[ srleno @ 15.10.2012. 09:02 ] @
Pozdrav,
htjeo bi se registrovati ponovo na jednom sajtu (blokirali me) ali mi ne dozvoljava sa ove IP, postoji li mogucnost(ali bez proxija) da promjenim IP te da se uspjesno ponovo registrujem?
Naime probao sam resetovanjem rutera i dobio sam drugu IP, razlika je samo u zadnjem broju i to za jednu cifru (tacnije dodjelilo mi je od drugog racunara u kuci a imam ih ukupno 3 i svi imaju razlicite adrese, znaci samo je izrotiralo adrese po racunarima) u pitanju je IPv4
Pokusao sam par promjena IP uz pomoc nekih savjeta koje sam vidio na netu, preko cmd i tipa gasenje preko noci rutera ali nista, jednostavno ne pomaze da se ponovo registrujem tako da ne znam koju mi IP taj sajt hvata .
Takodje, da li je to uopste dozvoljeno i legalno raditi, ako ne, postoji li neki drugi nacin da rijesim problem?
Molim za savjet

[Ovu poruku je menjao srleno dana 16.10.2012. u 06:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao srleno dana 16.10.2012. u 16:50 GMT+1]
[ GORSHTAK @ 16.10.2012. 23:18 ] @
Proxy ti ne gine sva prilika.
Drugo, ti si probao da promeniš svoju lokalnu adresu 192.168.1.xxx, a banovan si preko svoje javne adrese, tj adrese koju je dobio ruter, koja bi isto trebala da se promeni po restartu, a to već zavisi od tvog provajdera.
A možda je taj sajt banovao ceo opseg tvog provajdera.

Na pitanje legalno....... zašto su te uopšte banovali? Neki razlog mora da postoji zašto te drže podalje od tog sajta.
Na ip-lookup.net možeš videti svoju javnu adresu.
[ srleno @ 17.10.2012. 05:33 ] @
[quote]GORSHTAK: Proxy ti ne gine sva prilika.
Drugo, ti si probao da promeniš svoju lokalnu adresu 192.168.1.xxx, a banovan si preko svoje javne adrese, tj adrese koju je dobio ruter, koja bi isto trebala da se promeni po restartu, a to već zavisi od tvog provajdera.
A možda je taj sajt banovao ceo opseg tvog provajdera.

Na pitanje legalno....... zašto su te uopšte banovali? Neki razlog mora da postoji zašto te drže podalje od tog sajta.
Na ip-lookup.net možeš videti svoju javnu adresu.[/quot

Hvala na odogovoru :(
Sto se tice razloga bana nista strasno po meni, jednostavno malo zesca diskusija sa drugim posjetiocem sajta. Po malo sam iznenadjen sa banom jer sam citao mnogo vise ostrijih komentara ali jednostavno mi se ne ulazi u raspravu te ubjedjivanje i moljene admina ili koga vec. Nadao sam se da psotoji neki normalan nacin da opet napisem komentar. Sto se tice toga da li je legalno ili , mislio sam vise na proces promjene IP adrese, da li se to smije raditi i ako da, postoje li neki nacini za to, izuzev da kontaktiram provajdera.
Sve najbolje