[ mrmilos @ 01.10.2012. 18:48 ] @
Od 1.novembra svi moramo da predjemo na nove postpaid pakete, svi stari prestaju da vaze. Taman kad covek pomisli da ovaj Telenor ne moze da ode nize, oni uspeju da nas iznenade.


Optimizacija

sta uopste znaci ova rec na srpskom??
[ bakara @ 01.10.2012. 19:04 ] @
Ocigledno im je mnogo bitno da uzmu od svakog korisnika po jos 200din i tako podignu ukupni prihod.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.10.2012. 19:15 ] @
Nisu samo ti paketi, koriguju cene i ostalih starih paketa, i to kod nekih bas drasticno.
[ mp3mp3Opet @ 01.10.2012. 19:41 ] @
Zar je moguće da mogu da nateraju postojeće korisnike da plaćaju više i da im to u opšte palo na pamet. Jasno je da im je novac jedini cilj makar izgubili korisnike.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.10.2012. 19:42 ] @
Zanimljivo da u ovoj "optimizaciji" izmislili paket Prenesi 1000 koji inače ne postoji, i na koji prelaze korisnici Prenesi 950 paketa.
[ agasoft @ 01.10.2012. 20:06 ] @
ajel ima kod telenor ugovora, kao ja što imam kod MTSa, član taj i taj ako se objave promene cena paketa imam osam dana da raskinem?
[ mmmilan @ 01.10.2012. 20:11 ] @
Teska glupost. Sta sad, ja koji sam uzeo tel na ugovor moram da cutim i trpim. Valjda ce se RATEL oglasiti.
[ espresso @ 01.10.2012. 21:18 ] @
Jel beše piše u ugovoru da korisnik ima prava na jednostrani raskid ugovora u slučaju promene cena? U svakom slučaju, ova oblast je zakonski pokrivena. Ko je kupio telefon za male pare, možda sada ima priliku da raskine ugovor i zadrži telefon?
[ Bik Koji Sedi @ 01.10.2012. 21:28 ] @
Zakon o elektronskim komunikacijama:



Citat:
Izmena uslova ugovora

Član 107

Operator je dužan da pretplatnika, najmanje mesec dana unapred, obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen.

Pretplatnik ima pravo da, po prijemu obaveštenja iz stava 1. ovog člana, raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima.

Agencija može propisati sadržaj obaveštenja iz ovog člana.


Prema tome, imate pravo da raskinete ugovor.
[ calexx @ 01.10.2012. 21:57 ] @
Meni ugovor na Prenesi i surfuj 500 ističe 15. oktobra ... mada sam pre neki dan promenio u Prenesi i surfuj 150 ... nemam pojma kako je to prošlo. Jeste da su mi obrisali sve prenete minute i poruke ali bi oni ionako propali ... sad ne potpisujem novi dok malo ne oprave ponude.
[ mmmilan @ 01.10.2012. 21:59 ] @
A da zadrzimo telefon ?
[ Ser.Joza @ 01.10.2012. 23:08 ] @
Citat:
Bik Koji Sedi: Zakon o elektronskim komunikacijama:

Prema tome, imate pravo da raskinete ugovor.


..i izgubite broj, bez prava da ga preneste u drugu mrezu.
[ Horejšio @ 02.10.2012. 01:00 ] @
Ova "optimizacija" se ne odnosi na sve prenesi pakete, već samo na one novije stare. Najstarije prenesi paketi (prenesi 60, 150, 325, 700...) neće dirati!
[ burex @ 02.10.2012. 04:32 ] @
Znači prepaid ide na 20din za prvi minut. Majke mi, biti ovoliko lopuža je zaista umetnost, svaka čast.

A SMS od 5 din... neću ni da pričam. Nešto što ih ne košta uopšte jer se šalje na slobodnom kontrolnom kanalu oni naplaćuju 5din. Genijalno.

