[ Vinap @ 02.10.2012. 21:42 ] @
Ljudici potrebna mi je pomoc.
Naime sta se desava.
Kada pocnem da rezem neki disk bilo CD ili DVD, dolazi do problema. Kao prvo Buffer na software-u ne reaguje, zatim program i dalje kalkulise vreme za rezanje, a cd rom prestane da daje znake zivota, znaci nemoguce ga je otvoriti cak ni nakon restrta racunara, moram da raskacim naponski kablic sa njega i da ga ponovo prikacim da bi uspeo da ga otvorim. Probao sam sa Nerom, ne znam ni sam koliko verzija, BurnAware, AShampoo itd... Rezac je Peeonir 115D... Hvala unapred....
[ KrkaCiC @ 02.10.2012. 22:28 ] @
A jel ispravan taj Pioneer?
Probaj ga na nekom drugom kompu da vidis da li ce tamo da reze.
I obavezno pogledaj u device manager-u da li pioneer "stoji" na PIO mode ili Ultra Dma!
[ Vinap @ 03.10.2012. 11:15 ] @
Radio je normalno, do pre nekih 7 dana tada je poceo da zeza. Ako ti nesto znaci i kada prikacim stari 111D za koji znam da radim desava se isto. Pioneer trenutno stoji na DMA modu, da li da ga prebacim na PIO ili ne? I jos me buni to sto kada pogledam u device manageru Secondary Ide Channel nije nigde naveden taj pioneer.... zaista ne znam sta se desava, jedino da radim system.....

[Ovu poruku je menjao Vinap dana 03.10.2012. u 12:27 GMT+1]
[ KrkaCiC @ 09.10.2012. 19:43 ] @
Izvini,nije me bilo
Probaj da uninstaliras pioneer-a pa nek ga win opet instalira.
U krajnjem slucaju,ako te ne mrzi novi win je najbolje resenje
[ Vinap @ 16.11.2012. 12:53 ] @
Tebra probao sam i jedno i drugo i opet nece.... Jel bi mogao da bude problem i u maticnoj ili ne? Naglasicu da na chipsetu mozes da skuvas rucak brze nego na sporetu... :D
[ Vinap @ 08.12.2012. 16:39 ] @
Evo napokon sam saznao sta je u pitanju. Posto sam rekao da na chipsetu moze da se skuva rucak jer mu je temperatura 78 stepeni, do njega je i problem.... Ipak nekada podivlja pa nareze 3 diska za redom a nekada nece ni 100 puta da pokusavam, mslm nareze samo kad mu je temperatura do 50 stepeni cim predje tu granicu nece pa nece, a predje je nakon 15 min rada :D.
Kad sam vec tu evo jedan oglas: POVOLJNO PRODAJEM SPORET GIGABYTE SA SVOM PRATECOM OPREMOM, CENA 70 EURA :DDD

POZZ...