocenivanja, opcijom za negativan glas širite mržnju na forumu.

"Negativan glas" ne znači ni "mržnju" niti je način za širenje iste, predefiniši to malo kod sebe. Kada imaš "dve opcije" to može da znači još bezbroj drugih varijanti (osim te, sa mržnjom) kao npr: slažem se/ne slažem se, podržavam/ne podržavam, dopada/ne dopada, hoću/neću, da/ne...

Ko god posećuje i druge forume zna da nema mnogo alternativa i da je ovo najrasprostranjeniji vid "tihog" iliti "neverbalnog komentara". Meni se npr. dopada alternativa sa "zahvaljivanjem"; verovatno da ona više priliči tehničkom forumu, sa pitanjem i ponuđenim odgovorima, za diskusije i debate, ne. Ali, to je verovatno previše radikalno i za pomisliti.

Citat:
Miroslav Jeftić: Forum svakako nije "mrtav" da bi mu trebalo neko "oživljavanje". :) Što se tiče dodavanja novih funkcionalnosti, to uvek može biti zanimljivo, ali menjati nešto samo da bi bilo šarenije je gubljenje vremena :)

I ti si Miroslave izabrao da ne čuješ o čemu se govori. Ako je već forum tako živ, čemu uopšte ova diskusija i tema sa predlozima -ne razumem? To, da li će se išta menjati "samo da bi bilo šarenije" je tvoja definicija "izmene" i nije fer da je pripisuješ drugome.
[ reiser @ 26.09.2012. 14:08 ] @
Citat:
Više puta sam ovde predlagao izmene na koje se retko ko udostojio da odgovori a sad vidim da sam još i dobro prošao. Ako ćemo uopšte da nastavimo o dizajnu (a ne o patologiji pojedinaca) fakat da je prevaziđen ali džabe je govoriti nekom ko te ne čuje.


Evo da pitam jos jednom - "prevazidjen" u kom smislu? Koji je to kriterijum po kojem mozes da kazes da li je dizajn prevazidjen ili nije?

A sto se tice +/- sistema, slozicu se sa tobom, eventualno bi imao smisla da ostane ovakav kakav je trenutno u MadZone forumu, ali u ostalim delovima mislim da bi sistem sa "zahvaljivanjem", ili samo plusevi, daleko bolje funkcionisao.
[ calexx @ 26.09.2012. 14:50 ] @
Pa možda je prevaziđen jer nema oko svake poruke 10 šarenih ikona pa onda klikneš na neku da lajkuješ, na neku da kažeš ... ne sviđa mi se, na neku da prijaviš da je sutra žurka kod tebe pa su svi pozvani a nema ni ono ... evo ti pusa za ovu poruku.
[ Tyler Durden @ 26.09.2012. 15:40 ] @
Dizajn je odlican, a pri tom nije tacno kako nije mjenjan 10 godina.
[ ivan.mojsilovic @ 26.09.2012. 16:37 ] @
Bas ste ispali papani napavsi coveka koji je samo dao predlog. Cemu takvo ponasanje pojedinaca? Dovoljno mu je bilo reci da vam se dizajn svidja, ali takav hate i negativna atmosfera je bespotrebna.

Suvise dugo sam na forumu (pod raznim imenima :) ) da bi znao sta mu fali (navika je cudo) ali sam dizajn kad udjes u neki forum je dosta pregledan i lako se covek snalazi u njemu. Mozda da se doda integracija sa linkedin, twiter kako bi se neke diskusije prosirile.

Sto se zivosti foruma tice, moj subjektivni osecaj je da su odredjene teme totalno zamrle. Da li zbog toga sto je vec sve pitano pa se odgovori nadju ili nesto drugi je u pitanju nisam siguran. Ali teme koje sam nekad pratio (i sad) gotovo da nemaju novih poruka, a o kad ih ima uglavnom su drek.

Primera radi, meni se brutalno dopada stackoverflow dizajn i sistem. Mozda je to pravac u kom se moze razmisljati?
[ Aleksandar Đokić @ 26.09.2012. 16:45 ] @
Citat:
Očigledno je da su ES-ova ciljna grupa intelektualci i ljudi od struke zato je ovakva i atmosfera...


Tako je! i tako treba i da ostane
[ superbaka @ 26.09.2012. 19:18 ] @
Citat:
reiser:
[es]-u nije cilj da privuce sto veci broj random ljudi


eeee, bilo nekad u srecnije vreme
[ Miroslav Jeftić @ 26.09.2012. 19:28 ] @
Citat:
3okc: I ti si Miroslave izabrao da ne čuješ o čemu se govori. Ako je već forum tako živ, čemu uopšte ova diskusija i tema sa predlozima -ne razumem?