Rekao sam ja već, biće opet cimanja.
[ bogdan.kecman @ 02.10.2012. 08:20 ] @
Citat:
burex: nešto što ih ne košta uopšte


nije tacno da ih ne kosta uopste. nemaju direktan trosak ali imaju troskove koji uopste nisu mali posto velika kolicina sms-ova zahteva mnogo veci hlr nego sto je to kada su samo pozivi u pitanju a hlr kosta mnoogo para tako da jeste tacno da ih jedan sms ne kosta nista, ali mogucnost da ti posaljes danas 1000sms-ova kosta da se napravi, pa sad dal ce to da naplacuju kroz vecu cenu minuta, kroz vecu cenu pretplate ili kroz cenu sms-a to je na operateru da odluci, ali to da je sms "Dzabe" nije tacno isto kao sto nije tacno da pozivi unutar mreze ne kostaju nikoga, da bi se taj poziv napravio ti moras da imas mrezu pokrivenosti, ta mreza ima kapacitet koji je ogranicen, ta mreza se non stop upgradeuje, popravlja ... to kosta neke pare i to ne male pare tako da je to "ulozili su 10 miliona evra u stubove i sada neka nam daju da ih koristimo dzaba kad ih to vise nista ne kosta" .. malo realnosti ...

A sto se tice ovih paketa, koliko ja vidim samo se prenesi xyz paketi nesto ozbiljno menjaju, sve ostalo ostaje vise manje isto .. vidim da i dalje nisu uveli neki postpaid paket koji lici na prepaid (0din pretplata, xyz din minut, xyz din sms, pa ako ne koristis tel platis 0din na kraju meseca), najbolje sto ima je 250din pretplata i onda minuti i sms-ovi preko toga
[ newtesla @ 02.10.2012. 09:57 ] @
^^Ma, kapiram ja sve to: operativa košta, itd, ali - po količini prenetih podataka, jeftinije mi je da šaljem mejl nego SMS - a složićeš se da je sa njihove strane operativno jeftiniji SMS od 3G-3.75G saobraćaja.
[ bogdan.kecman @ 02.10.2012. 10:23 ] @
zavisi koliko se sta koristi ... cene se kod usluga obicno prave prema "koliko mozes da naplatis" a ne preko "koliko to vredi" .. posebno kod komunikacija ... dokle god bude bilo papana koji placaju sms i salju hiljade dnevno oni ce kostati toliko, kada ljudi prestanu da ih placaju bice dzabe.. no odosmo od teme

[ djtr @ 02.10.2012. 10:24 ] @
Sto se mene tice telenor je vrhunac bezobrazluka(i bezobzirnosti prema korisnicima) dostigao jos kad je presao sa prenesi 80->100, 200->220 itd.
Shodno tome razmatrao sam opcije i zakljucio da cim mi istekne ugovor promenim operatera. Ja ipak moram gledati stvari u svom interesu. Za razliku od vip-a koji je cisto parazitska kompanija, telenor je imao vredne investicije u zemlji i ulagao i to se mora reci.
[ Bufalo Kikiriki @ 02.10.2012. 11:49 ] @
Jel se ovo odnosi i na Prenesi i Surfuj pakete? Nigde ne mogu da pronađem podatak za to.
[ burex @ 02.10.2012. 13:40 ] @
Citat:
ali mogucnost da ti posaljes danas 1000sms-ova kosta da se napravi, pa sad dal ce to da naplacuju kroz vecu cenu minuta, kroz vecu cenu pretplate ili kroz cenu sms-a to je na operateru da odluci

Naravno da se to podrazumeva, ali u biti je problem što je im opao promet i idu pravcem kokoška vs jaje - oni poskupljuju, korisnici manje koriste, oni opet poskupe, korisnici još manje koriste, i tako u krug.

Prvo su videli da mnogo ljudi razgovara kratko, onda su uveli cenu uspostave poziva.
Zatim su videli da opet ljudi razgovaraju na kratko, pa su uveli zaokruživanje minuta.
Kada su uvideli da im treba još zarade, počeli su da povećavaju cenu uspostave poziva (ono malo sivo dole ispod tabele) do bezobraznih razmera.
Kada su shvatili da im ni to nije dosta, počeli su direktno da povećavaju cenu minuta.

