[ respectzr @ 24.10.2012. 17:13 ] @
Imam zvučnike Jetion dsp016 nove i stari woofer neki MS (u odličnom stanju),slušalice Intex HP897S

I sad, te nove zvučnike (jetion) priključim nazad u kućište, a ovaj woofer na front panel i super sve radi. Onda negde uveče počnu da zuje ti zvučnici koji su utaknuti pozadi, ali i ovaj woofer što je na front panelu. Taj woofer jače zuji, a kod ovih zvučnika što su pozadi (jetion) tu zuje samo sateliti.
Onda izvadim taj woofer sa front panela i utaknem slušalice, onda i one zuje. Kućište je novo, imam integrisanu zvučnu, a ovo je ploča (ako nešto znači):

Tražio sam po netu odgovor i video da se mnogi žale na ovo, ali nigde nema konkretno rešenje za moj problem. Dobro, zuje zvučnici, ili je WiFi signal, ili bežični fixni, ili loši kablovi, ili loša el. instalacija..itd. Sve sam to pokušavao i opet isto.
Kaže mi drug da je moguće da se pregrejava woofer ali sve je OK radilo do pre par dana a i čitao sam da je za te Jetion zvučnike dobro urađen trafo i da su dosta kvalitetni. Susretao sam se sa mnogo skupljim zvučnicima poznatijih marka pa su crkavali posle nekoliko dana. Ili primer da woofer užasno krči kada se pojačava, odnosno smanjuje. Ovi super još rade, samo eto što zuje sateliti.

Ne znam da li bi bilo rešenje nova zvučna? Tj, sad je integrisana pa samo da kupim zasebnu. Ne bih da uzmem pa da nije do toga. A možda i nije do toga kada i slušalice zuje na front panelu koji ima zasebnu zvučnu ( )

Edit:
A evo nekako sam skicirao šemu gde šta ide
[ Marcus Naissus @ 05.11.2012. 19:05 ] @
Pa ako ti preko dana sve radi OK, a onda uveče počnu da zuje i dešavalo ti se da ti zvučnici crkavaju, moguće da je problem do struje. Odnesi zvučnike kod nekog ko ne živi u istoj zgradi/kući, pa probaj... ako tamo rade OK, onda verovatno tebi struja ne valja.

Problem sa strujom (ako je problem do struje) bi mogao da rešiš tako što bi kupio neki UPS koji daje "Pure sine wave" struju (recimo, neki iz APC-ove Smart-UPS serije)... za one jeftinije UPS-ove (koji daju "square wave" struju) ljudi često navode slične simptome (da im zuje zvučnici ili da im zuji napajanje) kad priključe komp na UPS, tako da ti neki jeftini ne bi rešio problem.
[ respectzr @ 05.11.2012. 19:13 ] @
Inače, ja sam rešio problem: samo sam isključio mikrofon iz front panela. Ne znam kako to može biti problem, ali eto sada ne zuje uopšte. Reče mi drug da je i on tako rešio problem, sasvim slučajno izvukao mikrofon i primetio da ne zuje zvučnici. Ipak, hvala na odgovru :)