[ senor @ 08.11.2012. 06:16 ] @
Skoro sam shvatio da su cene tableta pristupačne. Nekako sam uvek zamišljao da su to neke abnormalne cifre, a onda sam slučajno pogledao ponude. Viđao sam po netu da su ljudi instalirali razne distribucije GNU/Linux sistema na raznim "pametnim" uređajima. Naravno, mislim na android tablete

1. Zanima me da li je neko probao i gore pomenuti OS instalirati na nekom tablet računaru.
2. Jel se instalira baš ista verzija kao što bi se instalirala na kompu ili su to neke specijalne verzije dizajnirane za tablete i jel dobijam potpunu funkcionalnost tog sistema.
3. Da li je kod opštih distribucija na tabletima osakaćen 3G internet pošto bih voleo da mogu odakle hoću da pristupam netu a ne samo tamo gde postoje Wifi pristupne tačke.
4. Kakva su vaša iskustva sa tabletima? Nekako bih izbegao hawei, zte, a pre bih pribegao samsungu recimo, možda su neke predrasude ili šta ja znam... Neka preporuka?

Kada sam prvi put video gnome shell pomislio sam kako je idealan za tablete, a danas kada sam shvatio da i jesu pristupačni, malo sam pročešljao youtube i očekivano se oduševio kako izgleda. Ono što mi je bitno je da mogu imati kompletno gnome 3 okruženje na tabletu. Ako bih baš mogao da biram bio bi to openSUSE mada u nedostatku izbora bi i Fedora ili čak i Ubuntu bili dobrodošli