A pošto sada niko normalan ne razgovara sa prepaid brojem, nego se snalaze sa skraćenicama i užasno kratkim sms porukama, onda operateri cepaju i cenu SMSa u nadi da će da nadoknade prazninu u džepovima. Ovo je naravno već standardno jer imamo unikatan triopol među operaterima. Sada će opet manje da se telefonira i da se manje šalju SMS poruke. Jedva čekam da vidim šta će sledeće da podignu u nadi da će da reše sebi veću zaradu.
[ pisac @ 02.10.2012. 20:39 ] @
Citat:
burex: A pošto sada niko normalan ne razgovara sa prepaid brojem,


Moja žena znači nije normalna? Ček da joj to kažem, pa da vidiš kako ćeš da prođeš . Inače, mesečno potroši manje nego da ima bilo kakvu postpejd pretplatu sa adekvatnim brojem potrošenih minuta.

A što se tiče "optimizacije", pa to je optimizacija Telenorovih mesečnih prihoda . To je proces koji traje od kada je VIP došao sa svojim kapitalističkim psihoprevarantskim forama i naučio druga dva operatera kako se deru korisnici. Nekada su ljudi prosečno trošili manje od 5 evra po telefonu, a sada je preko 15 evra... jeste da pričaju mnogo više, ali to je i bio cilj: naterati korisnike da koriste i plaćaju što više telefon.
[ mokelet @ 02.10.2012. 21:46 ] @
Ovo mi je najžešće - veća cena nego što je povećanje PDV-a (dakle poskupljenje a ne usklađivanje sa novim PDV-om)
[ Ser.Joza @ 02.10.2012. 23:58 ] @
Izgleda da im jedan od ciljeva, da se rese paketa u kome se prenosi data u sledeci mesec.
Pri tome mazu oci, korisnicima koji su na tim starim paketima, povecanjem minuta u Telenor mrezi, ali naravno kada se potrose minuti ka svim ostalim mrezama,
sto je totalna glupost i besmisleno (naravno korisnicima, za njih ima itekako smisla :) )
[ Ell Diablo @ 03.10.2012. 09:02 ] @
^ Upravo.
Protekle nedelje sam imao neki sastanak sa glavonjama iz Telenora, i onako, potegnem posle na kafi pitanje sta nas ceka u narednom periodu. Plan im je da se prati "trend" na trzistu, tj, da se lagano ukidaju svi benefiti koji su davani proteklih godina. Ukratko, prenos data, jeftini sms/mms, jeftin minut, cilj im je da se to sve promeni. Sto je, jelte od juce i sprovedeno. Ali na zalost, ovo je tek pocetak, 2014 ce zategnuti jos vise, tako da ako ne morate, ne menjajte pakete.
[ angelos @ 08.10.2012. 05:50 ] @
U Evropi uvedose da nema vise roaminga i smanjise troskove razgovora medju zemljama clanicama.
Chini mi se da mi je neko od kolega napomenuo da je u Svci FLAT za (Voice,SMS,MMS)ka svim prezama oko 70 Eura.
A ovi kod...... Sta reci. :(
[ newtesla @ 12.10.2012. 15:28 ] @
^^Haha... davno, jedna moja devojka je imala Tesco Mobile karticu: za 29 funti mesečno - neograničen voice, sms, mms, data; mislim da je za data bio fair usage policy, ali nešto baš visoko, kao 60-80GB, ostalo je važilo za po UK (dakle, bez inocall/roaming-a); a uz dvogodišnju obavezu je dobila i iPhone3GS - tada najnoviji. Džabe, naravno.

Ako se ne varam, to je bilo 2010. godine. Plus što je uspela u roamingu da napravi preko 300 funti saobraćaja - i to su je najopuštenije pitali "koliko možete mesečno da otplaćujete?" ona rekla "oko 20 funti" - i ovi joj dali na rate od 20 funti.

Ah, da, uplaćivala je neku kredu za VoIP: nešto kao naš InoCall kod Telekonja, samo smešnija cifra.

