[ Miroslav Cvejić @ 26.09.2012. 07:27 ] @
laptop je star manje od pola godine. Prvih mesec dana je radio perfektno. Kada je u maju izašao nov drajver za grafiku (nvidia) počinju problemi. Svaki drugi-treći dan krene da koči skrolovanje u browseru i ekran se zacrni na trenutak i nvidia drajver prijavi da je izvalio grešku i da se resetovao, posle čega sve radi normalno. Nikakvo igranje, ništa 3D, laptop samo služi za par foruma i ostalu bleju po internetu. Jedini ozbiljan posao koji povremeno radi je da strimuje filmove na PS3 (to radi CPU ne grafička).

Pre par nedelja je pokazao kockice i vodoravne linije prilikom puštanja youtube klipa. I sinoć me obradovao sa kvadratima veličine 1cm i vodoravnim crtama širine par mm. Malopre sam pustio instalaciju novog drajvera i imam šta i da vidim. Prilažem sliku.

Sad će biti pipavo juriti nekog da mi overi garantni list pošto nije popunjen a laptop je plaćen preko računa. Plašim se da pogledam ko je ovlašćeni servis. :)

[ Miroslav Cvejić @ 26.09.2012. 19:31 ] @
Nomatterwhat garancija pokriva slučajno polivanje vodom i krađu ali ne pokriva kvar grafičke karte. Genijalno. Čeka se mesec dana na zamenu ploče.

Firma koja je prodala mora da overi garantni list a firma koja je platila treba da izda kopiju računa da je laptop plaćen jer (citiram servis) "šta ako se ne podudara datum prodaje" za laptop star pola godine. Smeh uz suze. Pa ne može se godinu i po razlikovati datum kada je uvoznik prodao dok je do mene stiglo.

Toliko o mom gajenju laptopa u kući.
[ Miroslav Strugarevic @ 26.09.2012. 19:53 ] @
Ja cu reci samo: Toshiba je veliko s*anje!!!!
[ Binary Mind @ 26.09.2012. 22:37 ] @
Polako sa epitetima molim. Toshiba nije ni bolja, ni gora od vecine danasnjih robnih marki laptopova, i to vam moze potvrditi pokretac teme, to jest kolega Cvejic, koji se profesionalno bavi popravkom istih.
[ Miroslav Cvejić @ 30.10.2012. 00:30 ] @
Tko radi taj i griješi... Čovek uči dok je živ... :)

Reinstaliran OS, sveži drajveri, Chrome umesto Firefoxa i Adobe Flash nije u spisku instaliranih programa....

Preko 100h gledanja klipova na youtube bez i jednog brljanja grafike ili prijavljivanja da se drajver restartovao.

Tako da, smem da zaključim da problem nije bio hardverske prirode, već je Flash u kombinaciji sa Firefoxom uspevao da izazove probleme.