[ calexx @ 13.10.2012. 15:55 ] @
Pošto je televizor odavno počeo da brlja, povezao sam SBB digitalni prijemnik na video/audio IN teve kartice i to je odlično radilo. Prvo na Echolite prijemniku a sada i na D3 2.0. Slika odlična, koliko to može da bude preko analogne veze. Pošto sam skoro prešao na HD Mix paket, a uz to sleduje i multi soba, dobio sam drugi prijemnik i sada ga probam kao i dosadašnje dok ne smislim gde će da bude. Tu su počeli problemi. Na slici su vodoravne linije, recimo na svaki santimetar, obično su svetloplave ali prema pozadini može da bude i neka druga boja. Ne vide se uvek ali recimo da su vidljive 80% vremena. Pojave se odmah, čim se upali prijemnik i pokaže ono veliko D3, već ih tu ima. Iste kablove i sve ostalo sam koristio i na Echolite i D3 2.0 bez problema, sada ovako brlja. Probao sam i drugi antenski kabl, drugi AV kabl, uvek isto.
Reklamirao sam, pre neki dan su uzeli a malopre doneli drugi, bar tako mi je rečeno i nema razloga da ne verujem ... ali je sve ostalo isto.

Gde može da bude problem? Dovlačio sam struju za prijemnik iz drugih prostorija (koje sigurno nisu na istoj fazi kao prvobitna) ali nema promene. Šta još može da utiče na ovo? Prijemnik na jednoj fazi, komp i monitor na drugoj.

Ako je neko iz ove priče i ima ideju šta još da probam ... ne računam predloge da povežem na televizor jer ovaj kod mene jedva da radi, brljao je pa sam ga još prošle godine izbacio iz upotrebe, drugi uopšte i nema video ulaz pa ne mogu da probam ... a naročito ne važe odgovori da kupim novi osim ako neko nije spreman da mi pokloni. ;)

Inače sam zimus kupio nov monitor sa dva digitalna ulaza (DVI i Display Port) baš da bih tako povezao ... ali još uvek ne mogu da nađem kabl kojim bih to rešio. Probao sam jedan sa tim konektorima ali mi se čini da je jednosmeran u pogrešnom smeru i još ne nalazim rešenje za taj problem. Ako neko zna gde može da se nabavi takav kabl ... Display Port je baš baš redak, ovde sam samo na dva mesta video kabl ali DP na DP, nigde kombinovani.
[ Fac Ut Vivas @ 14.10.2012. 00:21 ] @
Deluje kao nešto do struje. Probaj da raskačiš antenski kabl iz receivera-a da vidiš da li će nestati linije. Time ćeš izgubiti sliku, naravno, ali ćeš saznati da li tu brum dolazi preko antenskog kabla.
[ calexx @ 14.10.2012. 01:00 ] @
Ne, linije su tu i bez antenskog kabla. Sad sam probao, samo činč u video out i linje su na D3 znaku kada se uključi. Taj kabl je radio na Echolite, radi i sada na D3 2.0 ali na ovom brlja. Probao sam i drugi kabl ali isto. Probaću ujutru da ga povežem na televizor, nisam ga uključivao bar godinu dana ali mislim da bi trebalo za toliko da radi.