[ blackb @ 02.10.2012. 18:32 ] @
Prvi put posle CRT-a kupujem LCD (LED) tv pa mi s obzirom na neiskustvo i gomilu karakteristika i akronima u opisu modela a koji se neretko i razlikuju za isti tv kod različitih prodavaca treba vaša pomoć. Da pođemo od onoga što razumem i što je neki minimum u zahtevima:

LED osvetljenje,
full HD (1920 x 1080 px)
minimum 100Hz
po mogućstvu (nije ključno) DVB-T2 tjuner
Samsung ili LG (koliko razumem imaju najbolji odnos cena/kvalitet)
Wi-fi mi nije toliko bitan pošto mi je ruter blizu i povezaću ga utp kablom

Moja dilema je oko smart TV opcije - naime želeo bih da preko tv-a imam mogućnost da pregledam sadržaj interneta i sačuvam linkove na neke stranice, pre svega na novine (zbog starijih ukućana koji izbegavaju komp) a ispravite me ako grešim - to mogu samo sa smart tv-om koji ima Full Web Browser pa se zato dvoumim (recimo) između:

Samsung LED LCD UE-32EH5450 (Rezolucija: 1920 x 1080; Mega kontrast; Smart TV: Samsung Apps, All Share Play, Skype ready, Full Web Browser, PVR Ready, WiFi Ready, 100Hz CMR, Wide Color Enhancer Plus, ConnectShare Movie

i sa druge strane:

Samsung 3D LED LCD UE-32EH6030 (Rezolucija: 1920x1080, Wide Color Enhancer Plus, Digital Noise Filter, Clear Motion Rate: 200Hz
Audio: Dolby: Dolby Digital Plus / Dolby Pulse; SRS: SRS TheaterSound HD; dts 2.0 + Digital out; Zvučnici (RMS): 10W x 2; ConnectShare™ (USB 2.0): Movie; Game mode; Allshare (Powered by DLNA); Tuner: DTV Tuner: DVB-T2 / C; Analogni Tuner; EPG;; Channel List USB-Clone; CI+; Teletext: 1000 strana; 3D Converter; 3D sound; Priključci: HDMI x 2, USB x 1, Priključak za slušalice x 1, Komponentni ulaz, (Y/Pb/Pr) x 1, Kompozitni ulaz (AV) x 1, Scart x 1, RF ulaz x 1; Ethernet (LAN) x 1; Potrošnja u radu/stand-by: 31W / 0.5W

koji ima svoje prednosti (boldirane) u odnosu na prethodni ali koji nije smart pa pretpostavljam da s njim ne može da se pregleda internet iako ima LAN (koji čemu onda služi)?

Dakle molim za pomoć u izboru pogotovu za objašnjenje smart funkcije u pogledu pregleda interneta a kao ilustraciju možemo koristiti prethodna dva modela, pri čemu sam naravno otvoren za bilo koji drugi predlog do recimo 60k rsd.
[ KLLIKER @ 14.10.2012. 07:23 ] @
Ukoliko hoces net na tv-u obrati paznju na to da postoji mogucnost prikljucenja usb tastature i misa. Bez ove opcije internet na njemu je pravo mucenje i gurati daljincem kursor je ludilo.Imam Samsunga ue32eh5300 i ue26eh4510 koji savrseno rade sa tastaturom i misem tako da ja u zadnje vreme koristim njega za net dok preostale kompove iskljucivo za rad. Naravno, tu su jos brdo opcija na njima ali o tome mozda drugi put.
[ blackb @ 15.10.2012. 17:05 ] @
Hvala, kupljen 32ES5500 koji podržava cordless miša i tastaturu.
[ Milica2323 @ 06.03.2016. 18:48 ] @
Postovani, u pocetku sam htela da kupim smart tv pa sam odustala i sada zelim neki tv bez smarta pa bih posle kupila neki android box. Sad mene zanima da li tv koji cu kupiti mora da ima wifi integrisan da bih mogla da prikacim android smart na njega posle?
[ gilopile @ 06.03.2016. 18:53 ] @
Ne mora da ima ni LAN ni Wi-Fi.

Moze sve preko HDMI kao zaseban stick ili jednostavno prikljuciti neki Android Box. Svi oni imaju vec ugradjen Wi fi za streaming ili sta god.

Tv ti dodje kao monitor i nista vise.

Npr:
http://www.globalsources.com/g...p/sm/1061175456.htm#1061175456