[ bperic83 @ 05.11.2012. 09:54 ] @
Imam problem sa ovim monitorom, doduse ima vec skoro 6 godina pa je to moguci razlog, ali rekoh da pitam ako neko zna da li je moguce srediti to nekako bez kupovine novog. Dakle, problem je sledeci: prilikom ukljucenja kompa ili "budjenja"iz sleep moda, sistem se dize, cujem to u pozadini, ali monitor je crn. Treperi lampica na monitoru, kao da je na standby-u, ali slike nema. E sad, nakon nekog vremena koje varira od 5 minuta pa i do 20 minuta slika se stvori, kao da sam tek tad ukljucio monitor. Slika je skroz ok, jedino sto se odprilike svaki deseti put desi da je rezolucija promenjena na minimalnu mogucu. Ostalo sve radi, jedino sto ima to "kasno paljenje":)

Da li je moguce to nekako srediti ili da pocnem polako da se oprastam od njega? Ili je mozda nesto sto nece unistiti monitor, ali ce me nervirati dok ne kupim novi? :D

Pozdrav,
Boki
[ mladenpotic @ 08.11.2012. 06:57 ] @
Elektroliti u napajanju su losi. Ako si koristio lemilicu nekada rasturi monitor i promeni naduvane elektrolitske kondenzatore.

Googlaj, ima o tome dosta na netu, cak i slike svega....
[ bperic83 @ 08.11.2012. 08:10 ] @
Hvala :) nasam sam par tekstova na tu temu, tako da ce danas-sutra da padne rasklapanje monitora, pa kupovina novih kondenzatora i lemljenje :) Hvala jos jednom, pa javljam tamo negde za vikend kako je prosla popravka :D