[ dejan1972 @ 06.11.2012. 07:30 ] @
Nove brzine Telekom Srbije! Net 5,10,20mbit!
Kako vam rade ove nove Net brzine?Da li su brzine stabilne?

Net 5,10,20
[ vkoja @ 06.11.2012. 09:14 ] @
Kazu da ima dosta oscilacija u brzini , sad koliko je to tacno neka potvrde koji koriste..
[ calexx @ 06.11.2012. 09:28 ] @
Napisao sam da u poslednje vreme slabije koristim internet a i to mi je rezerva ... ajde sada ću da se prebacim na ADSL pa ću danas-sutra da proveravam kako radi.
[ vkoja @ 06.11.2012. 09:32 ] @
To nebi bilo lose ..
[ Gunslinger @ 06.11.2012. 09:36 ] @
Za sada prilično dobro i konstantno. NET 10:


[ snake.plissken @ 07.11.2012. 11:33 ] @
Hoću da uzmem 10 mbit, pa ako još neko može da potvrdi kakva je brzina, stabilnost veze
[ STTP @ 08.11.2012. 23:35 ] @
Da li ove brzine daju bez ugovorne obaveze za 24 meseca? Prikazali su cene samo sa tom ugovornom obavezom verovatno na ovaj nacin hoce da zadrze korisnike. Takodje cena net 10 bez ugovorne obaveze od 24 meseca bi verovatno odgovarala ceni click 4 paketa a download je 2.5 puta veci i upload za 0.5...
[ Aleksandar Đokić @ 08.11.2012. 23:45 ] @
moje brzine mozes da vidis u temi
http://www.elitesecurity.org/t457176-Telekom-Srbija-brzina
[ Gunslinger @ 09.11.2012. 08:56 ] @
Citat:
STTP:
Da li ove brzine daju bez ugovorne obaveze za 24 meseca? Prikazali su cene samo sa tom ugovornom obavezom verovatno na ovaj nacin hoce da zadrze korisnike. Takodje cena net 10 bez ugovorne obaveze od 24 meseca bi verovatno odgovarala ceni click 4 paketa a download je 2.5 puta veci i upload za 0.5...

NET brzine daju samo na ugovor od 24 meseca.
Bez ugovorne obaveze se mogu uzeci samo CLICK paketi. Pitao.
[ Aleksandar Đokić @ 10.11.2012. 03:38 ] @
iskreno ja necu uzeti vise nista sto je ugovorom vezano...
[ snake.plissken @ 11.11.2012. 14:47 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
moje brzine mozes da vidis u temi
http://www.elitesecurity.org/t457176-Telekom-Srbija-brzina


Zar je ovako loše?Ne mogu da verujem.Mislim da je tebi linija nešto zajebana ;)
[ Lavlja_Jazbina @ 11.11.2012. 14:58 ] @
Citat:
do 20/1 Mb/s

Ovo sa DO postaje glavna smicalica obmane.
[ calexx @ 11.11.2012. 16:04 ] @
Kao i u svakoj teoriji zavere, važno je da se odmah objasni gde je zec. Svi paketi koje koristimo i spadaju u jeftine u principu imaju to DO u opisu i niko ne garantuje brzinu. Ova tri paketa su baš tako i ponuđena, relativno velike brzine po ceni dosadašnjih sporih paketa i uvek je dobro da korisnik koji ne zna kakva mu je linija prvo uzme manji paket pa proba i onda odabere brži. Ne može neko na 4 ili 7km od centrale i sa raspalim kablovima da uzme DO 20 i posle se buni. Bar Telekom dozvoljava promenu brzine pa se lepo pred kraj meseca proba neka veća i onda odluči za veće brzine.

DO 10:

[ Aleksandar Đokić @ 11.11.2012. 16:45 ] @
calexx nije teorija zavere, veliki broj ljudi (pogotovo na najnizem paketu) ima problem
[ calexx @ 11.11.2012. 17:17 ] @
Jedno je ako neko planski nudi prevarantske pakete u kojima će moći da zavlači zbog dva slova u imenu paketa a drugo da li radi dobro ili ne. Zbog milion mogućih razloga internet može da radi loše, od same parice do nekog podešavanja na dslamu. Nešto može da bude greška koja se teško rešava, nešto i nemar ili neznanje onih koji su to uradili. Ja sam koristio nekoliko godina Sezam a onda prešao na Telekom samo zbog tri meseca fraj i wireless rutera ali nikada nisam imao nikakve primedbe, osim jedan kratak period kada Sezam i Telekom nisu rešili neke interne kombinacije. Ja sam poseban slučaj, nova digitalna linija na maksimum 300m od nove centrale pa tu ne može da brlja a znam prave ljude na pravim mestima i uvek mogu da rešim problem bez čekanja na procedure koje dovedu do nerviranja.
Na tvom mestu bih dosađivao korisničkom servisu pošto pretpostavljam da si sigurno sve proverio i nije problem kod tebe. Koliko god oni to hoće da prebace na tvoju stranu, uvek će na kraju da se pojavi neko ko se razume i može da nađe rešenje. Ako si ipak odlučio da menjaš (ADSL) provajdera ... dobro razmisli jer mi ti tvoji problemi deluju kao da su izvan kontrole provajdera pa će rešenje da bude opet isto kao što bi i sada bilo.
[ Lavlja_Jazbina @ 11.11.2012. 21:14 ] @
Pa vec na onom primeru se vidi 1mb/s manjka.Ako daju paket,dobar dan da vidimo,a vi ste predaleko to nece
raditi,a ti,pa da razmislim.Uvek neka magla.A liniju koju sam platio 97* 3000dm zbog permutracije od 100rsd
oni mi salju tuzbu pred iskljucenje.Nije to HDD pa da 1T JE 930 MB.Isti je i vip sa 7mb/s,znas kada,nikad a ni tad
u naj idealnijim uslovima.Samo obecanja i marketinska obmana.I kazi mi,da li 20mb/s mozes proturiti kroz telefonski kabal?
Manje brzine nisu problem ali na vecim cu videti.Uyecu 10mb/s jer je ista cena sa klik4 koji imam godinama.
[ bane4444 @ 11.11.2012. 21:52 ] @
Da li mozes ili ne mozes progurati neku brzinu mogu da ti kažu samo oni iz Telekoma, ili ako si IT guru pa znaš da čitaš podešavanja iz svog rutera :D
[ kristina990 @ 26.11.2012. 19:13 ] @
...ja sam danas podneo zahtev za net5,kad već nema u ponudi onog paketa brzine 1,5 po 50% nižoj ceni onda za iste pare imam net5 brzine do 5mbit(očekujem 4,3-4,5)...
[ Ljubo46 @ 26.11.2012. 23:08 ] @
Samo da prenesem moje iskustvo. Ja sam u nedelju bio pod speedom (SpeedUp) 6/1 i adsl mode mi je uvek bio T1.413 zato što mi jedino tu nije prekidao upload. Brzina mi je na SpeedUp uvek bila stabilna 100% i down i up. Medjutim, NET5 mi je stigao danas i SNR margin za upload mi je pao sa 16 na 8 dB a brzina uploada je 0,5 MBit/s inače veoma nestabilna brzina koja varira. Kad sam vratio na standard ADSL2+, SNR za upload se povećao sa 8 na 15 dB i upload radi na oko 0,9 MBit/s. sa vrlo malo oscilacija.
Download nije problem ni u kom slučaju, samo mi je bitan upload da radi kako treba.
[ Aleksandar Đokić @ 27.11.2012. 00:01 ] @
stavi ADSL2
[ Sasa Kostic @ 04.12.2012. 13:49 ] @
Citat:
STTP:
Da li ove brzine daju bez ugovorne obaveze za 24 meseca? Prikazali su cene samo sa tom ugovornom obavezom verovatno na ovaj nacin hoce da zadrze korisnike. Takodje cena net 10 bez ugovorne obaveze od 24 meseca bi verovatno odgovarala ceni click 4 paketa a download je 2.5 puta veci i upload za 0.5...


Samo uz ugovornu obavezu od 24 meseca.
[ Sasa Kostic @ 04.12.2012. 13:51 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
do 20/1 Mb/s

Ovo sa DO postaje glavna smicalica obmane.


Tako zvuci, al' radi se o tome da ne mogu da garantuju brzinu posto ima i drugih tehnickih faktora kao sto je kvalitet telefonske linije. Meni npr od 5MBit ide do 4.3MBit sto je meni pristojno i ok.
[ Sasa Kostic @ 04.12.2012. 13:53 ] @
Iskustvo:

Danas sam zvao telefonom 9818 i nakon par pitanja, tipa broj LK adresa itd.. pres'o sam sa 1.5 na 5 MBit i nakon pola h mi je stvarno i povecana brzina. Ugovor ce da stigne na kucnu adresu za DO 72h tako da je meni iskustvo pozitivno.
[ vkoja @ 04.12.2012. 13:58 ] @
A da li ti je istekao stari ugovor , i da li si bio pod ugovorom ?
[ Sasa Kostic @ 07.12.2012. 13:38 ] @
Prvo smo imali ugovor na godinu dana, pa je to isteklo sad letos. I onda sam video ovu promociju na sajtu, pozvao 9813, prebacili me na 9818 i sredili smo preko telefona sve za 20 min. Za par min posle se i povecao protok.
[ SlobaBgd @ 19.12.2012. 09:25 ] @
Šta se dešava kad istekne ugovorna obaveza? Da li cena ostaje ista ili se povećava? Moram li, da bih zadržao istu cenu za isti paket, opet da potpisujem ugovor na dve godine?
[ calexx @ 19.12.2012. 10:07 ] @
Ko zna kakve će brzine i cene da budu kroz dve godine pa ja i nisam razmišljao o tome. Ipak, pošto ovo nije akcija ... platiš cenu nižeg paketa ili 50% od pune cene, ne vidim šta bi mogli da mi promene kada istekne ugovorna obaveza. Da spuste na manji paket ne mogu, da promene na neki klik 1 ili slično ... ne vidim kako i zašto bi to mogli da urade. Ako na kraju ugovora bude postojao bolji paket, sigurno ću da promenim, ako ne bude postojao onda ću da potpišem novi ugovor. Usput, kada sam potpisivao ovo, rekli su mi da u svakom trenutku mogu da pređem na Box ali mi trenutno nije potreban novi postpejd pa ću da sačekam da istekne ugovor na ovom postpejdu i onda će i Box da bude u igri.
[ markomix @ 19.12.2012. 12:10 ] @
Telekom bi trebao da poveca brzinu za box pakete na bar onaj do 10, ako nece da daju koliko veza moze da izvuce. A i za fiksni bi bio red da stave da su besplatni pozivi u njihovoj (fiksnoj) mrezi ili bar lokalni pozivi - ovo su trebali jos odavno da urade i to nevezano za box paket. Jer gledano sa strane, box paketi deluju zanimljivo samo onima kojima treba dobar paket za mobilni.
[ calexx @ 19.12.2012. 12:38 ] @
Verovatno nije tako zbog Box 4 paketa koji imaju IPTV a i dalje važi da uz IPTV ne može preko 6Mbps. Ovo za besplatne razgovore će možda morati da uvedu kada bude moguće prebacivanje broja u druge mreže (što je zbog Telekoma za sada odloženo), SBB ima besplatne razgovore u svojoj mreži a i jeftiniji je onima koji već koriste njihove usluge.
[ snake.plissken @ 19.12.2012. 15:59 ] @
Evo da odgovorim samom sebi...posle malo više razmišljanja ipak sam uzeo net10 paket pa evo moje brzine.Javiću ako bude problema.Za sada ide sasvim lepo Brzine su u okvirima za adsl tj. uz postojeći overhead.Od ovog mislim da nemože biti puno više..

[ calexx @ 19.12.2012. 16:10 ] @
To je valjda to, kod mene je slično.



SBB paket 10/1 je ipak malo bolji.

[ snake.plissken @ 19.12.2012. 18:41 ] @
Pa brzina je bolja na kablovskom zbog overhead-a koji je u kablovskim mrežama dosta manji nego na adsl-u.Ne zato što to tako Telekom ili SBB žele, nego zbog same tehnologije mreže kroz koju se daje internet.Meni je mnogo bitnija stabilnost veze nego malo bolji overhead.Koristio sam usluge jednog kablovskog operatera čije ime ne bih ni da spomenem i gde sam imao užasno razočaravajuće iskustvo, tako da nikad više kablovski net!Telekom je do sada uvek držao stabilnost i kvalitet na 100%, barem u mom slučaju, ali videćemo dali će tako i ostati
[ iandess @ 20.12.2012. 14:48 ] @
Zadnje dve godine sam koristio Telekom ADSL od 4mbps, uz neki ugovor to mi je bilo 1500 rsd i bio je neverovatno stabilan, prosto na moje iznenadjenje.

Poučen tim iskustvom, uzeo sam net 10 pre nekih nedelju dana i dalje radi poprilično stabilno. Svaki dan merim na speedtestu i brzina varira u bukvalno 0.01, svaki put mi izmeri oko 8.73. Razumem da zbog overhead-a teoretski mora da bude manje od 10mbps, tako da je ovaj rezultat zadovoljavajući.



Čitao sam malo po netu za taj overhead i kažu da je maksimalni najbolji slučaj da brzina bude 87.13% od deklarisane brzine. Kod mene je čak i bolje od najboljeg slučaja zato što mi je ~87.3% efektivna brzina :D

Download šiba po 1MBps lagano.

E sad kapiram da to najverovatnije zavisi od centrale do centrale, tako da sigurno ima i ljudi kojima ne radi dobro Telekom, ali moja iskustva u zadnje 2+ godine su pozitivna.
[ snake.plissken @ 20.12.2012. 19:18 ] @
I dalje stabilna brzina.Bez "neobjašnjivih" prekida

[ .markec. @ 21.12.2012. 20:32 ] @
5mb
[ .markec. @ 21.12.2012. 20:44 ] @
[ snake.plissken @ 25.12.2012. 09:38 ] @
Mozemo potvrditi da su novi paketi stabilni i bez ikakvih problema tako da uzimajte ljudi..
[ Sasa Kostic @ 25.12.2012. 16:42 ] @
Jesu. Nikad nisam imao problem ni sa Click 1 kako li se zvase a ovaj Net 5 mi je trenutno i vise nego sto mi treba da tako kazem.

E da, evo ga test1:

i test2:


[ calexx @ 25.12.2012. 17:38 ] @
Telekom nema potrebe da pilićari jer imaju neuporedivo bolje uslove od ostalih (ne plaćaju portove, link im je po nabavnoj ceni) pa je internet loš uglavnom zbog nečije loše i udaljene parice, žica koje vise po banderama i slično ... ja Telekom ADSL koristim bar 3-4 godine i skoro uvek neki brži paket i nikada nije bilo pada brzine ili problema. Kome ne radi dobro, velike su šanse da tu nijedan ADSL neće da bude bolji.
[ Nelkan @ 01.01.2013. 18:58 ] @
Imam ugovornu obavezu paketa CLICK 1 na dve godine. Godina je vec prosla, ostaje mi jos jedna.
Zeleo bih da predjem na uslugu NET 10, pa me ineresuje da li je to moguce?
Znaci zadrzao bih samo jedan ugovor i to NET 10. Ako treba potpisao bih novi ugovor na dve godine.
Inace sam veoma zadovoljan uslugama Telekoma.
Pozzzzz i sreca Nova godina!


[Ovu poruku je menjao Nelkan dana 01.01.2013. u 20:27 GMT+1]
[ KrkaCiC @ 01.01.2013. 23:37 ] @
Pa pozovi onda korisnicki servis, ili idi do poslovnice,mada sumnjam
[ bachi @ 02.01.2013. 12:07 ] @
S obzirom da prelaziš sa jeftinijeg na skuplji paket, ne vidim razlog zašto ne bi moglo, s tim što ćeš verovatno morati da potpišeš novi ugovor na 2 godine.

No svakako proveri sa MTSom, imaš ih na fejsu i tviteru, pa ih tamo pitaj.
[ Nelkan @ 02.01.2013. 13:25 ] @
Dobio odgovor:
Poštovani,



ADSL – Promo kampanja do 5/10/20 je nova promotivna kampanja usluge ADSL namenjena novim korisnicima i korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza. Podnošenje zahteva za predmetnu kampanju traje do dana 31.01.2013. godine. Ugovorna obaveza je 24 meseca.



Korisnicima koji su pod ugovornom obavezom nije omogućena promena kampanje za trenutno aktuelnu.





S poštovanjem, Telekom Srbija a.d.

www.telekom.rs



[ calexx @ 02.01.2013. 14:51 ] @
Ja sam zato i čekao nekoliko meseci od prethodnog ugovora i nisam hteo da potpisujem drugi dok se ne pojavi nešto normalnije. Deluje mi logično da ne dozvole prelazak sa ugovora na ugovor jer bi svi sa recimo Click 8 gde za 8/1 plaćaju 4236 prešli na Net 10 i za 1899 dobili 10/1 a da ne pominjem tvoj slučaj, sa 1536/256 bi mogao da pređeš na 5/1 za manje para.
To i jeste zamka ugovora, nekad dobiješ dobre uslove, nekad se pojavi mnogo bolje ... ako uzmeš, kajaćeš se, ako ne uzmeš, kajaćeš se. Kada tebi istekne ovaj ugovor, možda u ponudi bude nešto još bolje, onda ćemo mi sa Net 5 da se bunimo što ne možemo da pređemo na taj novi paket. Pod kojim si uslovima uopšte potpisivao Click 1? IPTV ili nešto drugo uz paket?
[ bachi @ 02.01.2013. 15:12 ] @
Kakvi smradovi čoveče...
[ snake.plissken @ 02.01.2013. 19:11 ] @
Ne možeš preći na net pakete sve dok ne istekne ugovor...na žalost Hteo jedan moj drugar isto, ali nam je "tetka" sa 19818 kazala da to nemože!!
[ snake.plissken @ 02.01.2013. 19:12 ] @
Citat:
bachi:
Kakvi smradovi čoveče...


Zato i postoji ugovorna "OBAVEZA"
[ calexx @ 03.01.2013. 00:27 ] @
Možda varijanta da uzmeš Box ... imaćeš 6/1, pretplatu za fiksni i 500/500/1GB mobilni za oko 2700 dinara. Ako sada imaš za taj ADSL i fiksni preko 2k troška, ovo je dobra varijanta ... osim ako nemaš i mobilni pod ugovorom. Samo pazi, posle nema prelaska sa Box ugovora na neki noviji.

Nego ne odgovori, kakav si to ugovor potpisao za 1536/256? Zar neko i to potpisuje ili je bilo još nešto u ugovoru?
[ sinpetrovic @ 03.01.2013. 11:40 ] @
Citat:
Nelkan:
ADSL – Promo kampanja do 5/10/20 je nova promotivna kampanja usluge ADSL namenjena novim korisnicima i korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza. Podnošenje zahteva za predmetnu kampanju traje do dana 31.01.2013. godine. Ugovorna obaveza je 24 meseca.



Koji im je ovo fazon? Pisao sam im prosle godine i dobio odgovor:

Citat:

ADSL – Promo kampanja do 5/10/20 je nova promotivna kampanja usluge ADSL namenjena novim korisnicima i korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza. Podnošenje zahteva za predmetnu kampanju traje do dana 30.11.2012. godine. Ugovorna obaveza je 24 meseca.


Da li ima neko informaciju, hoce li biti nesto posle 31.01 povoljnije ili ce tako na kasicicu produzavati kampanju.


[ espresso @ 03.01.2013. 14:15 ] @
Ako ti ne ističe još ugovor, imaš to isto kod PTT za mnogo manje para i ugovor od jedne godine umesto 2. Ponuda traje do aprila.
[ Nelkan @ 05.01.2013. 21:14 ] @
http://www3.ptt.rs/akcija_adsl_2013/


!!! NOVO !!! NOVO !!! NOVO !!!

PTT NET je i u Novoj godini obezbedio najpovoljnije pakete za svoje korisnike.