Samim tim što postoji diskusija vidi se da je forum živ. U suprotnom bilo bi 0 odgovora na temu ili možda jedan posle tri meseca Što se tiče mog mišljenja o promenama, ne vidim zašto ne bih mogao da imam moje mišljenje o tome, ako mogu i svi ostali? Svakako bilo kakva promena kači i mene kao korisnika foruma.

[ vejin @ 26.09.2012. 19:54 ] @
Ovako je forum izgledao 25 septembra 2001 godine

A to je period u kojem je na forumu bila aktina rubrika Defaced (ex-)Yu Hack Scena :)

Redizajn je uvek dobro došao, ali ko ga predloži mora i da navede konkretne primere šta menjati. Meni za sada dobro izgleda, ali da ne ispadne da sam bezveze pisao, link na vrhu strane Korisnici ne vodi nigde ( 404 Not Found ).
[ Lighttwen @ 26.09.2012. 21:25 ] @
Nije poenta da izgled bude šaren nego da profesionalno izgleda kao MyCity, moj forum internetfazoni.com isto lepo izgleda.
SEO ovog izgleda je katastrofalan.
Ja sam na mom novopečenom blogu nazvao temu "Elitesecurity", uradio malo SEO, i bila je na drugom mestu posle foruma u google-u (radi se o google.rs proverio sam i preko hidemyass) posle sam tu temu obrisao.

Znači neradi se samo o izgledu teme već o samom KODU iste.
[ bakara @ 26.09.2012. 22:18 ] @
Citat:
Lighttwen: Nije poenta da izgled bude šaren nego da profesionalno izgleda kao MyCity, moj forum internetfazoni.com isto lepo izgleda.

Ne znam za tebe, ali meni je ES jedno 10 puta lepsi, a ti forumi su svi isti, ne vidim poentu da i ovaj izgleda kao i ostali?

ES izgleda vrlo ozbiljno i profesionalno.
[ flighter_022 @ 26.09.2012. 22:30 ] @
Da cujemo konkretno sta bi autor ove teme zeleo menjati? Konkretno, stavku po stavku.
[ Ljutenica_Zimnica @ 26.09.2012. 22:44 ] @
S obzirom da imam monitor od 27'', stalno smanjujem browser kada želim nešto ovde da pročitam. Jerbo se forum raširi do ivica pa postaje nečitljivo kada recimo post bude u više redova. Jednostavno krenem da čitam prvi red i nastavim čitanje u trećem redu. Onda se vratim na drugi red i ujedno zaboravim šta sam pročitao u prvom redu.

Dizajn je u skladu sa profilom ljudi koji ovde dolaze. Verovatno je dizajn radio neki developer. Voleo bih da vidim refresh foruma, ali i ovako završava pos'o.

[ Lighttwen @ 27.09.2012. 00:03 ] @
I ja bih voleo neko malo osveženje, neke sitnice, neke male promene, ništa veliko.
[ Shadowed @ 27.09.2012. 00:16 ] @
Za to odes na dno strane, imas mali drop down i promenis temu.
[ Ljutenica_Zimnica @ 27.09.2012. 00:52 ] @
Shamaned, evo ti jedan negativan za to :p
[ Lighttwen @ 27.09.2012. 01:04 ] @
Citat:
Shadowed:
Za to odes na dno strane, imas mali drop down i promenis temu.


Ništa bolje.
[ Ljutenica_Zimnica @ 27.09.2012. 02:14 ] @
^ stvar ukusa, a o ukusima treba/vredi raspravljati.
[ bachi @ 27.09.2012. 07:27 ] @
Citat:
flighter_022:
Da cujemo konkretno sta bi autor ove teme zeleo menjati? Konkretno, stavku po stavku.


Citat:
Lighttwen:
I ja bih voleo neko malo osveženje, neke sitnice, neke male promene, ništa veliko.



Š'a reći...
[ marip @ 27.09.2012. 08:18 ] @
Necu sarenis (tasteri, prelivanja, ikonice..) ovde, hocu informacije (tekst, linkove, slike, tabele, grafikone...) => 'ne menjaj nista, samo na'rani Lajku pardon forum'.
[ ivan.mojsilovic @ 27.09.2012. 08:24 ] @
A sta mislite o sistemu kako sto je http://stackoverflow.com?
[ michaelk @ 27.09.2012. 08:33 ] @
Citat:
ivan.mojsilovic:
Primera radi, meni se brutalno dopada stackoverflow dizajn i sistem. Mozda je to pravac u kom se moze razmisljati?

