[ kopex @ 26.09.2012. 18:58 ] @
Kada hoću da otvorim fb stranicu,dešava se sledeće....na sekundu se otvori fb ali odmah pređe na ovu stranicu......
http://assist.babylon.com/baby...Dcheck6only%26pingonly%3Dfalse

Takođe mi u novom tabu ne otvara googl stranicu već neki ,,go to a web site"

Ja nemam iskustva sa računarima pa ako ko ima strpljenja i iskustva neka objasni korak po korak.

Hvala unaprijed.
[ kristi1 @ 26.09.2012. 19:41 ] @
Pokreni program, klikni na delete pa OK sve do restarta. Javi da li je pomoglo.
http://general-changelog-team....-outils-de-xplode/2-adwcleaner
[ kopex @ 26.09.2012. 20:08 ] @
e sad reci...da pokrenem program koji si ti postavio?
Samo klikom na link???
gdje posle da postavim kursor,gdje na kliknem....desni klik????
[ kristi1 @ 26.09.2012. 20:21 ] @
Klikni na link i preuzmi program. Ne znam preko kog pretrazivaca skidas, ako je Internet Explorer, klikni Save as, izaberi desktop pa save.
Program pokreces dvoklikom na ikonicu, pa kliknes na delete, zatim samo OK nekoliko puta dok ne restaruje.
[ kopex @ 26.09.2012. 21:02 ] @
Probao sam.Program počne da radi ali posle par sekundi stane i piše u gornjoj liniji da program ne odgovara.
Šta sad???
[ kristi1 @ 26.09.2012. 21:05 ] @
Kako ne odgovara ne razumem?

Mozes li screenshot da postavis, sliku da vidim o cemu se radi.
[ kopex @ 26.09.2012. 21:20 ] @
Evo sada je uspjelo.Hvala puno.
FB je sada u redu.
Šta misliš o ovome kada otvaram novi tab...kako da postavim da se otvara gugl?
[ kristi1 @ 26.09.2012. 21:29 ] @
Koji pretrazivac, ne vidim odavde?
[ kopex @ 27.09.2012. 07:48 ] @
Izvini....mozila,a početna stranica gugl.
[ kristi1 @ 27.09.2012. 09:11 ] @
Instaliraj ovaj add ons
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/new-tab-homepage/
[ plus_minus @ 27.09.2012. 09:31 ] @
Pobogu čoveče, pa jel' ti stvarno savetuješ čoveka da umesto ctrl + T pa onda ALT + Home instalira adon? Ceo jedan plugin umesto 2 prosta poteza? Da li znaš da sa svakim novim instaliranim pluginom, pogotovo sa takvim sitnim smećem, ff nonšalantno, sve više i više degradira i gubi na performansama ... ? :)
[ kristi1 @ 27.09.2012. 09:42 ] @
Citat:
plus_minus: Pobogu čoveče, pa jel' ti stvarno savetuješ čoveka da umesto ctrl + T pa onda ALT + Home instalira adon? Ceo jedan plugin umesto 2 prosta poteza? Da li znaš da sa svakim novim instaliranim pluginom, pogotovo sa takvim sitnim smećem, ff nonšalantno, sve više i više degradira i gubi na performansama ... ? :)


Sto mu ti ne popravi FB ako si toliko pametan?
Da li mu je lakse da se motla sa tastaturom ili da klikne na + to neka on odluci i nemoj meni da solis pamet o FF i extenzijama molim te.
[ plus_minus @ 27.09.2012. 09:56 ] @
Zato što sam video temu tek malopre. To je odgovor na tvoje jako 'ispravno' pitanje.
Inače, popravio bih mu 'šitbuk'. Babylon.
Jako komplikovan i 'nepoznat' problem, ma nemaš pojma koliko.
Inače, ne razumem tvoju nervozu oko ovoga, ajd' da nisam u pravu, pa i nekako...

Sve u svemu, hoćeš da kažeš da je kopex dileja pa da ne ume da ubode 4 tastera?
Za to mu treba addon?

Ajd' postavi mi screenshot tvog browsera, molim te.
[ kristi1 @ 27.09.2012. 10:30 ] @
Pa nisi u pravu, vidis da se ne snalazi sa komjuterom. uostalom ne zeza svaki plugin ili extenzija.
Ja licno imam 7 add ons- koji su mo potrebni i u cemu je tu problem. Hoces da kazes da ti nemas ni jedan.

Uostalom, mogu da se kladim da ce da odabere moj predlog a ne tvoj :green:

Jos nesto, ovde nije babylon pravio problem, bez obzira sto ti na slici vidis tu redirekciju, to samo ukazuje na moguci problem.
Da sam mu zatrazio izvestaj brisanja, videlo bi se koju je gomilu crapware-a brisao adw.