Tesco Mobile - virtuelni mobilni operater. Kao i naš VIP.
[ mmmilan @ 12.10.2012. 19:03 ] @
pa sta bi na kraju?
jel mogu da trazim raskid ugovora ako podignu cenu iako imam telefon?
moram li ga vratiti u tom slucaju?
[ mp3mp3Opet @ 12.10.2012. 20:36 ] @
Kako kažu na forumima, imaš pravo da raskineš ugovor ali da vratiš telefon. Ono što mene zanima da li tada mora da se isplate sve rate do kraja, verovatno da.
[ pisacc @ 12.10.2012. 21:25 ] @
Onda to nije raskid ugovora. Kad raskineš ugovor, vraćaš telefon i ne plaćaš više ništa.
[ Dexic @ 13.10.2012. 00:23 ] @
Zasto da vratis telefon? Treba da se isplate rate za telefon, a telefon da zadrzis, ovako nije raskid ugovora vec ti je naplceno koriscenje telefona.
[ boki04 @ 15.10.2012. 12:26 ] @
ogradili su se oni ugovorom (sitna slova da sitnija ne mogu biti u nekom cosku papira) da morate da izmirite sve obaveze(rate) i da vratite telfone ako ste iste uzeli
[ michaelk @ 31.10.2012. 14:28 ] @
Malopre sam pricao sa advokatom, pa ako nekog interesuje : zakon je u ovakvim situacijama na nasoj strani UVEK! On kaze da ne moze operater jednostrano da menja ugovorni odnos, i to sto pise u njihovom ugovoru pada u vodu na sudu jer je u suprotnosti sa zakonom Dalje kaze da je u ovakvim slucajevima zakon UVEK na strani korisnika usluga!

Pa ko hoce da raskida, neka pozuri. E da i telefon se ne vraca!
[ Dexic @ 31.10.2012. 15:24 ] @
Kazi ti tom advokatu da te besplatno zastupa, pa ako uspe ti zadrzavs telefon i ne placas pretplatu a on naplati od Telenora :)

Lako je reci - problem je kod nas to uraditi.
[ michaelk @ 31.10.2012. 16:11 ] @
Sto je problem to uraditi? Odes u poslovnicu Telenora i podneses zahtev za raskid ugovora, u razlogu navedes da se neslazes sa jednostranom promenom ugovora i da je promena na tvoju stetu. Ako hoces dodas i da je u suprotnosti sa zakonom o elektronskoj komunikaciji, da je u suprotnosti sa zakonom o obligacionim odnosima... Oni ce te ubedivati kako treba da platis preostale rate (to nema teorije da te nateraju)!


[ Dexic @ 31.10.2012. 18:23 ] @
Ako forsiraju da se menjaju paketi, neka proba neko - bas me zanima koliko ce njih pristati.

(ja bih uradio kao sto ti kazes - ali koliko bi to proslo kod nas i kako je bitno - ne znam kako bi proslo, verovatno bi te Telenor tuzio, ali bi se to odlagalo i odlagalo...)
[ sasa063 @ 04.11.2012. 07:29 ] @
Danas su postavili nove cene za prepaid na sajtu.

[Ovu poruku je menjao sasa063 dana 05.11.2012. u 12:31 GMT+1]
[ zus @ 05.11.2012. 20:53 ] @
Pogledajte koliko pogodnosti vam pružaju novi Prenesi i Dopuni tarifni paketi???

Hehe, pa ovi stvarno nisu normalni????

[ Slobodan Milivojevic @ 05.11.2012. 21:24 ] @
Hahaha pa apsolutno se ništa ne dobija što niste imali, samo veće cene....
[ espresso @ 05.11.2012. 21:37 ] @
Drugim rečima, optimizovali su svoju zaradu :)
[ MagicMaster @ 10.11.2012. 11:12 ] @
A da li je neko preneo broj od drugih kod njih, i da nije dobio poruku ?

Mislim, na brojeve koje sam preneo u telenor, nisam dobio nikakav SMS ...

Kako da proverim na teelfonu u kom sam paketu, ima li neki kod ? Pošto počeo novembar, trebalo bi da su aktivirali te nove pakete ...
[ Slobodan Milivojevic @ 10.11.2012. 12:01 ] @
ima sigurno na *111# negde :)
[ Slobodan Milivojevic @ 13.11.2012. 21:53 ] @
http://www.kamatica.com/novcan...rebacio-na-skuplje-tarife/4841

Ono što je bitno:
Citat:
U potrošačkim udruženjima nemaju dileme: Zakon je prekršen, a raskid ugovora besplatan.

- To je nezakonita radnja, izvršena bez saglasnosti korisnika, koju nadležni organi moraju da sankcionišu, mada se ne zna da li je to nadležnost Tržišne inspekcije ili nekog drugog. To je ista priča kao sa bankama koje su samoinicijativno podizale kamate klijentima. Videli su da niko na to ne reaguje, pa sad i oni to rade - kaže Goran Papović, predsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije.

