[ Shadow124 @ 30.09.2012. 12:29 ] @
Potrebna mi je pomoc oko ovih zadataka iz matrica(po mogucstvu da resenja budu u pascalu a ne u lazarusu):

1)
Matricom reda N data je tabela jesenjeg dela fudbalskog sampionata,ciji su elementi:

a[i.j]:o ako je ekipa i izgubila od ekipe j
1 ako je nereseno
2 ako je ekipa i pobedila ekipu j
Napisati program kojim se izracunava:
1:broj ekipa koje su imale vise pobeda nego poraza
2:broj ekipa koje su prosle prvenstvo bez poraza.

2)
Napisati program kojim se na osnovu niza a[1],a[2],..a[n] formira matrica B ciji su elementi prve vrste jednaki elementima datog niza a i-ta vrsta(i=2,..,n) se dobija ciklicnim pomeranjem predhodne za jedno mesto ulevo.

MOLIM VAS ZA POMOC NAS PROFESOR NAS NISTA NE UCI A HOCE OD NAS DA NESTO ZNAMO!!!
[ anon295157 @ 30.09.2012. 12:44 ] @
Na ovom forumu se ne rešavaju zadaci.


[Ovu poruku je menjao Rawn dana 30.09.2012. u 14:02 GMT+1]
[ Shadow124 @ 30.09.2012. 12:56 ] @
Ali ja nisam trazio da mi neko RESI zadatke vec da mi POMOGNE da ga resim TJ.da mi da uputstva za resenje.
[ savkic @ 30.09.2012. 15:49 ] @
> Ali ja nisam trazio da mi neko RESI zadatke vec da mi POMOGNE da ga resim TJ.da mi da uputstva za resenje.

1a Ti imaš neki dvodimenzionalni niz kroz koji moraš da prođeš i uradiš izračunavanje. Treba ti još jedan niz gde će biti spisak svih ekipa sa podatkom o broju pobeda i poraza, prolaskom kroz niz sa rezultatima (to se radi sa duplom petljom) ćeš popuniti tu tabelu, i onda još jednim prolaskom kroz listu ekipa možeš izračunati ko ima više pobeda i ko nema poraza. Kako se radi sa nizovima, petljama, kao i primere nekih sličnih školskih zadataka možeš naći ovde na forumu.