[ blentavi_vuja @ 09.11.2012. 20:37 ] @
Imam navedenu plocu i na njoj Mikrotik instaliran ali ne znam sifru da bi pristupio podesavanjima preko Winboxa a nemam backup pa da izvucem sifru, nabavio sam tj napravio serisrki kabal i preko njega i HyperTerminala pristupim ploci. Skinuo sa Netinstaller i ne mogu da ucitam plocu u njega da bi mogao da preinstaliram mikrotik. Dodjem do butovanja i kucam komandu boot F0 u HyperTerminalu a brzina mi je podesena na 9600 i u netinstallu podesim net booting i stavim adresu u opsegu lan adrese kompjutera. Ucitava podrake nesto se doganja u HyperTerminalu ali se nikako ne pojavljuje uredjaj u Netinstalu. Negde gresim samo ne znam gde :)
[ Aleksandar Đokić @ 12.11.2012. 22:40 ] @
pa jel ta ploca pored db9 konektora nema reset switch:

http://soekris.com/products/net4826.html
[ blentavi_vuja @ 13.11.2012. 00:40 ] @
Nema dugme za reset, uspeo sam da ucitam Mikrotik u Netinstall bio je problem u brzini mora da ide na 115200, ali kad krenem da instaliram Mikrotik OS v2.9.27 iskopira od svih fajlova samo system.npk i kad krene dalje da kopira fajl advanced-tools-2.9.27.npk zabode i kaze ruter se ne odaziva...uspem da iskopiram neku verziju za racunar Mikrotik Os form x86 ali za to nemam licencu, tj nemam licencu ni za verziju 2.9.27 al ima nekih krekovanih verzija na netu al dzabe kad ne mogu da ih ucitam u Soekris :(
Menjao sam i racunar ceo al nece ni na drugom zabode na istom mestu....
[ acatheking @ 13.11.2012. 08:08 ] @
Moras da instaliras OS direktno na CF preko CF readera. Ne pomaze Netinstall jer to nije RouterBoard ploca.
[ blentavi_vuja @ 13.11.2012. 09:06 ] @
Nema CF, integrisana je memorija... :(
[ acatheking @ 13.11.2012. 22:19 ] @
Jedino da prekopiras npk pakete preko Xmodem... ili sta vec ta ploca podrzava. Udji u bios, ukljuci Xmodem, i preko hiper terminala pokreni transfer fajlova na plocu. Ako budes imao srece, do Nove godine imas instaliran MT :) Salim se, dosta sporo traje transfer.
[ blentavi_vuja @ 19.11.2012. 21:45 ] @
uspeo sam da ucitam preko neitinstalla ali preko starije verzije, nece staru verziju OS da kopira sa novim netinstalom :) valjda ide koja verzija os ta verzija netinstala i sve ide kako treba :)