Citat:
ivan.mojsilovic: A sta mislite o sistemu kako sto je http://stackoverflow.com?


Moj no#1 forum!!! Skroz se slazem sa tobom.
[ the_tosic @ 27.09.2012. 08:38 ] @
Meni se ne svidja :). ES mi je pregledniji, eventualno kad bi se tagovi dodali, al to je komplikovano zbog gomile starih tema
[ plus_minus @ 27.09.2012. 09:22 ] @
Citat:
ivan.mojsilovic: A sta mislite o sistemu kako sto je http://stackoverflow.com?


O tom sistemu svi misle pozitivno. A pogotovo oni koji imaju mogućnost i jake servere da to sve izguraju. :) Mislim da nije moguće uporediti, ne samo elitesecurity, već i bilo koji domaći forum.
Skroluj na footer skroz pa pogledaj gde vode svi linkovi, većina, te koliko -stack- ova zapravo ima. Ovde ima samo dve -elite-.

Sami dizajn stack-a je oštar i jasan sa možda i previše opcija za svakog posetioca, možda ne. Neki se jednostavno ne mogu snaći tamo. Non-developeri i oni koji jako malo surfuju, npr. Na ES-u, to, nije slučaj. Osim toga, ako govorimo o izgledu foruma, nije li dovoljno to što ima 8 različitih varijanti/boja foruma na izbor? Ja bi ovde na es-u samo html source kod -popravio- ne bi dakle dirao css niti bi džidžao bilo kakve smajliće i ko zna koje sve i kave dodatne js gutače resorsa, itd..
[ del-boy @ 27.09.2012. 09:31 ] @
SO jeste cool i često visim tamo, ali nije forum nego Q&A fazon, odnosno nije namenjen da se diskutuje na njemu nego samo da se odgovori na pitanje i to je to. Verovatno ste primetili da odgovori ne moraju da budu u hronološkom redosledu (već po broju glasova), da po pravilu ne treba na jedan odgovor odgovarati drugim (odgovor bi trebao da se odnosi samo na glavno pitanje) itd.

ES nije tako koncipiran, ali moram i ja priznati da mi se sviđa SO fazon (u suštini ceo stackexchange network), pa možda ne bi bilo loše razmišljati na temu razvoja ovako nečeg u skopu ES-a. Ne da se menja postojeći forum, već da se napravi npr. qa.elitesecurity.org koji bi bio koncipiran ovako. Za naše govorno područje to može biti dosta korisno (pošto ne znam da tako nešto već postoji ili bar nije dovoljno popularno), a ES već ima bazu korisnika. Ovo bi moglo da dovede do rasplinjavanja, ali ja bih voleo kad bi cilj bio da se tehničke stvari na koje postoji konkretan odgovor (ili više od jednog, s tim da su neki kvalitetniji od drugih) nalaze u jednom takvom sistemu, dok bi se diskusije nalazile na forumu (advocacy, madzone i slične forume name smisla u Q&A formi imati).

Razlog zašto mi se sviđa SO je sam način postavljanja pitanja. Postavljač mora da razmisli dobro o pitanju, ako nije kompletno mora da ga update-uje, najbolji odgovor je odmah ispod pitanja i izbor najboljeg odgovora zavisi od ostalih korisnika. Za razliku od foruma, gde često moram da pročitam ceo thread ako hoću da vidim odgovor na problem (podpitanja, pa različiti odgovori), ovo je mnogo jednostavnije.

Naravno, ovo izlazi iz scope-a redizajna :) . A što se redizajna samog foruma tiče - mislim da ne treba ništa menjati, što jednostavnije to bolje.
[ flighter_022 @ 27.09.2012. 09:43 ] @
Koliko je vas koristilo racunar u doba BBS-ova? Znaci samo tekstualni interfejs, modem 2400 BPS i slicne stvari? :)
[ calexx @ 27.09.2012. 10:07 ] @
Čuj koristilo ... moderisalo se to. Čak i pre 2400 mnp, zamisli nekadašnje linije a modem 1200 bez mnp. ;)
[ Sceka @ 27.09.2012. 11:18 ] @
BBS... Bese lepo vreme prepuno "slatkih muka" raznoraznih a najvise tehnicke prirode. Zahvaljujuci njima i entuzijastima koji su ih "drzali" izgradjena je kultura elektronskog informisanja na nasim prostorima. Da nije bilo BBS-ova daleko nespremnije bi smo docekali uvodjenje Internet-a na nasim prostorima.

