[ vkoja @ 07.10.2012. 17:58 ] @
Postavio bih pomenuti ruter na krovu sa antenom od 12db da bih iz druge kuce hvatao signal ali mi problem kako da mu dovedem napajanje , da li moze preko poe adaptera ili preko mreznog kabla sta je bolje ?
[ tox master @ 07.10.2012. 19:04 ] @
Pa POE ide kroz mrezni kabal svakako...
Pojasni malo na sta si mislio...
[ vkoja @ 07.10.2012. 19:50 ] @
Mislio sam da napajanje od tp linka povezem na mrezni kabal i da preko mreznog dobijem struju za tp link , video sam da su to radili ali nemam skicu gde koji kabal ide , ali dobro nema veze ako moze i poe jos bolje.
[ espresso @ 07.10.2012. 19:54 ] @
Ne može direktan PoE za njega. Jedino da iskoristiš kabl za prenos napojne struje pa da negde blizu njega raščlaniš na običan LAN + konekor za napajanje. Inače, 543G traži naizmeničnih 9V ali ti možeš da mu daš i 12V jednosmerne jer ima grec odmah na ulazu.
[ vkoja @ 07.10.2012. 20:58 ] @
Jel imas neku semu kako da odradim to ?
[ tox master @ 07.10.2012. 22:39 ] @
Nesto ovako...

http://media.photobucket.com/i.../DiyPoweroverEthernetcable.gif
[ Nasa_do_tokija @ 07.10.2012. 23:17 ] @
Kad bolje razmislis bolje je kupiti neki POE ruter posto ima i jeftinih i resena stvar.Ja takodje na krovu imam 543g i dwl 2100ap ali nemam POE vec sam doveo 220v na tavan.Naravno bitno je dobro izolovati uticnice jer zbog kise moze da nastane pozar.Kod mene tako radi 2 godine bez problema.
[ tox master @ 07.10.2012. 23:36 ] @
Bolja varijanta od POE a malo losija sto se tice pada napona a sto se tice bezbednosti bolja od dovodjenja 220v do rutera je napajanje sa posebnim kablom 2x0.75.
Ja sam sa oko 30m takvog kabla napajao airlive 5460,pad napona je bio mali i nije imao uticaja na rad uredjaja.
[ Nasa_do_tokija @ 07.10.2012. 23:54 ] @
Dobro to su vec velike razdaljine a zasto zaseban kabal? Koliko sam ja upucen ruteri koji nemaju POE kroz utp kabal se pusta veca voltaza pa se steluje na izlazu zasto onda zaseban kabal?
[ vkoja @ 08.10.2012. 00:08 ] @
Kliko vidim ovde znaci presece se kabal od napajanja i crvena zica ide na braon a crna na plavu od mreznog kabla , sto se tice napajanja , bilo je i kod mene na tavanu sprovedeno kablom , ali je sada u drugoj kuci malo nezgodno jer nema izlaz u tavan , sve je beton , a i ruter bi stojao na samom krovu , videcu , mozda nabavim ruter koji ima poe , da li imate neku preporuku za ruter koji ima poe ?
[ tox master @ 08.10.2012. 01:23 ] @
@Nasa_do_tokija
Ja sam stavljao zaseban kabal da ne bi gatao i eksperimentisao puno koliko veci napon treba da pustim da bi ruter radio kako treba.
Drugi razlog je sto mi se nije svidjala cinjenica da mi mreznu kartu i ruter od 12v jednosmerne struje odvaja samo kineska izolacija na zicama koja je ko zna koliko tanka i slaba a kabal se nekada malo i pomera,uvija...pa postoji neka mogucnost da bi i racunar i ruter bili sokirani sa cistih 12v struje sto mislim da im ne bi godilo. :)
Treca stvar je sto u tom momentu lan kabal koji sam imao (neki kinez kao i vecina kod nas ) je imao otpor jedne zice u kablu na 15m duzine oko 13 oma sto je previse za pustanje bilo kakvog malo jaceg potrosaca kao sto je ruter.
Jos zanimljivije je sto je od 8 zica u kablu otprilike pola imalo takav otpor a pola oko 2-3 oma sto bi se moglo reci da je normalno.
Da ne duzim dalje ...

Da,kabal se presece i tako se spoje zice samo ide na po 2 zice iz kabla da bi se otpor koliko-toliko smanjio.(braon i braon-bela zajedno na oba kraja tako sto plava i plavo-bela zajedno)
[ Aleksandar Đokić @ 08.10.2012. 12:13 ] @
ne presece se, skines izolaciju samo dovoljno da mozes zice da iseces, iseces samo braon, braon-belu, plavu i plavo-belo i vezes ih kao u zavisnosti kako si hi vezao na delu gde je adapter, koristis po dve radi manjeg pada napona, odatle ih spojis na duzi kabal ili direktno na bananicu koja ide u ruter
[ vkoja @ 08.10.2012. 12:33 ] @
Evo upravo odradjeno i ima struje u ruteru , sad mi ostaje samo da ga izvucem u nekoj kutiji i postavim negde na krovu , uzeo sam i omni antenu od 18db i nadam se da ce biti sve ok.