[ Ruskinja @ 18.10.2012. 19:28 ] @
Zdravo svima! Nova sam ovde, a registrovala sam se iz prostog razloga, sto mi je ponekad potrebno objasnjenje za neki strucni pojam. Danas sam imala problem sa jednim strucnim pojmom iz oblasti elektrotehnike.Pojam visokoreverberantnost mi nije potpuno jasan, a morala sam ga prevesti na ruski. Moze li mi neko pomoci da pronadjem neki online recnik strucnih pojmova iz oblasti elektrotehnike? Unapred hvala!
[ radarac66 @ 18.10.2012. 20:07 ] @
Sa recima ovako izvucenim iz konteksta je cesto problem u prevodjenju.
Pitanje je i gde je autor teksta pronasao tu rec, ili je pokusao da izmisli novu
po svom sopstvenom nahodjenju.

Ne bi bilo lose da napisete kompletan tekst, ili bar recenicu
pa da nekako probamo da pomognemo.
[ radarac66 @ 18.10.2012. 20:12 ] @
visokoreverberantnost je pojam koji oznacava

visoki echo efekat konacne refleksije zvuka,

pozdrav
[ djura63 @ 18.10.2012. 22:53 ] @
Bojim se da ovo nije mesto gde ces dobiti adekvatan odgovor. Pogledaj ovo pa ce ti sve biti jasno. Pozz http://www.elitemadzone.org/t3...natih-majstorskih-reci-pojmova
[ Goran Mijailovic @ 18.10.2012. 22:57 ] @
E samo nek si ti popljuvao.
[ djura63 @ 19.10.2012. 22:07 ] @
Kome cavka na ramenu stoji...
http://www.onlinerecnik.com/recnik/srpski/engleski/tehnicki
[ Ruskinja @ 28.10.2012. 13:40 ] @
Hvala najlepše što ste se porturili da odgovorite na moje pitanje. Ja sam pre toga uspela da rešim dilemu. Radi se o ehu. Pozdrav svima!

--
serbki
[ Ruskinja @ 28.10.2012. 13:45 ] @
Citat:
radarac66:
visokoreverberantnost je pojam koji oznacava

visoki echo efekat konacne refleksije zvuka,

pozdrav


Hvala najlepse na Vasem odgovoru, ali vec sam uspela da resim dilemu.
Svako dobro Vam zelim!
Pozdrav!
[ mathelp @ 18.05.2014. 03:15 ] @
Pozdrav

Trenutno radim seminarski (cija baza treba biti prevod jednog strucnog rada), a koji u svom nazivu sadrzi dio "Wavelet Packet Transform".

Interesuje me, imamo li mi neki izraz za tu frazu - kako bih to mogao prevesti na nas jezik, sta to znaci zapravo (to nije moja uza strucna oblast, nasumicno sam izvukao tu temu pa zato nemam pojma sta je to)?

I ako neko ima kakve literature vezano za tu temu, nek sarne :):) Mnogo bi mi valjalo, bilo na nasem ili na engleskom.

Hvala unaprijed.
[ zica49 @ 18.05.2014. 19:45 ] @
Evo