U okviru promo ponude nalaze se sledeći paketi:

Paket Cena
6044/1024 Kbps 1.400 din
do 10240/1024 Kbps 1.600 din
do 20480/1024 Kbps 1.900 din


A sada ono o ugovorima i promenama ugovora:

" Da li korisnici koji su već u ugovornoj obavezi sa PTT Net-om, mogu da potpišu promo akciju?

Svi korisnici, nezavisno od ugovora (Opšti korisnički ugovor, Promo 2012. ugovor, automatski produženi Promo 2011. ugovor) mogu potpisati novi ugovor"


[ calexx @ 06.01.2013. 00:47 ] @
Opet je Pošta za nijansu povoljnija od Telekoma ... ali je ovo ipak tema o Net 5, 10 i 20. ;) Možda da se nastavi u nekoj od poštanskih tema?
[ snake.plissken @ 06.01.2013. 19:22 ] @
E pa sad bem li ih...još kako su povoljniji !
[ acamat @ 08.01.2013. 23:26 ] @
NET 20/1




Mogu da kazem da sam zadovoljan, lepo radi vec par dana, download ide do 2,2MB/sec

[ bachi @ 09.01.2013. 07:49 ] @
Ja ne bih bio zadovoljan da plaćam 20/1, a dobijam 17.45/0.86, ali to sam samo ja. :)
[ mirko2109kg @ 09.01.2013. 13:06 ] @
To je jos i super, meni 20-ica radi neznatno "bolje" od 16-ice :( Pre, DL je isao do 1.6. Sada , ako ugledam 1.8 ja sam srecan :) Ali ono bolje je pod navodnicima jer mi sada puca konekcija, bar 3 puta dnevno. To pre nije bio slucaj. Parametri su u redu, instalacija uredna. A Telekom je u mom naselju kompletnu infarstrukturu radio pre jedno 5 godina (kablovi, centrala... the whole shabang).

Sto se placanja tice, ni ja nisam zadovoljan sakacenjem, ali alternative nemam. (Imam, mobilni net, ali ja to ne racunam u broadband ;) )
[ acamat @ 09.01.2013. 20:15 ] @
Obzirom na samu ADSL tehnologiju prenosa podataka, gde su gubici sasvim normalna stvar, gde 1000 parametara utice na kvalitet protoka, ovo je nesto sasvim korektno. I ti platis HDD od 500Gb, pa ih nigde nema. Svi znaju da je to 500.000.000.000 bajta (pa se dele sa 1024, pa sa 1024, pa sa 1024 i dobijes stvarnih 476Gb). Ocito se najvise bune oni koji nisu videli "cari" Dial-up konekcija sa kraja 90tih. Inace na ovih 20/1 moze da radi 150 racunara komotno, bez zamuckivanja primetnog za krajnjeg korisnika. Meni 1 evro za 1Mbit nije neka cena. Druga stvar je mala plata. A i kukate na Telekom, a on je sve ovo omogucio. Da, bice price o monopolu, ali oni rade i ulazu u infrastrukturu za ADSL po selima. Optika se radi u pojedinim delovima BG-a. Infrastruktura kosta, ali je jeftinija od postojece sa bakarnim paricama, tako da je moguce dati veci protok za iste pare. SBB ista prica, ljudi rade preko svoje infrastrukture. Telekom gde razvuce nov sistem, to radi extra. Vi se bunite, a telefoni uvedeni pre nego sto su i mislili roditelji da Vas imaju, a sada preko tih zica imate ADSL. Malo zahvlanosti za ljude koji su to sve omogucili, jer, da, monopolisti su, mogli su da nam jos uvek prodaju dial-up sate za ogromne pare, plus da zaradjuju na impulsima, ali su nam omogucili brz pristup (mnogi u svetu nemaju ni ovoliko) za manje pare. Telekom extra posluje, mozete Vi da pricate sta hocete, ogromna je to kompanija.
[ vkoja @ 09.01.2013. 21:34 ] @
Ha , ha ti ili radis u telekomu ili te placaju da lobiras za njih , salim se , cinjenica je to da je to sve ok , ali nije bas sve tako ako cemo posteno sa druge strane ne govorim o kvalitetu servisa daleko od toga servis im je super ali mislim da ipak zaostaju za ostalim zemljama dosta , mislim da su malo stegnuti sto se tice saradnje , mislim na njihove sluzbenike , a posebno ove njihove koji rade u kor. servisu . Vidis kazes uveli su po selima , pa da jesu ali kako , ja sam konkretno sa sela i kimam adsl nesto vise od godinu dana , i vidi kako su nas nasamarili , dosli kod nas i kazu sakupite 100 zahteva i dobijate adsl , sakupimo mi toliko i tek posle godinu dana dobijemo adsl i to bez ikakvih promocija vec po ceni koju i dan danas placam od 4mb 2.122 din. I kada sam otisao kod njih da ima kazem da necu da uzmem adsl oni kazu da moram jer sam se prijavio a to ti je kao da si potpisao ugovor , kao mozes ali moras da platis za dve godine sva zaduzenja , he he . I kao kaze mi onaj njihov u poverenju , ma uzimaj nemoj da se zezas ima samo 100 portova za vas i vise ih nece biti kao nema prosirenja , i dobro poslusam ja njega ne samo ja vec svih 100 nas, kad posle mesec dana izvrse prosirenje na centrali i ovi ostali dobiju po mnogo povoljnijim uslovima , cak su uzeli i od drugih provajdera , i kome sada da se zalim nazalost, sreca sto se sada pojavio ovaj box paket tako da sam uzeo isti i umanjio malo troskove. Neznam kako je po vecim gradovima u srbiji ali ovde u mom gradu , toliko su neljubazni da je to katastrofa , samo cekaju da te otkace jer znaju da drze nazalost monopol i svi ti koji su zaposljeni u kor. servisu nazalost imaju zaledjinu.
[ acamat @ 11.01.2013. 00:24 ] @
Pazi, iskustva su razlicita. Ne radim u Telekomu, niti lobiram. Kod nas su uveli cak i IPTV u selima koja su po 15km od grada. Ok, mozda kod nas imaju neka cvorista sa optikom koja im vrse posao, mada, jug, tesko. Svi su zadovoljni, a drugi masovno prelaze kod njih. Sto se tice korisnickog servisa tu su konstantni. Od jutra mrze ceo svet, od 12h i sebe. Drzavna firma, a moraju da rade, razumem ih :). Jednom sam se osecao krajnje neprijatno kada je teta koja tamo radi bila neverovatno ljubazna. Serviseri kod nas su stvarno ok likovi koji znaju svoj posao. Tu je i extra dosadni 0800/100-100 (halo, prijavljujem da mi je pregoreo ruter u grmljavini da bi mi zamenili novim, mozete li da posaljete servisere - gospodine, prijavljujete smetnje na ADSL-u? - ne, prijavljujem da mi ne radi ADSL - u redu, iskljucite ruter i ukljucite ga ponovo, da proverimo - WTF??? (a onda koraci imate li antivirus, jeste li probali na jos nekom racunaru) - (u pocetku mi bilo smesno, ali posle je postalo iritirajuce) prijatelju, stani, ko brata te molim, bila je grmljavina sinoc, niko nije bio kuci, ruter ostao ukljucen, kad sam se vratio smrdela soba na paljevinu, ruter definitivno ne radi, ne svetli ni jedna lampica o kojoj mi uporno pricas, ajde, leba ti, napisi nalog da mi zamene ruter, ostareh pored vase procedure - dobro, poslacemo servisera - ama, neka donese nov ruter.... naravno, dolazi serviser bez rutera i konstatuje da mi je grmljavina ubila ruter i pizdi na korisnicki servis sto mora da se vrati do centrale po novu opremu, nisam ni morao da mu pricam, vec je znao :) Slazem se da nije kao u nekim zemljama, ali obzirom na plateznu moc gradjana i velicinu same zemlje, solidno je. A i sire po gradu onaj besplati HG520 internet :)
[ acamat @ 14.01.2013. 12:44 ] @

Brzina raste :)
[ snake.plissken @ 16.01.2013. 03:43 ] @
Kakve sad daju modeme telekomovci uz ove net pakete?
[ .markec. @ 18.01.2013. 19:32 ] @
imam net 5 brzina skidanja mi je oko 510kb/s. da li bi brzina trebala da bude veca?

[Ovu poruku je menjao .markec. dana 19.01.2013. u 22:28 GMT+1]
[ DjordjeGeo @ 19.01.2013. 09:16 ] @
Ne.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 20.01.2013. u 09:57 GMT+1]
[ calexx @ 20.01.2013. 09:02 ] @
To je otprilike brzina koju možeš da imaš.
[ snake.plissken @ 21.01.2013. 11:07 ] @
Evo kod mene sad Net5

