[ Rollback @ 13.10.2012. 22:21 ] @
Imam problem sa prelomom teksta iscitanog iz MySQL baze. Kada se tekst u jednom redu unosi u bazu i kada se iscita i prikaze na stranici, "gura" ceo template strane u desno koliko je red dugacak pa me interesuje: postoji li u php-u ugradjena funkcija za dodavanje preloma takvog teksta na odredjenoj lokaciji?
Nisam vican php-u i ne znam koje sve funkcije poseduje.


[Ovu poruku je menjao Rollback dana 14.10.2012. u 00:01 GMT+1]
[ Rollback @ 13.10.2012. 22:54 ] @
Resen problem
Code:

$tekst = wordwrap($tekst, 110, "\n");
[ Predrag Supurovic @ 14.10.2012. 09:50 ] @
To i nije dobar način da rešiš problem. Bolje potraži zašto se tekst ne prelama u HTML-u (možda je između PRE ili CODE tagova ili tako nešto).
[ Rollback @ 14.10.2012. 11:39 ] @
Ovako stoje stvari:
Ako koristim ovaj nacin prikaza:
Code:
<td colspan=\"2\" width=\"100%\"><div style=\"padding: 3px;\">{$red['Komentar']}</div></td>

Onda se sadrzaj teksta prikazuje normalo ne razvlacuci tabelu i celu stranu na kojoj se prikazuje, ali ne postavlja nove redove niti razdvaja pasuse onako kako su oni uneseni u bazu nego ih, jednostavno, ispise u jednom redu.
Kada koristim nl2br(), ne mogu je koristiti u samom redu gde se ispisuje resultat vec, moram pre toga to obaviti ali onda ne mogu vise takav prikaz da imam vec ovakav:
Code:
$komentar=nl2br($red['Komentar']);
<td colspan=\"2\" width=\"100%\"><div style=\"padding: 3px;\">$komentar</div></td>

Sada se javlja taj problem: imam sve pasuse i nove redove ali ne moze ih tabela "obuzdati" - nema prelom reda (ima ga samo tamo gde ga ima i u bazi)... inace, probao sam sa raznim html tagovima (i samoj tabeli i divovima sam odredio fiksnu sirinu) ali uzaludno.
[ Rollback @ 14.10.2012. 11:51 ] @
E sad radi. Mogu koristiti funkciju u samom ispisu, jedino ako je razdvojim od onoga sto ispisujem iz baze! :)
Code:

<td colspan=\"2\" width=\"100%\"><div style=\"padding: 3px;\">".nl2br($red['Komentar'])."</div></td>
[ ivan.a @ 15.10.2012. 17:45 ] @
Da li si proverio šta se dešava ukoliko neko napiše dugačku reč ili dugačak link?
U tom slučaju probaj da koristiš word-wrap u css-u (word-wrap:break-word;)
http://www.w3schools.com/cssref/css3_pr_word-wrap.asp
[ Rollback @ 15.10.2012. 18:56 ] @
Eee vidis, za ovaj jadac nisam znao
Proverio i sad vidim i taj propust (ne prelama ih)... vidim da se ovaj problem opet javlja sa dugackim recima i linkovima. Ovaj mi CSS Property u potpunosti uklonio problem. Hvala ti za ovo CSS resenje!

Hvala obojici!