[ esop75 @ 01.11.2012. 20:27 ] @
Želim skinuti windovs xp i staviti ms dos jer želim napraviti od starog kompa kompjutersku kasu koja radi sa programom za kasu na ms dosu.
Stari komp je Intel celeron 500Mhz, 128 MB RAM-a, 10 GB hard, sa cd romom, disketarom i mrežnom karticom.
Kako da to napravim?
Gdje mogu skinuti ms dos?
Kako napraviti instalacijski cd ili disketu?
Kako da obrišem windovse?
[ Miroslav Cvejić @ 01.11.2012. 22:44 ] @
Instaliraj DOSbox.
[ calexx @ 02.11.2012. 00:19 ] @
Koliko znam, ms-dos i dalje nije besplatan ali ima više free dos verzija. U svakom slučaju možeš da iskoristiš 2GB harda (po particiji) jer FAT ne vidi više od toga. Samo skini neki free dos, napravi disketu/diskete, pokreni prvu i prati uputstva. Ako nemaš iskustva sa dosom, neka ti pomogne neko ko ima ili opet pitaj pa da nastavimo.
Zašto ne kasa pod nekim drugim OS-om? Skoro sam video i kase pod linuxom pa ne vidim zašto bi neko danas koristio dos. Jeftin program?
[ esop75 @ 02.11.2012. 16:14 ] @
Zato jer mi kasa treba za posao, a kada je za posao treba imati original windovse kupljen i nasljovljen na firmu.
Imam program koji radi na windovsima i dosu, a ne bih htio platiti windovse, a na starom kompu ne bih mogao instalirati sedmicu ili osmicu.
Gdje mogu downloadirati dos i kako napraviti cd ili disketu za instalaciju?
[ Miroslav Cvejić @ 02.11.2012. 16:19 ] @
DOSbox na linuxu?
[ calexx @ 02.11.2012. 17:10 ] @
Počni od http://www.freedos.org/ a ako nešto ne radi, proguglaj još neki free dos.