Beocity speedtest pokaže 4284 kbps što je 535.5 kb/s

[ snake.plissken @ 31.01.2013. 23:26 ] @
Telekom je zvanično od 1. februara uveo VDSL2 tako da sada imamo mogućnost za 100/3 mbit ADSL...
NET paketi su sada pojačani sa dodatnim paketima NET30, NET50 i NET100

http://www.open.telekom.rs/hom...temp=0&sid=176&id=1449
[ KrkaCiC @ 31.01.2013. 23:31 ] @
A da li ce parice i kablovi dozvoliti recimo 50 Mb/s
[ Miroslav Jeftić @ 31.01.2013. 23:52 ] @
Možda ako ti je centrala ispod prozora
[ easyyu @ 01.02.2013. 00:21 ] @
Kako sam ja upoznat..uvodi se vise linija..i radi se load balancing.
Mada sigurno postoji i drugo resenje!
[ snake.plissken @ 01.02.2013. 07:18 ] @
Meni je drago da više nismo na dnu liste zemalja sa najsporijim internetom.Sada smo bliski sa rumunima, mađarima, bugarima kojima je 100 mbit "default"
Cene još nisu za srpski džep ali biće i to vremenom jeftinije, moraće!
[ Hulkara @ 01.02.2013. 19:50 ] @
Pomoc neko ako moze,danas sam uzeo adsl 5/1 mbs tj samo sam produzio ugovor i tako devojka sa kojom sam obnavljao ugovor mi je rekla da ce internet odma da stupi na snagu,medjutim od kad sam dosao kuci internet puca na svakih 1-2min uz to max brzina je bila 3mbs umesto 5,molim vas pomoc neka
[ djnik @ 01.02.2013. 22:01 ] @
To što ti puca konekcija moraš da vidiš sa tehničkom podrškom. Paket
koji si uzeo ima brzinu do 5 bm, tako da je možda i ok što i,aš 3 mb.
[ buksnatata @ 01.02.2013. 23:15 ] @
da paket je do, nemas osnova da se bunis citaj ugovor.
[ Hulkara @ 02.02.2013. 08:31 ] @
Ja nisam napisao da je toliki problem sto mi je 3mbs,nego sto mi puca net na svakih 2 minuta od kako su mi povecali net
[ calexx @ 02.02.2013. 08:47 ] @
Moraš da probaš razne adsl modove pa ako nijedan ne radi, onda pozovi podršku. Da li si ispravno povezao sve tj nemaš nijedan telefon pre splitera? Daj da vidimo parametre veze, možda si predaleko od centrale pa i ne može bolje.
[ Hulkara @ 02.02.2013. 09:33 ] @
Pa ja sam imao 4 god onaj click 1 internet ,i maltene nikad nisam imao problema,i do juce ih nisam imao,al od kako sam "dobio" ovaj nov net,imao sam problema dosta,evo sad se sredilo nesto,nisam dobio dc od jutros i evo sad opet pocelo da se gasi pali
evo ti slika od huawei-a gde mi psie da g.dmt moze samo 2,5mbps

http://www.dodaj.rs/f/20/i1/oyCs6NB/huawei.jpg , jel to nesto do modema ovog sto imam vec 4 god ili do necega drugog?
[ calexx @ 02.02.2013. 10:30 ] @
Probaj ADSL2+, probaj All pa proveri koliko onda pokazuje. Po ovome si na skoro 3km od centrale ali bi trebalo da imaš tih 5Mbps osim ako parica nije previše loša. Ako ni na ona dva ne pokaže više, pojuri tehničku podršku Telekoma da ti provere liniju. Ipak, paket u imenu ima ono do 5/1 što znači da to zavisi od još nekih uslova. Ne možeš da porediš 1Mbps i 5Mbps, nije to isto i ne radi svuda isto.
Nisi odgovorio da li je instalacija po propisu tj da li imaš neki telefon pre splitera. To može da bude razlog pucanja konekcije.
[ Hulkara @ 02.02.2013. 10:37 ] @
Evo upravo je bio covek is servisa i zaminio mi modem,bilo je do toga,samo mi treba ako mozes da mi kazes kako da menjam adsl mode na ovom novom modemu huawei hg532e
[ calexx @ 02.02.2013. 10:43 ] @
Ne diraj ništa ako dobro radi. To je obično negde u Basic pod ADSL pa potraži, nemam taj ruter. Koje parametre sada pokazuje?
[ Hulkara @ 02.02.2013. 10:59 ] @
nemam vise tu opciju adsl mode na ovom novom modemu,na koje parametre mislis?
[ Hulkara @ 02.02.2013. 11:03 ] @
ponovo sam poceo da gubim konekciju...............a ono LAN1 na modemu non stop treperi
[ calexx @ 02.02.2013. 11:13 ] @
Ta dioda i treba da treperi, ona pokazuje da ima saobraćaja. Ne valja ako trepere neke druge. Parametri su ono što si postavio neku poruku ranije.
[ Hulkara @ 02.02.2013. 11:30 ] @
evo http://www.dodaj.rs/f/2W/SU/2bPfTkfP/huawei.jpg
[ MyWay @ 02.02.2013. 11:48 ] @
Kako i ne bi gubio kad ti je SNR sa kakvih-takvih 7.5 spao na 0.1dB..
Ne znam na osnovu čega je zaključeno da modem/ruter ne valja pa je zamenjen kad postaje jasno da je linija/kućna instalacija problem, tj nešto unosi veliki šum
[ Nabukodonosor @ 02.02.2013. 12:03 ] @
Jel zna neko jel mogu da predjem na net10 paket ako imam, a imam, iptv? Znam da pre nisu dovoljavali brzi adsl od 6mbita za korisnika iptv-a.
[ agasoft @ 02.02.2013. 12:17 ] @
Hmm.
To moram i ja da pitam.
Ja trenutno imam klik 1, a router pokazuje, zbog IPTV, da imam 7998 brzinu.
Pa ne znam, ako prebacim na paket do 5, hoće li IPTV biti dovoljno, ili će morati da ubrzaju ukupni net.
[ calexx @ 02.02.2013. 12:26 ] @
Ako se prebaciš na paket do 5, podesiće oni šta je potrebno. Za sada nigde ne pišu o varijantama za povećanje brzine uz IPTV, mada ako su imali i imaju ADSL (a ne VDSL) ponudu i do 20, možda bi mogli. Verovatno će sada da uđe u priču neki IPTV paket uz VDSL ... a možda neko to tačnije zna. Da li je ovde još uvek neko iz Telekoma ko je bliži informacijama?
[ rdragan79 @ 02.02.2013. 12:50 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Jel zna neko jel mogu da predjem na net10 paket ako imam, a imam, iptv? Znam da pre nisu dovoljavali brzi adsl od 6mbita za korisnika iptv-a.


Ovako, imao sam pre click4+iptv, ugovori su istekli, potom sam potpisao ugovor za net5, juce sam online podneo zahtev za net10 i prebacili su mi brzinu do 10, IPTV i dalje radi a net je 10.

[ Nabukodonosor @ 02.02.2013. 13:33 ] @
Hvala lepo. Sad cu da ih zovem.

EDIT: Ne rade. :(
[ rdragan79 @ 02.02.2013. 13:48 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Hvala lepo. Sad cu da ih zovem.

EDIT: Ne rade. :(


Sve sam uradio online preko njihovog sajta, nisam dao saglasnost za realizaciju maximalne moguce brzine u slucaju nemogucnosti zahteva.
Proveri samo teoretsku max. mogucu brzinu.

Btw, nazovi ih na 19813, ti bi trebalo da rade.

[ agasoft @ 02.02.2013. 14:47 ] @
Kako da se proveri maksimalna?
Ne vidim slike...
[ Nabukodonosor @ 02.02.2013. 15:14 ] @
@rdragan79
Ne rade ni na drugom servisu. Ovako to kod mene izgleda.




Probao sam online, ali mi kao mogucnost daje samo Net6 paket.
[ rdragan79 @ 02.02.2013. 16:06 ] @
Citat:
agasoft: Kako da se proveri maksimalna?
Ne vidim slike...


Na stranici rutera/modema imas Max. Bandwidth Down/Up(kbps) (to je teoretski max. moguca)

Citat:
Nabukodonosor: @rdragan79
Ne rade ni na drugom servisu. Ovako to kod mene izgleda.
Probao sam online, ali mi kao mogucnost daje samo Net6 paket.


Ja sam imao vrednost Max. Bandwidth Down/Up oko 16000, pa je pocela da se zamrzava i kocka slika na iptv-u
zvao sam ih svaki drugi dan, dosli su da kontrolisu instalacije, menjaju modem, na kraju su menjali paricu i eto 24000
[ agasoft @ 02.02.2013. 16:28 ] @
Hmm.
Ja imam modem pireli, evo ovako piše sa sve aktuelnm software-om
P.DGA4010G_1.18-Telekom_Serbija_TR069_A



Ne znam u kojoj opciji da vidim max?
[ Hulkara @ 02.02.2013. 16:51 ] @
Sta bi konkretno moglo da pravi taj problem ili ti šum,i koliko bi ustvari trebao da mi bude taj downstream SNR?
[ Nabukodonosor @ 02.02.2013. 18:02 ] @
Citat:
Ja sam imao vrednost Max. Bandwidth Down/Up oko 16000, pa je pocela da se zamrzava i kocka slika na iptv-u
zvao sam ih svaki drugi dan, dosli su da kontrolisu instalacije, menjaju modem, na kraju su menjali paricu i eto 24000


Y*ebiga, kako da ih iscimam da mi zamene paricu...
[ rdragan79 @ 02.02.2013. 18:24 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Y*ebiga, kako da ih iscimam da mi zamene paricu...


Ja sam imao realan problem sa iptv-om od prvog dana, kod mene je Interleaved mod resio problem na nekih godinu dana i onda odjenom je opet pocelo
kockanje i vremenom sve vise kockanja, da je postalo maltene negledljivo, merili su i signal u centrali i sta ti ja znam sta nisu radili i na kraju su rekli da ce to da urade i
za koji dan telefon nije bio u funkciji na nekih 30tak minuta, penjali se na banderu i kada su startovali ponovo nova vrednost i sve je bilo ok.


[ agasoft @ 02.02.2013. 19:09 ] @
Evo ovako:
Našao sam:
Attainable Rate (Kbps):
30489.062
818
Baš sam se iznenadio...
Ako je to to...
[ MyWay @ 02.02.2013. 19:26 ] @
@Hulkara: svašta može da utiče - ti proveravaj neko vreme kolika je vrednosti prekontroliši svoju instalaciju, otkači sve druge telefone i sl pa proveri margine.
Ukoliko je i dalje loše, onda je smetnja u kablu pa prijavi smetnju.
[ burex @ 03.02.2013. 01:59 ] @
Brzine do 100Mbit:
http://www.open.telekom.rs/hom...temp=0&sid=176&id=1449

Gde ovo ima?
[ Hackman @ 03.02.2013. 02:37 ] @
Telekom je zvanično od 1. februara uveo *(VDSL2:
http://en.wikipedia.org/wiki/V...peed_digital_subscriber_line_2 )*
tako da sada imamo mogućnost za 100/3 mbit ADSL...
NET paketi su sada pojačani sa dodatnim paketima NET30, NET50 i NET100 :)

Da li se zna koliko će nas to zadovoljstvo stajati
[ Hattalasat @ 03.02.2013. 08:25 ] @
http://www.open.telekom.rs/hom...temp=0&sid=176&id=1449
[ calexx @ 03.02.2013. 08:59 ] @
Ne vidim da nude 100/3, maksimum je 100/2. Inače će biti moguće da se izvuče dobra brzina kod onih koji su blizu a čujem da postavljaju neke uređaje u zgradama pa praktično zgrada ili neki poslovni objekat može da izvuče maksimum. Ako ne možemo da se približimo centralama, one će nama. ;)
[ agasoft @ 03.02.2013. 09:27 ] @
Kakva je tehnologija kod mene, kad mi router ispisuje da je maksimum skoro 30 mbs?
Baš me to iznenadilo..
[ bruno @ 03.02.2013. 10:50 ] @
Zdravo svima,

Interesuje me da li je moguce preci sa Click (dvogodisnjeg ugovora) na nove Net brzine. Ugovor mi traje jos 10 meseci.

