[ powersz @ 10.10.2012. 20:52 ] @
Pozdrav. Imam jedan problem.
Kada sa kamere putem AV kabla pustim sliku na tv, sve je u redu, lepo se vidi i cuje.
Kupio sam easyCAP(slika je ispod) i pomocu njega hteo da sadrzaj sa kasetice snimim u racunar.
Medjutim slika je mnogo losija nego sto sam ja zamisljao, ni priblizno onome sto se vidi kada se kamera prikljuci na tv.
Kako da prebacim snimak a da izgubim sto manje na kvalitetu? Unapred hvala na odgovorima.

[ KrkaCiC @ 11.10.2012. 00:05 ] @
Na TV-u ce sve izgledati lepo
Bitna je kamera kojom si snimio,tj kvalitet koji ona ostvaruje.
Drugar je imao ranije Sony sa miniDV kaseticama,i prebacivao je putem FireWire (IEEE 1394) kartice (tad su bila druga vremena i nije bilo toga na ploci )
Snimak od oko 2 sata je "jeo" oko 20 Gb, u pitanju je nekompresovani AVI, i cini mi se da je koristio Premier

Kako si povezivao na racunar?
Usb ili cinc?
[ Backy @ 11.10.2012. 01:00 ] @
snimci sa dv traka se prebacuju na računar digitalno, firewire kablom. sat vremena u dv formatu zauzima 13gb... ne izgledaju kao na tv jer je rezolucija snimka oko 720x576 što je nešto malo veće od većine crt tva
[ powersz @ 11.10.2012. 15:03 ] @
Citat:
KrkaCiC:
Na TV-u ce sve izgledati lepo :)
Bitna je kamera kojom si snimio,tj kvalitet koji ona ostvaruje.
Drugar je imao ranije Sony sa miniDV kaseticama,i prebacivao je putem FireWire (IEEE 1394) kartice (tad su bila druga vremena i nije bilo toga na ploci :) )
Snimak od oko 2 sata je "jeo" oko 20 Gb, u pitanju je nekompresovani AVI, i cini mi se da je koristio Premier :)

Kako si povezivao na racunar?
Usb ili cinc?

Povezao sam preko usb-a preko ovog uredjaja koji je na slici.
Dakle treba da kupim firewire kabli?
Nisam siguran da li to imam na racunaru...
[ since1986BC @ 11.10.2012. 15:13 ] @
Koja kamera je u pitanju? Dal ona ima firewire konektor na sebi?
Firewire kartice nisu skupe. Ovako to izgleda odprilike
http://www.cooldrives.com/13firdvkitpc.html
[ powersz @ 11.10.2012. 15:26 ] @
Kamera je Samsung VP-D371W. Kamera jeste losa, ali kad se udruzi sa EasyCAP postaje jos gora :)
Ima AV i DV konektor. Pretpostavljam da je DV=firewire.
[ X Files @ 11.10.2012. 15:55 ] @
Već je bila neka tema u vezi ove kamere:
http://www.elitesecurity.org/t...msung-VP-preko-FireWire-na-Win
[ since1986BC @ 12.10.2012. 15:37 ] @
@powersz nije mi bitno kog je kvaliteta kamera, vec da znamo jel ima FireWire port da se ne zezamo.
Po web specifikacijama sa Samsung sajta ima. Kupi onda PCI Firewire IEEE-1394 karticu i odgovarajuci kabl i vozi.
[ deks007 @ 16.10.2012. 22:16 ] @
Tema toliko puta pokretana a odgovora ko zna ali sta vredi kada se ne koristi pretraga . Pozdrav !