[ VictoriaN @ 07.10.2012. 19:57 ] @
Imam analogni TV Toshiba sa samo RF priključkom za antenu i video rekorder Philips sa priključcima ANTENA IN i RF OUT i sa činč priključcima OUT VIDEO - AUDIO i IN VIDEO - AUDIO. Hteo bih TV da koristim preko video rekordera. Da li se to može. Ako može molio bih vas da mi odgovorite kako i čime da ih povežem.
[ calexx @ 07.10.2012. 21:32 ] @
Naslov i tekst poruke nemaju istu ideju. Po tekstu poruke je dovoljno da samo proslediš antenski kabl preko VCR-a na televizor i onda možeš da gledaš analogni program kao i do sada i plus trake sa video rekordera.

Ako misliš na gledanje programa sa digitalnog prijemnika na šta liči naslov, onda je malo drugačije.

Teoretski bi trebalo da radi, povežeš antenu koja sada ide u tv na antena in na video rekorderu i drugim kablom produžiš do televizora. Na taj način je propušten analogni signal i trebalo bi da radi kao do sada. Drugi deo priče je da povežeš audio/video out sa digitalnog prijemnika na audio/video in VCR-a i na televizoru onda nađeš signal video rekordera. Na taj način ćeš da dobiješ ono što se emituje od digitalnih kanala, jeste i dalje analogno ali mnogo bolje ... a i tu je verovatno više programa nego na analognoj.
Ovde može da se pojavi problem sa pronalaskom signala VCR-a preko RF kabla jer kablovska televizija ima mnogo gust raspored programa a i na uobičajenim kanalima koje koristi VCR se valjda emituje digitalni program ... tj negde u tom opsegu.

Ja planiram nešto slično, sada takav televizor radi na starom Echolite prijemniku koji ima i RF izlaz sa digitalnim programima ali mi je dosadilo prebacivanje kabla kad menjam šta da se gleda pa sam hteo da probam to isto ... ali nikako da odradim.


Od kablova su ti potrebni jedan RF (kao onaj kojim sada povezuješ digitalni prijemnik i televizor) i par kablova sa činčevima da povežeš dig prijemnik i VCR.

Ako sam negde omašio, dopiši šta je pa da probam ponovo. ;)
[ VictoriaN @ 16.10.2012. 11:56 ] @
Za Calexxa

Nisam ništa, za sada, uspeo. Risiver mi ima samo Skart peiključak. Tako da moram nabaviti kabel koji na jednoj strani ima Skart priključak a na drugoj činčeve i onda ga povezati sa VCR-om a sa antenskim kabelom povezati VCR sa RF priključkom na TV( tako sam ja razumeo da treba).