Na njihovoj web stranici, koliko sam razumeo, kazu da moze.

Citat:
"Stare Click brzine

Stare Click brzine nisu više u ponudi za nove korisnike. Svi postojeći korisnici Click brzina i dalje mogu da ih koriste, s tim što u svakom trenutku mogu da odaberu neku od novih Net brzina"



Burazer bio u Telekomu 01-of februara negde popodne, pitao ljude na salterima, kazu da jos nista nisu dobili nikakvo obavestenje i da se u svakom slucaju ugovorna obaveza mora ispostovati do kraja.



Zna li iko ista o ovome?
[ Nabukodonosor @ 03.02.2013. 11:04 ] @
Moze. Tako barem kazu ljudi na Benchu.
[ bruno @ 03.02.2013. 11:27 ] @
Hvala Nabukodonosor na odgovoru.

Kao sto rekoh, nama su rekli da ne moze, videcemo sutra, otici cu do njih da jos jednom vidim da li se moze preci sa Click-a na novi Net.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao bruno dana 03.02.2013. u 12:50 GMT+1]
[ Nabukodonosor @ 03.02.2013. 12:07 ] @
Pozovi sutra 19818, ne moras licno da ides, na ovom broju sve mozes da zavrsis, a i vece su sanse da ovi na ovom broju znaju bolje od tih u poslovnici. Sve mozes da zavrsis i online takodje.
[ randa @ 03.02.2013. 13:10 ] @
Ovo meni lici na potajno povecavanje cena, jer ako sada neko placa 1500din za internet (bez ugovora) i odluci se da uzme neki od net paketa, nakon njegovog isteka vise nece mocu da se vrati na cenu od 1500din vec ce biti prinudjen da placa 2000din za internet (bez ugovora).

Drugim rečima, cena interneta bez ugovora je skočila 33 posto.
[ calexx @ 03.02.2013. 14:16 ] @
Pa neka sklopi ugovor i imaće veću brzinu za manje para. Šta sa onima koji su za 4/512 plaćali 2158 a sada za 1999 dobijaju 5/1 i to bez ugovora a uz ugovor još jeftinije? A oni koji su za 6/1 plaćali 3876 a sada za 2599 dobijaju 10/1 ili 8/1 koji je koštao 4236 a sada za 3899 imaju 20/1? A ako uzmu uz ugovor, dobiće još jeftinije ili brže.

E da, niko im ne brani da ostanu na starim paketima i izbegnu to povećanje 33% koje pominješ. ;)

Jedino poskupljenje koje vidim je to da je Net 5 poskupeo sa 1499 na 1549 dinara.
[ easyyu @ 03.02.2013. 16:04 ] @
Citat:
bruno:
Zdravo svima,

Interesuje me da li je moguce preci sa Click (dvogodisnjeg ugovora) na nove Net brzine. Ugovor mi traje jos 10 meseci.

Na njihovoj web stranici, koliko sam razumeo, kazu da moze.

Citat:
"Stare Click brzine

Stare Click brzine nisu više u ponudi za nove korisnike. Svi postojeći korisnici Click brzina i dalje mogu da ih koriste, s tim što u svakom trenutku mogu da odaberu neku od novih Net brzina"



Burazer bio u Telekomu 01-of februara negde popodne, pitao ljude na salterima, kazu da jos nista nisu dobili nikakvo obavestenje i da se u svakom slucaju ugovorna obaveza mora ispostovati do kraja.



Zna li iko ista o ovome?

Ja sam ih isto zvao (jer mi pripadamo Subotickoj opstini) i rekli su da ne moze!
[ Pajica Ristic @ 03.02.2013. 16:20 ] @
da li će biti povećanja brzina i u box paketima, sada kad postoje tehnicke mogucnosti?
[ calexx @ 03.02.2013. 16:57 ] @
Tehničke mogućnosti se nisu promenile, ADSL i dalje može koliko je i mogao a za VDSL će morati da se menja oprema. Čuo sam da će da bude novih Box paketa sa više STB ali verovatno uz neke brže i skuplje pakete. Nešto ne verujem da će uz postojeće, za ovu cenu, da daju VDSL opremu i veće brzine. Možda bude neki ... vBox po većoj ceni i sa većim brzinama.
[ bruno @ 03.02.2013. 17:14 ] @
Citat:
Nabukodonosor:
Pozovi sutra 19818, ne moras licno da ides, na ovom broju sve mozes da zavrsis, a i vece su sanse da ovi na ovom broju znaju bolje od tih u poslovnici. Sve mozes da zavrsis i online takodje.


Hvala na savetu, da budem iskren, nisam ni znao za taj broj telefona.

Odavno mi nista nije falilo sto se tice njihovih usluga. Sve radi fino, e sad sto su malo skupi i sto paketi veze sa vezom nemaju to je neka druga prica.

Pozdrav!
[ bruno @ 03.02.2013. 17:17 ] @
@easyyu
"Ja sam ih isto zvao (jer mi pripadamo Subotickoj opstini) i rekli su da ne moze!"

I ti zvao znaci. Pojma nemam, moguce je da je u pitanju neobavestenost poslovnica po gradovima.

ALi moguce je i da nije dozvoljen prelazak sa Click na nove Net pakete.

U svakom slucaju sve cemo saznati u narednih par dana.
[ easyyu @ 03.02.2013. 19:16 ] @
Citat:
bruno: @easyyu
"Ja sam ih isto zvao (jer mi pripadamo Subotickoj opstini) i rekli su da ne moze!"

I ti zvao znaci. Pojma nemam, moguce je da je u pitanju neobavestenost poslovnica po gradovima.

ALi moguce je i da nije dozvoljen prelazak sa Click na nove Net pakete.

U svakom slucaju sve cemo saznati u narednih par dana.

Javi ovde ako saznas nesto :)
[ fox_87 @ 03.02.2013. 19:51 ] @
Kroz celu temu nigde nisam video da je neko napisao koji se modem dobija uz NET pakete?
[ zivanicd @ 03.02.2013. 19:58 ] @
Citat:
bruno:
@easyyu
"Ja sam ih isto zvao (jer mi pripadamo Subotickoj opstini) i rekli su da ne moze!"

I ti zvao znaci. Pojma nemam, moguce je da je u pitanju neobavestenost poslovnica po gradovima.

ALi moguce je i da nije dozvoljen prelazak sa Click na nove Net pakete.

U svakom slucaju sve cemo saznati u narednih par dana.


Vec postoji na ES tema "Telekomove promocije.... sve na jednom mestu...".

Potrazite i videcete da se korisnici prebaciju sa Click na Net pakete bez problema.

[ calexx @ 03.02.2013. 20:38 ] @
Videli smo i da neki menjaju pakete a kasnije dođe račun za prethodni paket koji je navodno prekinut pre isteka. Dok ne vidim crno na belo, neću da budem siguran.

Što se opreme tiče, uz stare Net pakete daju isto što su i ranije tj ostaju stari uređaji ko ima a za nove nisam siguran, vidim da postoji javni tender Telekoma za nabavku opreme i da će testiranje da bude gotovo krajem marta. Jedino ako možda već imaju nešto provereno, valjda ponuda na sajtu nije data a da nema opreme.
[ burex @ 03.02.2013. 21:11 ] @
Mene interesuje da li sve centrale podržavaju ovo ili ne?
Da li će drugi provajderi da imaju mogućnost da koriste VDSL2 infrastrukturu ili ne?
[ calexx @ 03.02.2013. 21:43 ] @
Koliko znam, u postojeće dslamove se ubacuju VDSL ploče. Onda ostaje da korisnik bude dovoljno blizu centrale ili da ima sreće da mu u zgradu ubace neke uređaje koji praktično omogućuju pun VDSL. Verovatno će i ostali provajderi da dobiju mogućnost da to koriste pod nekim uslovima koji se možda i znaju. Kao što mogu da koriste ADSL, tako će verovatno da bude i sa ovim.
[ burex @ 03.02.2013. 22:01 ] @
Ubacuju se, ili su već ubacili? Nešto mi ovo naprasno došlo na scenu... i naravno provajderi su opet izvisili i Telekom ima head-start.
Imam utisak da ovo neće mnogo ljudi moći uživati... ja na mojem ADSLu ne mogu više od 8MBit da dobijem, iako sam u gradu.
[ calexx @ 03.02.2013. 22:09 ] @
Valjda još testiraju, ne znam da li je ovo samo cenovnik za pokazivanje ili mogu sutra da odem i tražim VDSL. Ako je u toku neki tender za VDSL opremu, moguće je da ovo još ne počinje. Ostali provajderi će da prođu kao i do sada, Telekom ima mnogo manje troškova pa može da ponudi kakve cene hoće a ostaje i dodatni detalj, mnogo više linka koji moraju da nabave.
Verovatno će da bude kao nekada, ubace određeni broj ploča pa ponude nešto i ostalima. Kojom brzinom i kada će one cene da padnu na nivo sadašnjih ADSL cena nem pojma ali se nadam da će sve da ide brzo.
[ easyyu @ 04.02.2013. 13:25 ] @
Citat:
calexx: Videli smo i da neki menjaju pakete a kasnije dođe račun za prethodni paket koji je navodno prekinut pre isteka. Dok ne vidim crno na belo, neću da budem siguran.

