[ jaguarr @ 03.11.2012. 08:08 ] @
zdravo, interesuje me da li moze da se postavi sifra na control panel? ako moze kako se to radi? hvala
[ maksvel @ 03.11.2012. 09:02 ] @
Običan korisnik svakako ne može puno toga da uradi iz CPanela. Ako hoćeš da uopšte ne može doći do njega, progooglaj za SteadyState, iz njega može da se ukloni.
[ jaguarr @ 03.11.2012. 09:30 ] @
ne bih da ga sakrijem skroz, moze li to da se sredi sa standardnim nalogom i administratorskim nalogom (ako moze kako )?
[ citizenx @ 03.11.2012. 21:07 ] @
to sto ti hoces moze da se uradi pomocu politike grupe. odnosno lokalne politike grupe posto pretpostavljam da si u radnoj grupi i da ne koristis domen
1.WIN+R kako bi otvorio run prompt
2.ukucaj "gpedit.msc" (bez navodnika) i lupi ENTER
3.kad se otvori prozor local group policy, idi na User Configuration/Administrative templates/Control panel
4.sa desne strane idi dvoklik na "prohibit access to the control panel"
5.vecina bi odabrala disable, ali ja mislim da treba odabrati enable, jer u prevodu ta politika glasi ovako "Ukljuci iskljucivanje pristupa kontrol panelu". Microsoft je napravio te politike tako da moras dobro iscitati Description kako bi znao sta koja politika radi i na koji nacin se ukljucuje/iskljucuje.
6.restartuj racunar i trebalo bi da nema control panel-a na listi. Ako slucajno ima, pokusaj sa Disable

EDIT: To sto hoces sa sifrom da zastitis pristup CP-u mislim da je neizvodljivo...Mozda jedino sa regeditom, ali i to je pitanje...
[ jaguarr @ 04.11.2012. 07:57 ] @
hvala, probacu to ako ne uspem sa standard user account