Razvijanje komunikacija medju ljudima bez primesa licnosti kao bitnog faktora a akcentovanih prioriteta u smislu sadrzaja je takodje bazirano na BBS formi druzenja. Mislim da je bas to glavna karakteristika ES-a kao i najvaznija "karakterna osobina" koja krasi ES ovakav kakav je danas. A poredeci ga sa alternativom, narocito na nasim prostorima.

Sam dizajn je najfunkcionalniji koji postoji uzimajuci u obzir broj registrovanih clanova kao i ukupan broj posetilaca ES-a. Bez bespotrebnih "drangulija", bez ikakvog sarenila, ne mora da se vodi racuna o "slucajnom kliku" koji neminovno donosi otvaranje nekoliko reklama, hoverovanje kursora nije "automatizovano iskakanje zbunjujucih bespotrebnih podataka/linkova/reklama/prevoda..." a sto je najbitnije - brzina ucitavanja kako glavne tako i ostalih stranica je munjevita u odnosu na, ja bih rekao, sve ostale sajtove/forume na nasim prostorima.

Nikada ne poredim ni jedan domaci forum sa stranim jer mislim da je to neuporedivo iz mnogih razloga a pocevsi od mentaliteta, kulture, obrazovanja... i ostalih faktora vezanih za podrucje, lokaciju na kojoj se zivi i radi.

Ja nista ne bih menjao. Sitnice koje se menjaju tokom vremena su evidentno fantasticne jer se desava da prodje neko vreme dok se ne konstatuje njihova prisutnost, pa cak i administratori/moderatori po nekoliko dana previde ono sto se promenilo. Sto je dobar znak da je sve pod kontrolom i da se napreduje pazljivo i samo i iskljucivo funkcionalno, mozda za nekoga nedovoljno brzo ali je vazno da je kvalitetno.


Pozdrav!
[ Lighttwen @ 27.09.2012. 11:53 ] @
Broj poseta ES-a uopšte nije toliko veliki da ga ne može izdržati jedan prosečan Dedicated server kod Hetznera.
To što su oni hteli kod nas u Srbiji server kod Verata za 60 eura za samo bednih 30 MBPS... Jer dok dođe internet iz Nemačke on značajno izgubi na brzini.
Ja čak mislim da je i to razlog ovo jednostavnog dizajna.
[ since1986BC @ 27.09.2012. 11:55 ] @
Sta je forum i koje je znacenje foruma?

Stackoverflow nije klasican forum. Vise je ask/answer sistem, poput askubuntu.com

Treba da se odrzi jednostavnost i originalnost. No Copy/Paste!
Ako dajete predlog, neka to bude konkretna funkcija koja postoji ili ste je smislili a fali ovom forumu.
[ peromalosutra @ 27.09.2012. 12:04 ] @
Dobro Lighttwen jesi ti sistem administrator ili dizajner? :) Uskukao se oko dizajna kao da si tek instalirao PS i poceo da sjeckas HTML, pa te jos drzi.. :P
[ Lighttwen @ 27.09.2012. 12:04 ] @
Ja da imam tačnu viziju kako bi ES trebao da izgleda bio bih Web Dizajner Hahaha
[ ime.prezime @ 27.09.2012. 12:07 ] @
ma decko troluje da bi usput reklamirao svoj hosting ... btw cestitam na obaranju rekorda u broju minusa , samo na ovoj temi ih imas jedno stotinak ...
[ Srđan Pavlović @ 27.09.2012. 12:18 ] @
Plus do sada nije nasao za shodno da pruzi bar jedan konkretan predlog,
a ubi se od zelje da se menja dizajn ES-a usput pomenuvsi kako to lepo
radim na tom i tom hostingu. Ovo je za lock bre.
[ Tyler Durden @ 27.09.2012. 12:22 ] @
Citat:
Lighttwen: Broj poseta ES-a uopšte nije toliko veliki da ga ne može izdržati jedan prosečan Dedicated server kod Hetznera.
To što su oni hteli kod nas u Srbiji server kod Verata za 60 eura za samo bednih 30 MBPS... Jer dok dođe internet iz Nemačke on značajno izgubi na brzini.
Ja čak mislim da je i to razlog ovo jednostavnog dizajna.


Zar je moguce da jos nisi skapirao koliko se blamiras, pored svih ovih komentara i minusa? I imas li bar neku okvirnu ideju kad ces da prestanes? Poslije mature?
[ El_Nino @ 27.09.2012. 12:41 ] @
Moj predlog je da se ubaci Tapatalk plugin, kako bi pregled foruma preko mobilnih uredjaja bio brzi i laksi. Ako nije moguce, onda prvo redizajnirati backend kako bi se omogucilo.
[ Silencer @ 27.09.2012. 12:52 ] @
Doso Linux System Administrator, Dizajner, Network administrator, Web Hosting reseller, da prica forumu, koji ima extra posetu, jako poznatom IT Forumu, na kom se reklamiraju srpske firme (sto je velika retkost), kako da sredi dizajn, da se prebaci na dedicated server u nemackoj ? :)
Da ne spominjem o SEO sto pricas nema veze s'vezom...

