[ mrki @ 13.12.2001. 14:32 ] @
Ako neko zna nek pomogne. Imam problema sa missiem, mislim na ovoga ssto mi je prikljuccen na komp. Nemogu da startujem Xwin. iako je piccio bez problema dok nisam pocceo da ga ccacckam. Ustavri ssta se desilo: prilikom dizanja sistema stalno se ukljuccivao Kudzu ( softver za detekciju hardvera ) prijavljujuchi novu komponentu u sistemu- Missa. Istog sam instalirao po defoult-u prilikom instalcije RH6.2. Znacci miss je vech bio instaliran kako treba. A ja, possto nisam slutio overio sam u kudzu opciju seriski miss ( tako ga je on identivikovao ), misliechi da se isti visse neche pojavljivati prilikom dizanja sistema. Naravno, nakon toga nisam mogao da startujem Xwin, ali mi se bar kudzu visse nije pojavljivao, ha! U stvari ja bih da vratim Xwin, a za kudzu me bass briga njega chu da isscupam iz korena. Podessavanje XFree86 nije pomoglo, problem sam ressio tako ssto sam isntalirao RH iznova ( jadno ressenje! ) i svaki put ignorisao Kudzu ( nije mi jasno ssta on to ustvari detektuje kad sve radi kako treba? ). Sad possto mi se ovo ponovo desili, hmmm...sluccajno :( ima li neko ideju kako da vratim missa u prvobitno stanje a da nemoram instalirati ceo RH iznova.
Unapred zahvalan!

p.s. seriski miss, tri tastera, Genius.
[ Jovan Marjanovic @ 14.12.2001. 11:14 ] @
Za pocetak probaj da insraliras RH 7.2 koji je ipak malo bolji od 6.2 verzije.
Inace, za konfiguraciju misa mozes da pokrenes /usr/sbin/mouseconfig
Ako tvoj model misa nije na listi, izaberi nesto sto je naj blize onome sto imas.
Eg. - ako imas serisji mis sa 3 dugmeta, izaberes ... serijski sa 3 dugmeta :)
[ stefy @ 14.12.2001. 17:59 ] @
I ako te nervira kudzu iskljuci ga da se ne startuje prilikom startup-a.
Pokrenes setup (komandu a ne linux install :)) i u system services iskljucis.
[ mrki @ 15.12.2001. 02:24 ] @
Citat:
blue:
Za pocetak probaj da insraliras RH 7.2 koji je ipak malo bolji od 6.2 verzije.
Inace, za konfiguraciju misa mozes da pokrenes /usr/sbin/mouseconfig
Ako tvoj model misa nije na listi, izaberi nesto sto je naj blize onome sto imas.
Eg. - ako imas serisji mis sa 3 dugmeta, izaberes ... serijski sa 3 dugmeta :)


Taj ti je predlog otprilike ko moje ressenje o reinstall; A ssta chu kad mi se to desi u 7.2, da ccekam dok neizadje neka nova verzija.
/usr/sbin/mouseconfig to nikako ne mogu jer takve datoteke na toj putanji nema. Pa pokussavao sam i u Kudzu da menjam vrste misseva ali nije isslo...
[ mrki @ 15.12.2001. 02:27 ] @
<komandu a ne linux install >

A ssta ti pa znacci ovo???
[ Jovan Marjanovic @ 15.12.2001. 18:52 ] @
Citat:
mrki:
Citat:
blue:
Za pocetak probaj da insraliras RH 7.2 koji je ipak malo bolji od 6.2 verzije.
Inace, za konfiguraciju misa mozes da pokrenes /usr/sbin/mouseconfig
Ako tvoj model misa nije na listi, izaberi nesto sto je naj blize onome sto imas.
Eg. - ako imas serisji mis sa 3 dugmeta, izaberes ... serijski sa 3 dugmeta :)


Taj ti je predlog otprilike ko moje ressenje o reinstall; A ssta chu kad mi se to desi u 7.2, da ccekam dok neizadje neka nova verzija.
/usr/sbin/mouseconfig to nikako ne mogu jer takve datoteke na toj putanji nema. Pa pokussavao sam i u Kudzu da menjam vrste misseva ali nije isslo...


/usr/sbin/mouseconfig je nesto cime sam ja konfigurisao svog misa na svom RH 7.2
Nazalost nemam 6.2 instaliran nigde da bih mogao da proverim.
[ mrki @ 17.12.2001. 03:53 ] @
Biche da sam ja polupao loncciche, ipak postoji usr/sbin/mouseconfig (4.1). Dakle miss opet radi, a nisam morao da reinstall RH :) Kudzu sam iskljuccio preko /usr/sbin/setup dakle uz pomochu programa 'setup' , i on je nudio sliccna podessavanja, al' eto ipak je bolje bez njega.
Thank's to all !
[ Jovan Marjanovic @ 17.12.2001. 08:17 ] @
Citat:
mrki:
Biche da sam ja polupao loncciche, ipak postoji usr/sbin/mouseconfig (4.1). Dakle miss opet radi, a nisam morao da reinstall RH :) Kudzu sam iskljuccio preko /usr/sbin/setup dakle uz pomochu programa 'setup' , i on je nudio sliccna podessavanja, al' eto ipak je bolje bez njega.
Thank's to all !


Bice da si probao da pokrenes doticne programcice kao lokalni user, a ne kao root.
Koliko me secanje sluzi, RH default instalacija ti ne stavlja u $PATH /usr/sbin ako nisi root.
Isto tako nisam siguran da li uopste mozes da pokrenes te programe ako nisi root.
[ mrki @ 18.12.2001. 22:49 ] @
Citat:
blue:

Bice da si probao da pokrenes doticne programcice kao lokalni user, a ne kao root.
Koliko me secanje sluzi, RH default instalacija ti ne stavlja u $PATH /usr/sbin ako nisi root.
Isto tako nisam siguran da li uopste mozes da pokrenes te programe ako nisi root.


Bicce da je tako, nemogu kao lokalni user. Iz ruta ( kao administrator ) sam pokrenuo setup bez problema. Medjutim sad sam opet zajebo stvar, iskljuccio sam sve ccekirane opcije u 'setup' datoteci. Sad mi treperi ekran i nissta visse, tj. neradi Xwin, a u shell ne mogu jer mi automatski podizze Xwin. Izgleda da chu ipak morati reinstall? Ima li za ovakvu glupost ressenja?