[ luna83 @ 26.09.2012. 15:00 ] @
Pre 5-6 godina na poslu su se delili za dzaba samsung telefoni radnicima, ostalo ih je na "kilo" pa sam htela babi dati jedan nov neotpakovan.
Kada sam stavila novu karticu on odma trazi pri paljenju da ukucam šifru mreže. Prvo sam mislila da je u pitanju PIN kod ali nije.
moguce da su to umrezeni telefoni, ako je tako dali je to umrežavanje vezano za karticu ili sam telefon?


ne znam u koju bi temu islo pa nek premeste nadlezni ako sam promasila
[ Slobodan Milivojevic @ 26.09.2012. 16:36 ] @
Koju mrezu koristite na poslu? mts, Telenor, Vip?

Lici mi da je telefon zakljucan i da prihvata samo kartice jednog od operatera.
[ luna83 @ 26.09.2012. 19:22 ] @
MTS, 064.

Ali cudi me onda zasto trazi sifru za mrezu cak i da je tudja kartica, mislila sam da ce telefon odbiti da primi tudju karticu ako je neprima, kad ono trazi se sifra pa me to buni. Probacu bas sa 064 al nikog da nadjem sa tom karticom :)
[ SFilip @ 26.09.2012. 20:00 ] @
Slobodan je u pravu, taj telefon je zaključan.
Šifra mreže se koristi za legalno otključavanje (pod "ilegalnim" mislim na dekodiranje koje rade mnogi servisi, iako zakonski nije ilegalno kod nas koliko znam) telefona. Naime, neki operatori nakon isteka ugovora svojim korisnicima daju tu šifru (besplatno ili uz neku naknadu) kako bi ovi mogli sami da otključaju svoj telefon i normalno ga koriste na bilo kojoj mreži.

Dakle, taj telefon je zaključan, ako želiš da u njega staviš drugu karticu, moraćeš da ga odneseš u neki servis na dekodiranje.