[ rade.zrnic @ 06.11.2012. 18:34 ] @
imam hp compaq nx6110. kada ubodem wifi karticu pojavljuje se greska 104-unsupported wireless network device detected, pri startovanju sistema.
nadogradjivao sam bios, drajvere za intel pro/wireless i oped ista greska.
nasao sam na netu da treba iskljuciti belu listu karica koje podrzava HP compaq nx6110.
zna li neko kako se to radi?
unapred hvala!
[ Binary Mind @ 06.11.2012. 23:07 ] @
Wi-Fi whitelist za odredjene modele laptopova se samo moze obrisati flashovanjem zvanicne verzije BIOS-a sa modifikovanom verzijom BIOS-a. Trazi modifikovan BIOS za svoj racunar na primer na ovom sajtu. Ako nema trazi da ti neko tamo napravi...
[ zzrnic1 @ 07.11.2012. 20:34 ] @
posetio sam predlozeni sajt i skinuo potrebne nadogradnje za bios i drajvere za wifi karticu.
kada postavim sve, prepozna karticu i drajvere i sve je ok, ali kad restartujem racunar ..isto...
104-Unsupported wireless network device detected. System halted. Remove device and restart.
Izgleda mi da cu se zadrzati na ovom problemu.... Imas li kakvu ideju?
[ Binary Mind @ 08.11.2012. 14:08 ] @
Nisam razumeo najbolje... Da li si flashovao BIOS? Ako jesi i opet ima problema, ili nisi odradio flash kako treba, ili taj BIOS fajl ne valja. U slucaju da BIOS fajl ne valja, idi ponovo na sajt koji sam prilozio i trazi da ti neko napravi modifikovan BIOS koji nece praviti probleme.
[ zzrnic1 @ 09.11.2012. 19:32 ] @
izvini,
nerazumem kako da trazim od nekog da mi napravi modifikovan bios.
mislim sta im je potrebno od parametara da bi mogli-hteli da
se bakcu sa tim.
pozdrav
[ Binary Mind @ 09.11.2012. 22:45 ] @
Samo napises da zelis modifikovan BIOS bez wi-fi whitelist-a za taj i taj model laptopa i oni ce ti reci sta od podataka treba da posaljes ako uopste treba bilo sta da posaljes...
[ SStudio @ 10.11.2012. 10:20 ] @
Ako je ta wifi kartica kojim slučajem mini pci izvađena iz nekog rutera, možeš računati da neće proraditi u skorije vreme.
[ zzrnic1 @ 13.11.2012. 10:33 ] @
Ok, pokusacu da trazim da mi modifikuju bios,
zavaljujem se na posvecenom vremenu i zelji da se pomogne.
Svako dobro, zzrnic1
[ peraja @ 16.01.2013. 10:03 ] @
Jesi li uspio riješiti taj problem sa wifi zzrnic1 i ja imam isti problem?
Kad upalim laptop i win se dignu i na živo uštekam karticu ona radi i spaja se na internet a kad se restarta ponovo javi onu grešku 104 i traži da se izvadi kartica i ponovo pokrene sustav.
Stavio sam najnoviji bios sa hp site-a ali isto ne radi,valjda treba modan bios,u njemu je zaštita da prepoznaje samo orginalne wifi kartice od hp-a
poz