Što se opreme tiče, uz stare Net pakete daju isto što su i ranije tj ostaju stari uređaji ko ima a za nove nisam siguran, vidim da postoji javni tender Telekoma za nabavku opreme i da će testiranje da bude gotovo krajem marta. Jedino ako možda već imaju nešto provereno, valjda ponuda na sajtu nije data a da nema opreme.

Da potvrdim, da je sada vec moguc prelazak sa ugovorom (korisnici koji su i dalje pod ugovornom obavezom na Click paketu) na NET paket bilo koji (sa ili bez ugovora) i u Subotickoj mreznoj grupi! NE PLACAJU SE PENALI to sam 2x pitao operaterku! Sve se resi za 5 min preko telefona!
[ Nabukodonosor @ 04.02.2013. 13:51 ] @
Evo sada sam zvao 19818 i kaze mi zena "za Net pakete mora da vam istekne trenutni ugovor koji imate za internet". Toliko od toga.
[ mr. ako @ 04.02.2013. 16:14 ] @
Kakav cirkus! :D (dobri stari Telekom)

[ fox_87 @ 04.02.2013. 18:59 ] @
pitam ih na FB posto nemaju mail ko sav normalan svet,koji modem daju a pazi odgovor

Citat:
Telekom Srbija wrote: "Izdaje se modem koji se u tom trenutku nalazi u ponudi u poslovnicama. Trenutno su to Wi-Fi modemi, ali se svakako po realizaciji zahteva, a pre potpisivanja Ugovora i preuzimanja opreme o tipu modema možete informisati u poslovnici."


ocigledno vrte par modela pa ni sami vise ne znaju sta imaju,a ja hocu da znam tacan model ,ima li modem mogucnost deljenje brzine tj QoS opciju i naravno wifi mi treba.

a provajder mi je jos gori,pitam za MIK kod ,da li placam penale ako zatrazim MIK za prelaz kod drugog provajdera jer mi jos nije istekao ugovor,a oni traze username,da bace na papir sta im se isplaiti da mi odgovore (gde je facepalm kad mi treba)
[ snake.plissken @ 05.02.2013. 09:22 ] @
Da li je neko prešao na neki od novih NET VDSL2 paketa? Da vidimo rezultate sa speedtest..
[ Nabukodonosor @ 05.02.2013. 11:40 ] @
Ko ima BOX paket ne moze brzi net od 6mbita. :(( Bas super.
[ calexx @ 05.02.2013. 11:48 ] @
To je stara priča ali će verovatno uskoro da se pojave neki VDSL Box paketi gde brzina neće da bude ograničena na 6Mbps. Ovi su smišljeni kao 6 i to je to, kao što Net 5 može do 5, tako i Box može do 6. Ako se pojavi neki vBox ili Box2 ili kako to već nazovu, biće i većih brzina. Mada su mogli da ponude i neku varijantu sa bržim pa kome parica koliko izdrži.
[ Vlada55 @ 14.02.2013. 08:37 ] @
Pozdrav ja koristim klik1 paket 1536/256 četiri godine razmišljam da pređem na net 10/1,moje dosadašnje iskustvo sa telekomom što se tiče stabilnosti veze nije bilo nekih većih problema.Za ovaj vremenski period korišćenja možda jedno 3 do 4 puta je nestajala na kratko veza zbog radova na centrali.














[ agasoft @ 14.02.2013. 08:59 ] @
Ja prešao na net5, pre dva dana.
Prezadovoljan.
A pošto je ovo neka nova centrala, bojao sam se, jer su mi već par puta kvarili net, da neće raditi IPTV ili nešto, alia sve je besprekorno, i ja zaista imam tih 5...
[ Vlada55 @ 14.02.2013. 09:34 ] @
Inače kod mene u gradu je počeo sa radom i Targo Telekom ali tek su počeli da rade mrežu nekoliko ulica,pa sad ne znam da li da čekam njih ili veću adsl brzinu od telek.srb.




[Ovu poruku je menjao Vlada55 dana 14.02.2013. u 10:45 GMT+1]
[ snake.plissken @ 14.02.2013. 16:27 ] @
Citat:
Vlada55:


Proveri sa telekomovcima kakva ti je linija, jer ako je loša onda će ti net10 samo praviti probleme, jer veza će pucati svakih 5 minuta...što veća brzina to veći šum i češći prekidi..
[ Hackman @ 15.02.2013. 14:07 ] @
Ja sam kod ptt-a prešao pre par dana na 8 mb, odnosno hteo sam 20 ali se
ruter sinhronizovao na 8. Čak su mi kao dugogodišnjem klijentu na moju molbu
dali bežični tp link ruter, za sad radi odlično i jako sam zadovoljan.
[ snake.plissken @ 17.02.2013. 17:13 ] @
Citat:
Hackman: Ja sam kod ptt-a prešao pre par dana na 8 mb, odnosno hteo sam 20 ali se
ruter sinhronizovao na 8. Čak su mi kao dugogodišnjem klijentu na moju molbu
dali bežični tp link ruter, za sad radi odlično i jako sam zadovoljan.


Promašio si temu...Nas ovde ne zanima ptt nego samo Telekom NET 5,10,20,30,50 i 100 mbit
[ zexoni70 @ 20.02.2013. 12:43 ] @
Dobar blog i sve lepo objasnjeno o VDSL2 tehnologiji.

http://telekomsvet.blogspot.co...-sa-zlatnom-podlogom.html#more
[ snake.plissken @ 20.02.2013. 20:40 ] @
Ja sam već pomislio da ćemo prilično zaostajati za kablovskim internetom, ali ipak ne...vdsl2 tehnologija napreduje i koliko znam za sada ide do maksimalnih 200 mbit što je za današnje vreme i više nego dovoljno .Telekom sad ima zadatak da privuče centralu korisnicima tako što će unaprediti svoja čvorišta i tako svima omogućiti brz internet (ko ima para...hahaha)
[ net10 @ 25.02.2013. 02:24 ] @
Pozdrav. Vidim da se ovde vodi diskusija o novim telekomovim paketima,pa reko da podelim sa vama svoju "muku",iako su neki clanovi vec slicno spomenuli. Naime,do pre par dana (a vec par godina) sam koristio click 4 ,na testu sam dobijao 5/0.87. Sada imam net 10 i brzina je sledeca : . E sad,nikada nisam imao probleme i uvek je internet bio stabilan,ali me zanima da li postoji mogucnost da izvuce i vise od trenutne brzine i da zovem telekom,ili jednostavno treba da se zadovoljim sa onim sto imam?

I evo slika konfiguracije rutera,u slucaju da se moze nesto videti iz toga. http://pokit.org/get/?9be4c7d036846b60283f5406d87eb08f.jpg
[ snake.plissken @ 25.02.2013. 07:48 ] @
To je maksimum za adsl liniju i net10...Više bi dobio sa onim malim roze-belim mt882 modemom ali on nema wifi i ima samo jedan lan i usb..Može se još naći u prodaji za oko 500-800 dinara

Kod mene je slična brzina



[Ovu poruku je menjao snake.plissken dana 25.02.2013. u 09:50 GMT+1]
[ net10 @ 25.02.2013. 16:45 ] @
Hvala puno na odgovoru,vec kad je jeftinije,bolje ista nego nista.
[ snake.plissken @ 28.02.2013. 07:04 ] @
Za veće adsl brzine treba imati dobru liniju bez smetnji kao i kvalitetno odrađenu kućnu instalaciju sa pravilno povezanim filterima za sve telefone u kući kako ne bi dolazilo do prekidanja konekcije.
[ Astmario @ 07.03.2013. 18:49 ] @
Ako bi neko mogao da baci pogled na moje paramtere, daleko sam od centrale, ranije nisam imao ADSL na ovoj liniji, u pitanju je NET10 paket.
Na speedtestu postizem 8,8Mbps down i oko 0,8 za up, na ping testu kvalitet veze varira izmedju A i B.

Brine me SNR kao i broj CRC i FEC gresaka u downstream-u, da li imam razloga za brigu?(renoviram stan, pa nisam u mogucnosti da vidim kako se ponasa u duzoj upotrebi).
I da li je ovo zaista SNR ili se na ovom modemu zapravo radi o SNR margin?
Da li treba da ocekujem pucanje veze i slicno? I da li bi pomoglo prebacivanje sa Fast na Interleaved? I da li to mogu da odradim sam?


[Ovu poruku je menjao Astmario dana 07.03.2013. u 19:59 GMT+1]
[ snake.plissken @ 19.03.2013. 10:09 ] @
Ako ti se ne prekida net više puta na dan onda ne treba da te brinu podaci iz rutera
[ Dragan Krstevski @ 16.05.2013. 22:51 ] @
ovo je net 5-
[ Euronymous @ 17.05.2013. 21:55 ] @
Zelim da prenesem i svoje iskustvo o prelasku na neki od NET paketa.

Odmah u startu da se izvinim svima na malo duzem postu,jer 3 dana je trka,bensedini se grickaju i sl, nemam nista protiv lelekoma (cak sam i radio tamo),imam njihov ADSL od samog pocetka,nikad ali NIKAD nije bilo problema,ali ne lezi vraze


Pre nekoliko dana odlucim da predjem sa click4 na net10 i usput podnesem zahtev za IPTV.
Teta sa 19813 (mislim da je taj bio) kao,nikakav problem,dajte mi samo na fon vlasnika linije da da saglasnost a na kucnu adresu ce vam stici ugovor na potpis. OK. Sve po planu i programu Upitah je za IPTV,kaze to mogu online ili da opet nazovem..

Nije proslo 20 min od zavrsetka razgovora i online podnosenja zahteva za IPTV, puce mi veza. pogledam na modem, sve LE diode sijaju, internet jok.. Ponadah se da vec cackaju oko povecanja pravac log na 192.168.1.1, sa bandwidth down sa starih 40xx porastao na 9999 okvirno a max bandwidth na 24k

nesto ovako


Uf.reko sad ce. prodje sat...nista..dva..nista..
Okrenem ja 19813 kaze da je promena brzine u toku ali da treba da imam staru do potpisivanja ugovora i da nazovem 0800100100. Zvrcnem tehnicku "da li Vam je modem ukljucen u struju" pitanja, alo zeno, radio sam u telekomu nije do mene,preskaci proceduru. Spusti ona loptu,dam joj broj fona ime vlasnika linije, kaze obrada vaseg zahteva je u toku, strpite se 24h. lol osecam vec da ce biti lepe trke.

