[ Braksi @ 24.10.2012. 20:13 ] @
http://scc.digital.nb.rs/document/P-2484-1912

citam neprekidno u slobodno vreme ova stara izdanja Politike. Sa velikim uzivanjem, secamo se podviga nasih predaka i te jedne slavne generacije. Dobro im je Aleksandar I napisao:

"Sjaj vaseg oruzja blistace kroz vekove, a pokolenja ce se gorditi vasim delima !"

ps.: kad se cita Politika pre 1919 treba oduzeti 13 dana jer je onda na snazi u drzavi bio julijasnki kalendar.
[ Vasastajić @ 24.10.2012. 20:45 ] @
Nemoj Braksi, nije sve baš tako sjajno ko što na prvi pogled izgleda.
Ajde već jednom da se svi manemo prošlosti i počnemo da živimo sadašnji trenutak.
Mnogo lepše ćemo se SVI osećati.
[ Braksi @ 24.10.2012. 21:20 ] @
totalno si pobrkao loncice.

Prvo Kumanovska Bitka se odigrala na samom pocetku rata. Drugo, upravo su Turci napustajuci Kmanovo ucinili stravicne pokolje, kao sto im je to inace bio obicaj. I trece, znas kako, mi svi znamo koliko je na Balkanu proliveno krvi i koliko je mrznje posejano od strane velikih sila medju Balkancima. Pa opet ja primecujem da se srpski zlocini i navodni srpski zlocini (Racak, Markale) veoma brizljivo dokumentuju na vrlo prestiznim mestima.

Bilo bi stvarno zanimljivo ako bi se nekad i negde mogli sakupiti svi zlocini nad Srbima. Mislim cisto da ne bude zabune da smo mi neki narod sisao sa Marsa na Balkan i iz hobija poceo da kolje ni krive ni duzne susede...

[ Ivan Dimkovic @ 24.10.2012. 21:53 ] @
ES definitivno nije mesto za sakupljanje bilo cijih zlocina - imas daleko pogodnije forume za takvu vrstu rasprave.