[ ovojan @ 27.09.2012. 22:51 ] @
Postovani imam gorepomenutu graficku kartu danima pri igranju se zagreva do pomenute temperature zna li neko sta da radim (ocistio sam je od prasine nije to problem) uzgred ima aktivno hladjenje i kuler je skoro uvek na 100%.
[ Binary Mind @ 28.09.2012. 02:41 ] @
Navedi proizvodjaca i tacan model/oznaku kartice.
[ ovojan @ 28.09.2012. 10:08 ] @
Sapphire Ati radeon 4730 a inace hw monitor je cita kao 4810 da ne dodje do zabune planiram inace danas da ocistim ponovo alkoholom i promenim termalnu pastu ako to ne pomaze stvarno vise nemam ideja .
[ Binary Mind @ 28.09.2012. 12:38 ] @
Upravo taj model je imao problema sa visokom temperaturom i pored aktivnog hladjenja. Probaj da promenis pastu i proveri kako hladnjak "hvata" grafiku (mozda je neka zabica ili sraf problem). Ako sve to uradis kako treba, i ne pomogne, verovatno je GPU vec poceo da otkazuje. U tom slucaju ne gine nova grafika.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 28.09.2012. u 14:32 GMT+1]
[ ovojan @ 29.09.2012. 13:53 ] @
Ma taj problem sam resio sa pastom (zamenio i na cpu i gpu i dosta nize vrednosti gpu pri igranju 70c cpu 55c) i stavio nov kuler u kuciste ali imam jedan problem kada god upalim pc pocinje da zuji umesto klasicnog zvuka pri paljenju , pogledao sam uputstvo od ploce i video navodno da dugacak ton ukazuje na problem na grafici il cpu , naravno proverio sam sve kablove i instalacije zice cak sam i prednji deo kucista rasklopio i dalje zvucnik pri paljenju zuji ne znam sta da radim probao sam racunar on radi i sada sam izvukao ovaj zvucnik dok ne nadjem resenje ako zna neko neka pise i tema moze u drugu oblast sada da ode...
[ Binary Mind @ 29.09.2012. 18:08 ] @
Kakav nov kuler? Za procesor, za grafiku ili sistemski ventilator? Koja je ploca u pitanju cisto da znamo o kojoj vrsti BIOS-a se radi, da bi znali na sta dug BIOS beep ukazuje?
[ ovojan @ 29.09.2012. 18:54 ] @
Ma obican chieftec 80x80 cisto da poboljsa protok vazduha (sto i cini), a sto se tice ploce tacan naziv modela je GIGABYTE MDA770 UD3 link za plocu uzgred hvala na brzom odg ...
[ Binary Mind @ 29.09.2012. 19:04 ] @
Znaci novi sistemski ventilator Chieftec (naziv im bese Thermal Killer ili tako nesto ). Kuler je hladnjak koji moze biti sa ventilatorom (aktivno hladjenje) ili bez ventilatora (pasivno hladjenje) a ventilator je ventilator Da li se javlja jedan dugacak BIOS beep ili kombinacija dogog i kratkih beepova? Da li masina prolazi POST?
[ ovojan @ 29.09.2012. 19:33 ] @
ok haha da da ma konstantan znaci upali i pocne pistanje i ne staje ..., uzgred igram sada world of tanks 8.0 na medium pri temp grafike na 67 -70 c
[ Binary Mind @ 29.09.2012. 19:58 ] @
Resetuj BIOS i vidi da li ce da se ponovi "zujanje"...
[ ovojan @ 29.09.2012. 22:10 ] @
Skinuo sam bios updater pokrenuo flesovao postupio prema upustvu kasnije usao u bios load fail safe... nakon toga vratio zvucnik i sada radi dobro.

Hvala problem resen ;)
[ Binary Mind @ 29.09.2012. 23:18 ] @
Nisam napisao da flahujes BIOS, vec da ga resetujes, ali ni flashovanje nije na odmet ako postoji novi BIOS. Sve jedno vazno je da je problem resen. Najverovatnije je bilo do "chassis intrusion" ili receno na srpskom, ploca je javljala da je kuciste otvarano jer je ta opcija nekako bila ukljucena u BIOS-u. Kod Gigabyte ploca kao sto je tvoja ta stavka u BIOS-u se zove "Reset Case Opened Status" koji je po default-u iskljucen...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 30.09.2012. u 00:28 GMT+1]