Dan 2. 24ti sat prosao,zovem podrsku, uz odgovor ako ne bude reseno za koji sat da zovem ponovo...Prosao taj "koji sat" zovem,dobar dan bla bla,kao papagaj, lik trazi JMBG vlasnika linije i ime..ok dam broj i ime posto je na babi linija,kad ce lik "a ko je vama Milosav?"
-Mooolim? to mi pokojni deda covece gde njega izvuce?
Ne znam ovde pise da je Milosav vlasnik ADSL po ovom JMBG sto ste mi dali.
-Covece JMBG je babin,a deda je umro 5 godina pre nego sto sam UVEO ADSL.

Sad nastaje natezanje oko racuna, ko je musko a ko zensko,lik me ubedjuje da ja nisam ni imao adsl LMAO (jer kako mogu da imam ako je covek mrtav,boze moj) Zavrsim razgovor,smirim se,okrenem opet, javi se Milica
Nije joj jasno kako joj je kolega nasao Milosava na taj JMBG, kod nje je sve OK,stoji i zahtev za promenu brzine, ali ce prijaviti smetnju i da nazovem za 2 sata.

Proslo 2 sata,nista se ne desava,zovem,javlja se cova znaci glavu dajem poznao mi lik glas,kaze "o pa vi ste i juce zvali,jel jos nema neta?" NEMA COVECE pomazi,ovo je 10put kako zovem. Uzme covek moj broj moba,sad ce on da vidi

Zvoni tel posle 5 min,vidim nije BG nego SM.

-Dobar dan,vi ste podneli zahtev 1/1 za internet?
Ne gospodine, podneo sam zahtev za promenu brzine na NET10 i IPTV.
-..lik cuti...Aaaaaaa DESET. ok ok...jasno,a ovaj IPTV vidim zahtev, to treba malo da sacekate.
Znam cuo sam se sa kolegom sa kojim sam radio,kaze nema STBova,nije tu problem problem je sto nemam neta.
-Kakav kolega?
Ma nebitno drugar,nego sta je po sredi?
-Promena brzine je u toku,ali to ne radimo mi nego privatna firma iz BG-a strpite se.
WTF???kakva sad firma privatna? Kad da ocekujem?
-Sutra pre podne/popodne ne znam. Prijatno.tu tuuuu tu tuuu.

0800100100
Javlja se Milica lol
Ne znam ko vam je rekao da to radi neka druga firma,to mi radimo,budite strpljivi ceka se 24h bla bla.(a 44-i sat u toku) Posle pretnje kasikarom,pita sto se nerviram to je samo internet. LOL..ali obecava da se srediti nesto.

Treci dan,rana zora zvoni mi mob, covek ovde iz telekoma, kaze ukljucio me NA CRNO?! ma nema veze crno/belo, www here i come.
Zvoni fon opet, BG pita da li imam neta.
Imam imam, taman da ga pitam za promenu brzine jer i dalje imam 4Mb/s lik spusta slusku.

Odem do loga na 192.168.1.1 vidim bandwidth down povecan sa 9999 na 14k. a SNR sa 24 opao na 15db. Modulacija je ostala ista znaci adsl2+ (g.dmt.bisplus) a maximalni bandwidth 24k isto (sto je i max ako se ne varam)

To je bilo juce,od tada me strah da ih zovem ponovo,cekam ni sam ne znam sta


izvinjavam se jos jednom da malo duzem postu,ovo je u kratkim crtama samo, obzirom da sam zvao ni manje ni vise nego 16x. I opet sam na istom. skoro...Na sajtu kad se logujem ne pisa da imam bilo kakav paket ali kad odem na promenu brzine ipak izbaci da sam vec podneo zahtev koji je u toku..

ako nista drugo bar mi je lepo od tih bengera za smirenje
[ Alek70 @ 02.07.2013. 23:31 ] @
Interesuje me koji modem se dobije od telekoma ako se petplatim na Net50 ili Net100
Hvala
[ v1v1a @ 24.08.2013. 16:58 ] @
ja sam korisnik telekomovog adsl-a preko 4 godine bez pretplate kupovao sam do skoro najvecu mogucu brzinu po najvecoj mogucoj ceni, i sad nakon ovih snizenja (smesna povecanje brzine downloda/upload isti!!!) ali ajde sa 4500 dinara mesecno ozene me na 24 meseca 2000 mesecno i 7 dana nakon potpisivanja ugovora pukne mi net (nemam blage veze zasto i nisam duzan da znam) i drze me evo vec 60+ sati bez konekcije i bez pisma i razglednice.

kako mi je posao vezan za jaku,brzu i stabilnu konekciju ne moram da objasnjavam da su odveli na rub nervnog sloma, telefonski kontakti sa podrskom od moje strane cca 3 puta dnevno, operateri ko operateri, slezu ramenima ko pingvini i melju sto im je receno da melju i sad ako neko mozda ima savet kako uci u proceduru razresavanja ugovora sa Telekomom, s obzorim da mi nakon ugovorenih 48 sati nisu se udostojili ni javiti mi u cemu je kvar, a da ne spominjem ostalo?
[ easyyu @ 24.08.2013. 17:40 ] @
Citat:
v1v1a: ja sam korisnik telekomovog adsl-a preko 4 godine bez pretplate kupovao sam do skoro najvecu mogucu brzinu po najvecoj mogucoj ceni, i sad nakon ovih snizenja (smesna povecanje brzine downloda/upload isti!!!) ali ajde sa 4500 dinara mesecno ozene me na 24 meseca 2000 mesecno i 7 dana nakon potpisivanja ugovora pukne mi net (nemam blage veze zasto i nisam duzan da znam) i drze me evo vec 60+ sati bez konekcije i bez pisma i razglednice.

kako mi je posao vezan za jaku,brzu i stabilnu konekciju ne moram da objasnjavam da su odveli na rub nervnog sloma, telefonski kontakti sa podrskom od moje strane cca 3 puta dnevno, operateri ko operateri, slezu ramenima ko pingvini i melju sto im je receno da melju i sad ako neko mozda ima savet kako uci u proceduru razresavanja ugovora sa Telekomom, s obzorim da mi nakon ugovorenih 48 sati nisu se udostojili ni javiti mi u cemu je kvar, a da ne spominjem ostalo?

Imao sam i ja slicnih problema.
STRPLJENJE, posebno sada kada je vikend!
Najverovatnije ce poslati nekog "ïnzenjera" i srediti ti u ponedeljak.
Bar u Subotickom okrugu je tako bilo!
[ bachi @ 25.08.2013. 07:21 ] @
Vi koji radite od kuće i egzistencija vam zavisi od interneta jednostavno morate da e otvorite za backup link.

Jer sad raskini sa telekomom, uzmi drugi isp, ali ako je adsl u pitanju, iste boljke možeš imati.
[ calexx @ 25.08.2013. 09:32 ] @
Ne verujem da je puklo zbog nečega u Telekomu vezanog za ADSL nego je verovatnije problem negde usput ... a to će da se dešava koji god da je ADSL provajder u pitanju. Inače ovi paketi nemaju nikakvu garanciju pa i neki prekid, koji može da bude ko zna odakle, ne spada u nešto zbog čega će da se angažuju u pola noći. Da si na nekom paketu koji garantuje stalni link, već bi neko dotrčao ... ali bi te to mesečno koštalo malo više od 2000.
[ Dexic @ 25.08.2013. 10:24 ] @
Vikendom osim reseta modema ni SBB ni RV nece nista vise uraditi. Sta vise, od kako je SBB prebacio tehnicku na 19900, podrska im je postala mnogo gora.

Bekap link? Mobilni internet :D
[ v1v1a @ 25.08.2013. 10:28 ] @
Hvala svima na odgovorima, pa sad sta je tu je, prekid ugovora ili menjaje providera nije neko resenje s obzirom na konkurenciju, a inace imam alternativnu konekciju preko hot spota na tabletu Telenorov paket surfuj vise 30 pa jutros kad sam izmerio brzinu kad me nije slog strefio, DL sasvim pristojan, a otkud izvukose ovako jak upload nemam pojma, jedino sto sam siguran da se necu moci dugo voziti na ovoj brzini stvarno sokantno:


[ MyWay @ 25.08.2013. 10:41 ] @
Ove brzine će ti biti sve dok se još neko ili nekoliko njih ne bude istovremeno kačilo.
Što se tiče ADSL brzina, sačekaj da prođe vikend pa će se uraditi ono što je moguće sa linkom. Ukoliko i dalje ne budeš zadovoljan, verovatno je problem u k-kama tvoje parice/kabla pa nema svrhe preći na drugog adsl provajdera jer on koristi istu paricu..
[ Dexic @ 25.08.2013. 11:11 ] @
Citat:
v1v1a:
Hvala svima na odgovorima, pa sad sta je tu je, prekid ugovora ili menjaje providera nije neko resenje s obzirom na konkurenciju, a inace imam alternativnu konekciju preko hot spota na tabletu Telenorov paket surfuj vise 30 pa jutros kad sam izmerio brzinu kad me nije slog strefio, DL sasvim pristojan, a otkud izvukose ovako jak upload nemam pojma, jedino sto sam siguran da se necu moci dugo voziti na ovoj brzini stvarno sokantno:



Pa nije to ADSL da se cudis odakle toliki UL :) Moze i vise malkice.
[ v1v1a @ 25.08.2013. 12:31 ] @
Citat:
Dexic:


Bekap link? Mobilni internet :D


pa ajde da ne idem sad previse off topic, ali evo imam skoro godinu dana taj uredjaj sa mobilnim internetom i tu brzine strasno variraju i uvek sam ga koristio iskljucivo za izvan kuce,a evo sad se pokazalo u muci da je zapravo odlicno backup resenje.
[ Dexic @ 25.08.2013. 14:30 ] @
Ako uploadujes velike stvari sve kod nas, sto ne kosta papreno, je sporo, a u slucaju mobilnog neta tesko za koriscenje zbog limita.
Medjutim za ovako, ma koliko varirao, to sto neces moci da igras CS nije problem, jer ostale stvari rade.

