[ DimitrijeZZ @ 25.10.2012. 00:58 ] @
Citat:
Branko Santo:
Nemoj da se ljutis ali za programiranje je potrebna samo logika, nikakve natprirodne sposobnosti.
Ako ti nije islo ili nisi dovoljno pokusao ili postoji neki drugi problem.
...

Povodom ovog navedenog (iz teme ), zamolio bih da u ovoj temi pokušate da opišete vaš posao nekome ko se na primer
nikada nije sreo sa real-world programiranjem.

Kao što bi vi koji ste na primer celog života kupovali Žele Zeku :) , a nemate pojma od čega je, ni kako izgleda proces proizvodnje,
voleli da vam tehnolog iz SokoŠtarka skine koprenu neznanja sa očiju,
pokušajte i vi da opišete svoj posao nekome ko je programiranje možda sreo samo kao predmet u jednoj godini srednje škole, u kojem je
rešavao neke proste logičke zadatke i zatim prenosio algoritme u polu-nabubanu formu programskog jezika,
ali nikada nije video kako u stvarnosti izgleda pravo (upotrebljivo i naplativo) programiranje, niti ima ideju kako se od linija programskog jezika
dolazi do ... bilo čega što se može naći na monitoru !?!


ukratko - prikažite dedi sa sela čime se to vi bavite ?
[ Sasa Kostic @ 25.10.2012. 01:11 ] @
Mislim da nikad nisam kupio Zele Zeku.. znam za reklamu a cini mi se da znam i od cega je napravljen :)
Trenutno od Starka "konzumiram" intenzivnije, Najlepse zelje od 200g ;)

Sumnjam da bi dedu sa sela to zanimalo, al' ako bi me pitao cime se to programeri bave, ja bi' mu rek'o da pisu racunaru sta da radi. I to na jeziku koji nije ni srpski ni engleski nego "vrsta engleskog" npr a koji se dalje prepravlja u masini kako bi masina radila po redu (korak po korak).

I sad ako bi deda bas zapeo, pa sta je programiranje pa sta je.. kako sinko izgleda taj jezik i to pismo sto saljes u masinu, ja bi' mu rek'o da ne zamara nego da uzme da izgugla i da o tome moze da cita ceo dan a da se ne makne sa pocetka, tj. toliko da se uplete u oblast da se pokaje sto je pitao.
[ Boyka @ 25.10.2012. 18:13 ] @
Citat:
DimitrijeZZ:
Citat:
Branko Santo:
Nemoj da se ljutis ali za programiranje je potrebna samo logika, nikakve natprirodne sposobnosti.
Ako ti nije islo ili nisi dovoljno pokusao ili postoji neki drugi problem.
...

Povodom ovog navedenog (iz teme ), zamolio bih da u ovoj temi pokušate da opišete vaš posao nekome ko se na primer
nikada nije sreo sa real-world programiranjem.

Kao što bi vi koji ste na primer celog života kupovali Žele Zeku :) , a nemate pojma od čega je, ni kako izgleda proces proizvodnje,
voleli da vam tehnolog iz SokoŠtarka skine koprenu neznanja sa očiju,
pokušajte i vi da opišete svoj posao nekome ko je programiranje možda sreo samo kao predmet u jednoj godini srednje škole, u kojem je
rešavao neke proste logičke zadatke i zatim prenosio algoritme u polu-nabubanu formu programskog jezika,
ali nikada nije video kako u stvarnosti izgleda pravo (upotrebljivo i naplativo) programiranje, niti ima ideju kako se od linija programskog jezika
dolazi do ... bilo čega što se može naći na monitoru !?!


ukratko - prikažite dedi sa sela čime se to vi bavite ?


A logika je inače najveći odraz IQ-a, e sada da li se IQ može povećati, to je pitanje od milion dolara, ja mislim da može.

Naravno da se može preneti znanje na bilo koga čiji IQ spada u domen "normalnih"...
[ mkaras @ 25.10.2012. 23:46 ] @
Citat:
DimitrijeZZ:
ukratko - prikažite dedi sa sela čime se to vi bavite ?

Neka prvo deda ukratko objasni čime se on bavi, a onda neka to urade i hemičar, pesnik, vozač... Ali, molim, ne više od par rečenica. I da se, naravno, ništa bitno ne preskoči.
[ Ivan.Markovic @ 26.10.2012. 16:21 ] @
Citat:
Shimon Schocken and Noam Nisan developed a curriculum for their students to build a computer, piece by piece. When they put the course online -- giving away the tools, simulators, chip specifications and other building blocks -- they were surprised that thousands jumped at the opportunity to learn, working independently as well as organizing their own classes in the first Massive Open Online Course (MOOC). A call to forget about grades and tap into the self-motivation to learn.


http://www.ted.com/talks/shimon_schocken_the_self_organizing_computer_course.html