Za pocetak, ako neko poslusa ovog trolla, da se menja dizajn foruma, neka ostavi trnutnu Violet verziju Elitesecurity :D

Sto se tice dizajna, ne treba nista da se menja, mozda samo moze nesto da se doda, mada vidim da je sve tu sto je potrebno.
SEO foruma je odlicno optimizovan, mozda moze malo da se proradi na njemu ali jednostavno nema potrebe iz jednog jedinog razloga...
To sto linux system administrator mora da SEO optimizacijom dobija nove posetioce (I to pitanje da li ce da se ponovo vrate na tvoj sajt), to za ES ne znaci, ja na ES nikad nisam zavrsio SEO optimizacijom, nego sto je njegovo ime poznato u Srbiji kao IT Forum... otkucao sam elitesecurty.org nisam kuco na google... Mada ga sad imam kao Bookmark...

Moje sajtove npr ja redizajniram po novim web standardima, jer opet radi se o gaming sajtovima, ovo je forum za IT uglavnom, ali ima i madzon, koji je isto ql mesto za other rasprave.

Drugo ja na mycity ili burek forumu nemam registrovan account, meni se gasi njihov forum i izgled, jednostavno nije clean simple kao ES.

Sto se tice dedicated masine, nista ne moze da zameni da ja sklopim masinu, sa svojim komponentama, napojnom jedinicom, upsom, HDD po mojoj zelji i naravno racunar po performansama, odnesem u Verat i metnem u sobu i tu steknem.
Neka i da 10/10 mbit, bolje ce da mi bude to nego da iznajmim dedicated server, ovo bar znam da mi je preko puta ako se nesto desi...

Citat:
Lighttwen: Ja da imam tačnu viziju kako bi ES trebao da izgleda bio bih Web Dizajner Hahaha

Sa tvojim komentarima nisi ni system administrator :)
P.S. ql je i tvoj forum za webhosting ;)

Citat:
Uz svaki naš Premium Webhosting paket dobijate besplatan AdWords Voucher vrednosti od 100$ za oglašavanje na Google AdWords-u

Jel od hostgatora radis ressaler i delis adwords kod koji je moguce upotrebiti samo na USA Adwords accounte ?

Citat:
Lighttwen: Broj poseta ES-a uopšte nije toliko veliki da ga ne može izdržati jedan prosečan Dedicated server kod Hetznera.
To što su oni hteli kod nas u Srbiji server kod Verata za 60 eura za samo bednih 30 MBPS... Jer dok dođe internet iz Nemačke on značajno izgubi na brzini.
Ja čak mislim da je i to razlog ovo jednostavnog dizajna.

Ja ne znam kako neko uspeva ovako nesto da napise...

------------

Evo ja da dam predlog, odradite http://m.elitesecurity.org/ slicno sto je odradio Invision Power Board svoj, mislim naravno jos clean and simple, da mogu fino da posecujem i koristim ES preko mobilnog.
[ plague @ 27.09.2012. 13:04 ] @
ES je forum koji posecujem zbog sadrzaja, stoga mi je najbitnije da sve bude pregledno. Ovakav dizajn upravo prati tu logiku, i veoma mi je drago sto je tako. Bilo kakva promena, ako je bude, trebala bi da prati taj duh i nikako da se ugleda na neke druge forume koji su "moderni" medjutim katastrofalno nepregledni i bespotrebno napucani.

Neko vec rece za SO da to nije klasican forum. Meni se neverovatno svidja to sto su napravili, medjutim ne vidim kako bi ES mogao da se nadje u toj prici kao forum.

Evo jednog skromnog predloga za promenu:
Cesto mi smeta kada linkovana slika ima punu velicinu sto stvara horinzotalni scroll. Mozda mi se cini da je do skoro razvlacilo ceo post, a sada vise ne? Uglavnom, mozda da se tako dodatoj slici smanji velicina na neku izracunatu (na osnovu rezolucije korisnika, makar bilo force sa width/height), a click na istu da vodi ka punoj velicini?
[ bachi @ 27.09.2012. 13:27 ] @
... ja tu ništa ne bih dirao...
[ Shadowed @ 27.09.2012. 14:04 ] @
Ko ima konkretne predloge, moze ih dati u zasebnoj temi. Krupnije izmene u dizajnu trenutno nisu u planu.