Nije OT, treba ljudi da razmisljaju o tome.
[ Holocen @ 22.09.2013. 15:30 ] @
Ovo je moj Net10 paket kod Telekoma:



Je li to ok, pošto u ruteru piše da je pušteno 10Mb a da je maksimum 14?
[ calexx @ 22.09.2013. 18:27 ] @
Meni deluje sasvim OK.
[ ceva @ 30.09.2013. 18:07 ] @
Uzeo sam mozda pre mesec ili mesec ipo dana, adsl ozenio se 2godine s njima i sve je bilo uredu do pre 3-4 dana. Inace net10 je u pitanju



Ove dve slike vam sve govore, napisao sam im detaljno na fejsbuk stranici u cemu je problem i da to nije do mene, vec do njih. Obavestili su kolege, danas se budim nema net-a :D zovem tehnicku podrsku kaze mi da je to prijavljeno pre 20min. blablabla dobro. I dalje isto samo sto imam net, ali taj packet loss me ubija. A i brzina je ocajna, za ono sta sam potpisao ugovor.
[ Mile-Lile @ 01.10.2013. 13:10 ] @
Hajde okači onu info stranu iz rutera gde su margine... i druga stvar, jesi li ovo merio preko "kabla" ili sa nekog uređaja koji je bežično povezan?
[ signori @ 02.10.2013. 10:17 ] @
Uzeo prekjuče Net 10, bio na Click 4 sa isteklim ugovorom...hteo Net 20 ali kažu nemam tehničkih mogućnosti za to.

Prvo mi je velike probleme pravio spliter, ali kad sam uštekao u ruter kabl koji vodi direkt do telefonske utičnice, i telefon prikačio na ruter ovo su rezultati za Net 10




[ ceva @ 02.10.2013. 14:00 ] @
Citat:
Mile-Lile:
Hajde okači onu info stranu iz rutera gde su margine... i druga stvar, jesi li ovo merio preko "kabla" ili sa nekog uređaja koji je bežično povezan?


Preko wifi sa modema, trenutno vec 3dan nemam interneta, treba sutra da dodju da mere nesto i da vide. Pa cu da vam okacim kako je stanje posle toga....
[ Mile-Lile @ 02.10.2013. 14:34 ] @
Što se tiče merenja propusne moći, obično se to ne radi preko wifi jer se može desiti da je kanal na kome se emituje zagušen... to može recimo da bude razlog što imaš packet loss... Dakle, pravilno je mrežni kabal iz mrežne kartice PC-a do modema/rutera pa onda meri.
To što nemaš internet ne mora da bude uvek do njih, zato sam ti rekao pristupiš ruteru i okačiš onu info stranu. Tu sa sigurnošću možeš videti da li se modem "sinhronizovao", da li si dobio IP adresu od ISP-a itd. Možeš mnogo toga saznati iz svog rutera. Ako piše u ruteru da se sinhronizovao i da je dobio IP adresu onda bih tražio problem u PC-u. Možda je menjano nešto kod mrežne kartice PC-a? Ako piše ADSL State = Show Time onda znači da se povezao sa BRAS-om pa bih tražio problem u PPPoE kredencijalima i pogledao u logu da se nije neko nakačio i menjao nešto. Ako piše ADSL STate = Initializing e onda bih proverio kablove, zidnu utilnicu pa ako je i to ok TEK ONDA bih zvao podršku. Ako hoćeš probaj ovo što sam ti napisao, da ih ne čekaš jer možda nije do njih... možda si samo iščupao kabal npr.
[ ceva @ 02.10.2013. 19:37 ] @
Proverio sam bukvalno sve to sto si napomenuo i proverio sve i putem lan kabla. Trenutno nisam kuci da bih ti okacio stranicu da vidis sta kaze. Ali dzabe jer su svi podaci 0 trenutno. Bili su ljudi iz telekoma i proverili sve juce, zamenili sve kablove, spliter stavili drugi modem i idalje nista, pa su samo vratili moj stari modem i to je to. Problem je negde u linku kod njih, tj. u kablovima naj verovatnije, jer lampica DSL svetli par puta i onda prestane, tako konstantno. Inace dok su bili ljudi iz telekoma rekli su da je to sigurno nesto sto mora da se resi u centrali, covek koji obavlja taj deo posla tamo, je to resio i poruke sto sam slao drugaru na skajp su juce stigle oko 4h, s tim da kad sam se vratio interneta nema, tako da videcu sta ce sutra da kazu kad budu dosli da izmere nesto, pa cu da vas updatujem :) Sto se tice mog laptop-a tu sam siguran da je sve uredu, jer fakticki tu nikako ne moze da bude problem...
[ Sylvester @ 09.10.2013. 19:44 ] @
Jel ima neko ADSL preko 6 Mb/s i IPTV kod Telekoma?
[ calexx @ 09.10.2013. 21:46 ] @
Teško da to može, tek sa VDSL+ će da budu veće brzine ali ne znam da li su već počeli da to daju. Verovatno negde i može ali su im Box paketi još uvek 6/1 pa ja i sa Box3 tj bez IPTV ne mogu da dobijem više.
[ calexx @ 18.10.2013. 09:49 ] @
Telekom je produžio promociju pa do kraja godine važe cene nižeg paketa. Nije još promenjeno baš na toj strani ali jeste na onoj koja najavljuje promociju.
Citat:

ADSL NET do 10/1 Mb/s 1.549,00
ADSL NET do 20/1 Mb/s 1.899,00
ADSL NET do 30/2 Mb/s 2.799,00
ADSL NET do 50/2 Mb/s 3.699,00
ADSL NET do 100/2 Mb/s 5.999,00
[ bachi @ 18.10.2013. 13:30 ] @
Sve sve, ali ovo 100/2.
[ rdragan79 @ 18.10.2013. 13:48 ] @
Citat:
Sylvester:
Jel ima neko ADSL preko 6 Mb/s i IPTV kod Telekoma?


Imam ja.

Net 10 + iptv

Prvo je bio click 4 + iptv kada je istekao tako je ostalo , potom sam presao na net 5 pod ugovorom i posle sam probe radi prebacio na net 10 i radi.
[ calexx @ 07.11.2013. 18:42 ] @
Možda je vreme da se otvori i deo za VDSL, vidim da su neki dobili ponudu sa 50/2 za 1.899 što je sasvim pristojno. Da li je neko odavde to dobio? Da li je to samo neko testiranje ili je krenulo, znam da odavno montiraju uređaje po zgradama a i oni blizu centrala mogu da imaju velike brzine.

Da li se ovo sprema veliki udar na ostale ISP?
[ gredence @ 15.11.2013. 00:19 ] @
@calexx

samo da potvrdim da je ponuda do 31.12.2013 50/2 za 1899 din. (Beograd)

Nisam uzimao jer sam pod ugovorom kod Verat-a ali predpostavljam da ce uskoro masovno da se povecavaju brzine ili obara cena.
U svakom slucaju to su vec brzine koje realno trebaju samo gde ima vise korisnika.



[ bokivr @ 16.11.2013. 08:09 ] @
@calexx
@gredence

jel imate nesto konkretno? Neki flajer ili sta vec da je krenula ta ponuda?
Kako si potvrdio,cime? "samo da potvrdim da je ponuda do 31.12.2013 50/2 za 1899 din"

Pozz
[ calexx @ 16.11.2013. 15:30 ] @
Po nekim forumima se pojavljuje taj flajer a poruka pre ove tvoje pokazuje da ovde imamo nekoga iz prve ruke. Ja inače još nisam dobio Telekom račune pa i ne znam da li će da mi ponude nešto. ;)
[ gredence @ 19.11.2013. 14:02 ] @
@bokivr

evo skenirane ponude premda mi nije jasno sto ti treba potvrda. Ovaj deo foruma I sluzi za medjusobno razmenjivanje informacija sto iskustva,cena i akcija kod razlicitih provajdera.

Pozdrav

[ Dexic @ 19.11.2013. 14:28 ] @
Da kad ode i trazi taj paket, za tu cenu, i dobije odgovor da ne znaju o cemu se radi - ima sta da pokaze i kaze "niste u pravu".
Ovo uvek moras imati kod nasih firmi :)
[ bokivr @ 19.11.2013. 18:58 ] @
@gredence

Hvala,
tako se to radi,jasno i precizno.
A razlog zasto sam ti trazio nesto kao dokaz o njihovoj akciji ti je dao @Dexic.
Pozz


[ calexx @ 19.11.2013. 19:33 ] @
Nisam siguran da će tebi nešto da pomogne ponuda koju je on dobio. Nisam siguran i da je ovo neka globalna akcija nego posebne ponude za pojedince. Možda je kod njega instaliran uređaj koji omogućuje da ima VDSL pa su po komšiluku podelili ponudu. Tu brzinu u svakom slučaju ne bi mogao da dobije preko obične ADSL veze pa je ili to što sam napisao ili je dovoljno blizu centrale.
Ako imaš papir na kome je tvoje ime, tvoji podaci ... onda možeš da dokazuješ u poslovnici da imaš pravo na takav ugovor.
[ zexoni70 @ 21.11.2013. 09:11 ] @
Citat:
calexx: Nisam siguran da će tebi nešto da pomogne ponuda koju je on dobio. Nisam siguran i da je ovo neka globalna akcija nego posebne ponude za pojedince. Možda je kod njega instaliran uređaj koji omogućuje da ima VDSL pa su po komšiluku podelili ponudu. Tu brzinu u svakom slučaju ne bi mogao da dobije preko obične ADSL veze pa je ili to što sam napisao ili je dovoljno blizu centrale.
Ako imaš papir na kome je tvoje ime, tvoji podaci ... onda možeš da dokazuješ u poslovnici da imaš pravo na takav ugovor.


Upravo tako,evo i max brzina na VDSL-u i ADSL-u.Znaci brzina ti dobrim delom zavisi i od kvaliteta parice a ponajvise od toga koliko si udaljen od centrale ili mini DSLAM-a!Pozz.