[ yt1nvs @ 27.10.2012. 20:16 ] @
Da li neko ima neki primer za text dsp. sa max 7219 koji su vezani u kaskadu npr. 2 kom.Prikaz staticnog texta mi nije problem vec pomeranje npr. sa desno u levo.
[ rsinisa @ 29.10.2012. 15:00 ] @
Nisam radio sa tim kolom, ali sam pogledao tehničke podatke na brzinu. Koliko sam video, on praktično ima "video" RAM, tako da skrolovanje ne možeš da radiš manipulacijom sa njegovim registrima već moraš iz PIC-a da šalješ tekst koji skroluješ. Najbolje da napraviš tabelu i onda šalješ MAX-u prvo sve od početka tabele, zatim posle kraće pauze, kojom odredjuješ brzinu pomeranja, šalješ od drugog karaktera iz tvoje tabele i tako redom. Probaj nešto pa javi gde zapinje. Tabelu možeš da smestiš i u interni EEPROM, a ako je tekst promenljiv, napravi promenljivu tipa niz (array) i, naravno, dobro prouči PBP uputstvo.

Pozdrav.
Sinisha
[ yt1nvs @ 29.10.2012. 19:29 ] @
Vec sam resio ,u svakom slucaju hvala sinisa.Malo mi je bilo tesko ukapirati ubacivanje bitova u neku word promenjljivu ali sam sredio to.Ova kola su super jer se ne bavis multipleksom a mogu da rade u BCD kodu ili 8 x 8 matrix imaju serijski out pa mogu se vezati kaskadno kako bi se dobilo vise polja za neki recimo scroll.Intezitet svetla dioda se podesava hardverski + soft.Ja ih imam kao free sample ali treba naci gde ih ima kod nas sa manjom cenom.
[ shpiki @ 29.10.2012. 19:49 ] @
Okaci ovde resenje, moguce da jos nekom zatrebaju...