[ bozabaksuz @ 07.10.2012. 11:03 ] @
Pozdrav svima. Imam dva ista monitora iz naslova, od 21,5 inch, kupio sam ga pre godinu dana na popustu uz nov racunar (intel i5, maticna ASUS p8h67, 4gb ddr3, palitov geforce 450gts) i uz njega dobo vga-vga kabl. Sto se tice prikaza slike nisam bio zadovoljan, postojala je vertikalna traka u delu ekrana gde je prikaz bio zamucen sirine 5~10% ekrana na nekih 20% od pocetka gledajuci sa leve strane, sto se primecivalo duzim radom i gledanjem u monitor i sitniji tekst (pri FullHD tj 1920x1080 rezoluciji).

Prvo sam vratio jedan monitor (za kojim ja radim), sumnjajuci u kvalitet istog, medjutim posto je i drugi isto prikazivao, posumnjao sam u konvertor analognog signala, sto se ispostavilo tacnim jer ubacivanjem DVI-DVI kabla problem je nestao, tj slika je perfektna i ostra u svim delovima.

Medjutim sad imam jednu cudnu pojavu, da prilikom paljenja racunara, tokom boot-a slika se smanji (ostaje 1080p rezolucija) na 90% ekrana, koji je u centriran tako da je sav tekst izuzetno sitan i jedva citljiv. Takav je prikaz sve dok se ne udje u operativni sistem, dakle u biosu i grub-u/mbr-u. Interesuje me da li je jos neko imao slican problem, da li je to uopste problem i kako se resava. Ja orijentaciono znam napamet kako da izaberem OS, ali mi se ne svidja situacija u kojoj moram da ukoliko se ukaze potreba za citanje error loga (npr, zasto nece da se digne sistem) moram da ckiljim u sitna slova.
[ Ha-Nocri @ 07.10.2012. 16:41 ] @
jel imas 'auto-adjust' ili slicnu opciju na monitoru? Meni kad slika u igrama ili negde van windowsa izlazi iz okvira monitora ili na drugi nacin ne odgovara rezoluciji pritisnem 'auto-adjust' i najcesce to ispravi problem.
[ Miroslav Cvejić @ 07.10.2012. 16:43 ] @
"auto adjust" obično ne radi kad se koristi DVI. Sećam se da je jednom neki tip reklamirao monitor zbog neispravnosti dugmeta. :)
[ Binary Mind @ 07.10.2012. 22:40 ] @
Auto adjust uopste ne radi kad se koristi digitalni interfejs.