[Ovu poruku je menjao kristi1 dana 27.09.2012. u 12:03 GMT+1]
[ plus_minus @ 27.09.2012. 16:13 ] @
Nek' odabere čiji god predlog hoće ja i dalje tvrdim da je taj addon za new tab+home page - nepotreban.
Krkati addonove kao rešenje za takve operacije je digitalni greh.
[ kopex @ 27.09.2012. 21:04 ] @
Momci,momci......samo lagano,nervoze bez :-))))).

Hvala obojici na trudu i pomoći.
Najbitnije je da se problemčić riješio......a ja jest da sam crnogorac ali sa tim tipkama bih se nekako snašao.....nisam baš toliki crnogorac :-)

Hvala još jednom.
[ kopex @ 27.09.2012. 21:10 ] @
plu-minus,
Citat:
plus_minus:
Pobogu čoveče, pa jel' ti stvarno savetuješ čoveka da umesto ctrl + T pa onda ALT + Home instalira adon? Ceo jedan plugin umesto 2 prosta poteza? Da li znaš da sa svakim novim instaliranim pluginom, pogotovo sa takvim sitnim smećem, ff nonšalantno, sve više i više degradira i gubi na performansama ... ? :)



Probao sam i ovaj tvoj savijet.Naravno radi.

Sada me interesuje sledeće.
Kada otvaram new tab kako da podesim da mi se otvara gugl a ne prazan list....(ako se to tako kaže).
[ alasalas @ 28.09.2012. 18:17 ] @
Varijanta 1. Ako ti je google pocetna stranica: Dok drzis ctrl na tastaturi, misem kliknes na simbol home u browseru.

Varijanta 2. U addressbaru upises about:config, pritisnes enter, kliknes na i be carefull, i promise, zatim u polju Search upises newtab, kliknes dvaput na browser.newtab.url i upises stranicu koju zelis da ti se otvara u novom tabu.
[ kopex @ 28.09.2012. 19:39 ] @
Stan polako.....
za prvu varijantu:ja koristim mozilu i nemam ikonicu home....ili ne znam da je imam :-)
za drugu varijantu:
-gdje se nalazi taj addressbar...?
[ kopex @ 28.09.2012. 19:43 ] @
Probao sam i meni se otvara ovo: http://doppiaggioonline.wix.com/speaker#!home/mainPage

Šta sad
[ kopex @ 29.09.2012. 21:17 ] @
Čekam odgovor......
A da iskoristim priliku da Vas pitam i ovo.Kako se postavlja za trajno pozadina na desk topu?
Probao sam standardne postupke ali slika ostane par minuta pa se onda pojavi crna pozadina.
U čemu može biti problem?
[ valjan @ 29.09.2012. 22:37 ] @
Ako više nemaš problema sa malware-om, zamolio bih te da ovakva pitanja postaviš u adekvatnom forumu, npr. Windows desktop ili sl. Iskoristi pretragu na sajtu, besplatno je ;-) , a za većinu problema neko je verovatno već pronašao rešenje, pa nećeš morati da čekaš na odgovor...
[ ekof9 @ 30.09.2012. 11:00 ] @
@kopex

Nabavi neke tutorijale za koriscenje windowsa, imas toga na tone. Koristi google, pretragu na forumu....
Btw, crna pozadina=nelegalan win. Nisi primetio da ti iskace poruka sa takvim obavestenjem?
[ kopex @ 30.09.2012. 20:01 ] @
Citat:
valjan: Ako više nemaš problema sa malware-om, zamolio bih te da ovakva pitanja postaviš u adekvatnom forumu, npr. Windows desktop ili sl. Iskoristi pretragu na sajtu, besplatno je ;-) , a za većinu problema neko je verovatno već pronašao rešenje, pa nećeš morati da čekaš na odgovor...


problem sa fb je riješen.
Možeš li ti prebaciti temu tamo gdje joj je mijesto,pa da mastavimo sa diskusijom ;-)?
[ ekof9 @ 01.10.2012. 15:06 ] @
Citat:

Možeš li ti prebaciti temu tamo gdje joj je mijesto,pa da mastavimo sa diskusijom ;-)?


Mozda bi mogli ovde? Ups, zakljucana je!
[ kopex @ 01.10.2012. 16:04 ] @
da znam kako to bih uradio :-) ....ako mogu urednici neka to odrade ;-)
[ valjan @ 01.10.2012. 23:01 ] @
Mislim da neće ni "urednici" jer si već bio pokrenuo istu temu na drugom mestu, tamo si dobio adekvatan odgovor i postoji dobar razlog zašto je tema zaključana. Ako nemaš ništa više da dodaš povodom malware-a na tvom FB-u, slična sudbina zadesiće i ovu temu...