Prema njegovim rečima, u ovakvim slučajevima ugovorna kazna ne važi, što znači da Telenor ne može da primora korisnika na plaćanje preostalih pretplata do isteka ugovora. U slučaju da pokuša, korisnik će na sudu ostvariti svoje pravo.
[ JovanKKP @ 30.11.2012. 18:30 ] @
Budu li menjali cene starih Prenesi 60 paketa, licno cu se pobrinuti da izgube 4 korisnika (komsije i prijatelji od 50+ godina kojima je ovaj paket savrsen), inace redovne platise vec duze od 2,5 godine,koje cu prebaciti u Mts uz 50% popusta na MIX 400.
Kakvi šibicari, neverovatno. FUJ!
[ svetozar @ 21.12.2012. 18:29 ] @
Da li je neko raskinuo ugovor a da je bio pod ugovornom obavezom po osnovu kupovine telefona?!

Konkretno, gledam njihove Opšte uslove, gledam Zakon o elektronskim komunikacijama, pročitao sam npr stav predsednika Nacionalne organizacije potrošača Srbije, i sada razmišljam ovako:

1. Telenor je u članu 29 - Izmena cenovnika naveo:
Citat:
Telenor može da izmeni cene usluga i/ili druge komercijalne uslove, o čemu je dužan
unapred da obavesti korisnika tako što će objaviti izmene na internet stranici www.telenor.rs.
Telenor takođe može promeniti tarifni paket koji je korisnik izabrao ukoliko on više nije u
njegovoj ponudi usled promene poslovne politike. U tom slučaju, Telenor je dužan da
obavesti korisnika o nameravanoj promeni na svojoj internet stranici, kao i da mu automatski
omogući korišćenje najsličnijeg tarifnog paketa.
Ako se najavljenim izmenama u smislu prethodna dva stava ovog člana bitno menjaju uslovi
pod kojima je ugovor zaključen na štetu korisnika, korisnik ima pravo da ugovor raskine.

2. U Zakonu o elektronskim komunikacijama, u članu 107 - Izmena uslova ugovora stoji:
Citat:
Operator je dužan da pretplatnika, najmanje mesec dana unapred, obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen.
Pretplatnik ima pravo da, po prijemu obaveštenja iz stava 1. ovog člana, raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima.
Agencija može propisati sadržaj obaveštenja iz ovog člana.

Sa moje tačke gledišta, Telenor je izmenama tj Optimizacijom paketa bitno izmenuo uslove pod kojima je ugovor zaključen, a na štetu korisnika, tako da korisnik ima pravo da ugovor raskine, bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, jer se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa).
Na primeru paketa Prenesi 80 mogu da navedem da je Telenor povećao cenu paketa za 30%, čime se "bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen na štetu korisnika".

A što se tiče kupovine telefona, evo šta piše u članu 10 - Kupovina mobilnog telefona uz pretplatnički ugovor Opštih uslova telenora:
Citat:
Kupovinom telefona na opisani način, pretplatnik postaje vlasnik telefona...

Kako sam isplatio telefon, problema nebi trebalo da bude...

I za kraj, tumačenje predsednika Nacionalne organizacije potrošača Srbije je:
Citat:
U ovakvim slučajevima ugovorna kazna ne važi, što znači da Telenor ne može da primora korisnika na plaćanje preostalih pretplata do isteka ugovora. U slučaju da pokuša, korisnik će na sudu ostvariti svoje pravo.

Jedino mi jedna star nije jasna: Da li Telenor ima prava da mi isključi broj u toku procesa, tj da li postoji mogućnost da izgubim broj?! Koliko se sećam, kada je stupio na snagu Pravilnik o prenosivosti brojeva u moilnoj telefoniji, korisnici su postali vlasnici brojeva, tako?!
[ samo_da_pitam @ 21.12.2012. 20:24 ] @
Mislim da su zakoni, opsti uslovi i potpisan ugovor na tvojoj strani. Koiko mi se cini, procitao sam ovih dana na internetu da je operater trazio vracanje telefona, uzet na nacin koji si ti opisao, pod uslovom da je telefon ispravan (moguce da se nije radilo o Telenoru)!?! Dalje, procitao sam da su nekima i 'oduzimali' brojeve prilikom sporazumnog raskida ugovora, sto je suprotno pravilima o MNP-u.*
Verujem da se sluze primenom pomenuta dva koraka (vracanje telefona, i oduzimanjem broja), potpuno nezakonito, kako bi korisnike odvratili od takvih namera. Oni koji pravdu potraze na sudu, verujem da ce je ostvariti.
Zalosno je sto je potrebno ici tako daleko da bi se ostvarilo potrosacko pravo.

