[ mr10x505 @ 15.10.2012. 18:22 ] @
Pozdrav svima, koristim Mikroelektronikinu EasyAVR5A plocu i softver AVRFLASH. Trenutno radim sa Atmega8 kontrolerom i sad videh da na njemu jedan pin služi kao RESET ili kao PC6. Skontao sam da treba Fuse bit RSTDISBL preprogramirati kako bi se ukinuo reset a dobio PC6 pin (koji mi je neophodan). Kako da to izvedem pomoću AVRFLASH-a? Negde sam nasao njegovo uputstvo i tamo stoji da se fuse bitovi mogu programirati iz command prompta, ali nisam siguran da li bih znao kako da to izvedem. Takođe ima li nekih negativnih strana ako ukinem reset pin?
[ ColdKeyboard @ 15.10.2012. 18:29 ] @
Izracunaj High i Low fuse na AVR Fuse Calculator (posto tvoj program, predpostavljam nema GUI) i onda u dokumentaciji
nadji koja je komanda za upisivanje bitova.

Ja sam koristio neki AVRProg koji ima GUI i u kojem lepo ima da cekiras sta hoces sta neces.
[ Srečko @ 15.10.2012. 18:37 ] @
Citat:
mr10x505:
Pozdrav svima, koristim Mikroelektronikinu EasyAVR5A plocu i softver AVRFLASH. Trenutno radim sa Atmega8 kontrolerom i sad videh da na njemu jedan pin služi kao RESET ili kao PC6. Skontao sam da treba Fuse bit RSTDISBL preprogramirati kako bi se ukinuo reset a dobio PC6 pin (koji mi je neophodan). Kako da to izvedem pomoću AVRFLASH-a? Negde sam nasao njegovo uputstvo i tamo stoji da se fuse bitovi mogu programirati iz command prompta, ali nisam siguran da li bih znao kako da to izvedem. Takođe ima li nekih negativnih strana ako ukinem reset pin?


Samo toliko, da znaš kad preprogramiraš taj pin, da nije više reset pin Atmegu8 ne možeš više programirati običnim programatorom nego moraš imati paralerni programator.

LP Srečko

[ mr10x505 @ 15.10.2012. 18:39 ] @
Ma softver je mikroelektronikin, AVRFLASH (softver koji se dobija uz plocu). Ima on GUI, ali ne podrzava direktno menjanje konkretnih fuse bitova
[ shpiki @ 15.10.2012. 20:55 ] @
Jel ti toliko kritican jedan pin? Obrati paznju sta ti je Srečko rekao, bice muke posle programiranja ako nemas paralelni programator ili fuse doctor...