Taklodje, smatram da ti RATEL moze biti od pomoci, naravno RATEL trazi da se prvo obratis doticnom operateru sa konkretnim zahtevima, i tek u slucaju negativnog odgovora imaju nameru da deluju.

*Nisam siguran da li sam citao o Telenoru ili o drugim operaterima vezano za istu problematiku, ali sudeci po tome da je doticni vršio "optimizaciju paketa"...
[ Ser.Joza @ 22.12.2012. 00:54 ] @
Meni su rekli da mogu da raskinem ugovor, bez ikakve nadoknade iako mi je ostalo jos 7 meseci do isteka istog.
U tom slucaju gase broj, ako zelim da zadrzim broj, moram da platim preostlih 7 pretplata.
Na pitanje sta cemo sa telefonom koji sam uzeo uz ugovor, odgovor je bio, telefon ste platili (nekih 3000 din.) vas je, ne vraca se.

Inace u toku razgovora su me ubedjivali da je optimizacija dobra za mene :)
[ svetozar @ 22.12.2012. 06:19 ] @
Citat:
Ser.Joza: Meni su rekli da mogu da raskinem ugovor, bez ikakve nadoknade iako mi je ostalo jos 7 meseci do isteka istog.
U tom slucaju gase broj, ako zelim da zadrzim broj, moram da platim preostlih 7 pretplata.

Pa jedino se toga plašim, da ne ostanem bez broja...
Pročitah Pravilnik o prenosivosti broja, i tamo nigde ne piše ko je zaista vlasnik broja: Operater ili korisnik...
Mada, ako su oni izmenili uslove ugovora na osnovu kojih bih tražio raskid istog, ne vidim razlog zbog čega bih ja kao korisnik trpeo posledice raskida tako što bih ostao bez broja.
[ desert_eagle @ 22.12.2012. 08:42 ] @
Citat:
svetozar: Pa jedino se toga plašim, da ne ostanem bez broja...
Pročitah Pravilnik o prenosivosti broja, i tamo nigde ne piše ko je zaista vlasnik broja: Operater ili korisnik...
Mada, ako su oni izmenili uslove ugovora na osnovu kojih bih tražio raskid istog, ne vidim razlog zbog čega bih ja kao korisnik trpeo posledice raskida tako što bih ostao bez broja.


Koliko sam ja shvatio iz pravilnika za MNP, ne spominje se u nijednom delu vlasnistvo nad brojem. Onaj ko koristi broj je pretplatnik tj. korisnik broja. U slučaju da čak i preneseš broj u neku drugu mrežu i pritom se odlučiš npr. za raskid ugovora taj broj će se vratiti nazad kod matičnog operatera broja čijoj je numeraciji pripadao. A prenos broja se neće odobriti od strane operatera davaoca broja ukoliko si ugovorno vezan, ili ukoliko imaš dugovanja kod operatera davaoca broja.
Ako budeš zatražio raskid ugovora, oni će isti raskinuti i time automatski gubiš mogućnost da svoj broj portuješ u drugu mrežu. Drug je greškom po isteku ugovora otišao kod njih da podnese zahtev za raskid ugovora kako bi broj preneo u vip, iz telenora su mu u tom trenutku komunicirali da je potrebno samo da podnese zahtev za raskid ugovora pošto je isti istekao i da će onda moći da podnese zahtev za prenos u vipu. Zahtev je posle toga koji je podneo u vipu za prenos broja bio odbijen, pošto mu je telenor već ugasio karticu i sve usluge.

Pozdrav
[ MagicMaster @ 11.01.2013. 10:48 ] @
Da li je neko neštopostigao oko ovoga?